מי אתה משה כחלון 360869
מי זה משה כחלון? אף פעם לא שמעתי את השם הזה. האם זה מעיד על בורות שלי? האם זו תופעה נפוצה, שהזוכה במקום הראשון בפריימריז של מפלגת השלטון הוא איש שאינו מוכר לציבור הרחב?
מי אתה משה כחלון 360872
כן. הציבור הרחב כולל חרדים שמן הסתם לא שמעו על יותר מ 20 חברי כנסת, ערבים שכנ"ל, עולים מרוסיה שכנ"ל, ואנשים רבים אחרים שממש לא מתעניינים מי ומה.

משה כחלון הוא דמות מוכרת ואהודה מאוד אצל בוחרי הליכוד. אדם לבבי, חברתי, ישר, אמין ואוהב ארץ ישראל בכל ליבו.
מי אתה משה כחלון 360874
נו, איזה ג'וב הוא הבטיח לך?
מי אתה משה כחלון 360987
מנכ''ל המועצה לעידוד הקריאה.
מי אתה משה כחלון 360883
בהקשר הזה - ''הציבור הרחב'' הוא אנשים שכן מתעניינים בפוליטיקה, אבל לא ברמה של לדעת את שמות כל חברי הכנסת.
מי אתה משה כחלון 360988
המקום הראשון אינו מהותי. יותר מהותי העשיריה הראשונה. חוץ מזה, אחרי שקדימה תוכה שוק על ירך בבחירות, אנשים יכירו את כחלון.
מי אתה משה כחלון 360928
למה, יש שונאי ארץ ישראל ברשימת הליכוד? אני שמאלן ואוהב ארץ ישראל..
מי אתה משה כחלון 360990
יש אוהבי ארץ ישראל באמת ויש אוהבי ארץ ישראל שאוהבים את הג'ובים קצת יותר. ויש אוהבי ארץ ישראל שאוהבים את עצמם כל כך שהם חושבים שאם ימכרו אותה בזול ישיגו הסכם עם רוצחים ומשום מה מתאכזבים.
מי אתה משה כחלון 360876
משה כחלון נכנס לכנסת לראשונה בבחירות האחרונות, ולכן אני מניח שהוא אינו מוכר לך. באותו אופן אני מניח שגלעד ארדן גם הוא זר לך יחסית. העניין לגבי שניהם הוא שכנבחרי ציבור הם משמשים זמן מועט (ולכן הציבור הרחב עוד לא מכיר אותם מספיק טוב), אך בתנועת הליכוד שניהם מילאו שורה של תפקידים שביססו את מעמדם בתנועה והכשירו את הקרקע לכניסתם לכנסת (כחלון היה עוזרו של לנדאו, ארדן היה יו"ר צעירי הליכוד).
דוגמא נגדית טובה לכך הוא גדעון סער, שאמנם חבר רק בכנסת אחת עד כה, אך שימש בתפקיד ציבורי - מזכיר הממשלה ולכן מוכר יותר לציבור.

לשאלתך השניה - קצת קשה לבדוק זאת סטטיסטית, מכיוון שבאתר הכנסת לא מופיעים חברי הכנסת מסיעה מסויימת לפי סדר כניסתם למשכן. אבל נראה שבד"כ כן קיימים במפלגה "כוכבים עולים", דהיינו צעירים וחסרי נסיון פרלמנטרי עשיר שמגיעים למקומות גבוהים, אולם לאו דווקא למקום הראשון.

אגב, רק מילה לגבי כחלון - אם תשאל חברי מרכז, הם יאמרו לך שהבחירה בכחלון לא הייתה הפתעה כלל וכלל. האיש עבד קשה מאוד בארבע שנים האחרונות, התנגד בנחרצות להתנתקות ופעל ע"פ הקו האידיאולוגי של הליכוד בלי יותר מדי סטיות. עבור המצביעים אמש, כחלון היה ממוקם גבוה ברשימה. כמובן שהיו מעורבים כאן עוד גורמים: קבוצה של 500 תימנים במרכז הליכוד שהצביעה לו כאיש אחד, קבוצה של 500 נאמני ארץ ישראל שהצביעו לו כאיש אחד, דילים שונים ומשונים (שכחלון השכיל להופיע בכולם) ועוד מצביעים פשוטים מהשורה. כל אלה הביאו לו את המקום הראשון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים