מפלגת מדף 361217
קודם כל צריך לשאול איזה מין דמוקרטים הם לפיד ופורז אם הם אינם מקבלים את דין התנועה. נראה גם שהם עשו מקח טעות בזה שלא קבעו את הבחירות הפנימיות *לפני* התאריך האחרון להקמת מפלגה חדשה.

אבל העיקר לדעתי, זה הקונספציה החדשה: "מפלגת מדף". אתה רוצה לרוץ למרות שהמפלגה שלך זרקה אותך? אין בעיה- ספקולנטים זריזים כבר רשמו מספר שלדים בורסאיים של מפלגות בדיוק למטרה הזאת. עניין של מחיר. עוזי דיין ורומן ברונפמן - כמו הסייברסקוואטרז, שקונים דומיינים בתקווה שחברות רציניות יצטרכו את הדומיינים הללו. שתי המפלגות מספיק מעורפלות (הבחירה הדמוקרטית?) כדי להכיל כל מיני נידחים. התשלום?- מימון המפלגות של הפורשים. כמובן שהסיכון לא נגמר כאן- עדיין צריך להכניס כמה מקומות לכנסת. אבל למפלגה עם לפיד-פורז-עוזי דיין יש סיכוי סביר לשלושה מקומות.
מפלגת מדף 361218
לעוזי דיין כבר יש מצטרף אחד http://www.a7.org/news.php?id=135998
מפלגת מדף 361221
לפיד עם מימדניק. המממ.
מפלגת מדף 361220
טוב, זה התחיל עוד בשרון: המפלגה שלך דורשת הכרעות דמוקרטיות? דורשת ממך לפעול לפי האידיאולוגיה שלה? לא נותנת לך למנות שרים כאוות נפשך? - קבץ לך כמה חברי כנסת ממפלגות שונות, שכל הדרישה מהם היא נאמנות אישית ללא פשרות, והקם מפלגה חדשה.
Sore Loosers 361223
צודק, זה מתחיל להיות אופנה, אבל פה המצב יותר חמור, כי הם לא חשבו להקים מראש מפלגה. מצד שני, אצל שרון לפחות יכלו לטעון ש"הם"(=המורדים) התחילו.
מפלגת מדף 361233
לשרון לפחות היה את השכל לפרוש לפני ההפסד (מה שאי אפשר להגיד על לפיד ופרס).
מפלגת מדף 361234
סליחה?
סלחתי. 361236
לשרון לפחות היה את השכל לפרוש לפני ההפסד‏1 (מה שאי אפשר להגיד על לפיד‏2 ופרס‏3)‏4.

1 ז"א, שרון פרש מהליכוד לפני הפריימריז.
2 שכנראה הולך לפרוש אחרי שמקורבו נכשל בפריימריז.
3 שפרש אחרי שהפסיד בפריימריז.
4 וכנראה שצריך להגיד משהו על מופז, אבל אין לי כח.
סלחתי. 361237
אני רואה שההבנה שלי בפוליטיקה דומה להבנה שלי בנושאים אחרים: לא היה איזה כנס של המרכז בו ביבי ניסה להדיח את שרון והפסיד? חשבתי שה"פריימריז‏1" האילו הם רק *משום* ששרון פרש.

1 נדמה לי שפריימריז זה כאשר ההצבעה פתוחה לחברי המפלגה, לא רק למרכז.
סלחתי. 361239
אחרי שנתניהו פרש ממשרד האוצר, הוא ניסה להקדים את הבחירות המקדימות לראשות הליכוד. הוא נכשל. אבל בחירות מקדימות היו צריכות להיות בכל מקרה כמה חודשים לפני הבחירות, שהוקדמו בגלל פרישתו של פרץ מהקואליציה. (כרגיל, נתניהו ניסה להקדים את המאוחר ויצא קירח ומכאן ומכאן)
סלחתי. 361243
הבנתי. תודה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים