חדשות עם רבקה זהר 361345
סוף סוף ''כלת מלך'' של רבקה זהר-קאלו התחיל לפרוץ לתודעה הציבורית. בנסיבות אולי עצובות דווקא. מסתבר שעמרי וגלעד שרון משמיעים אותו לאריאל שרון כי הוא מאוד אהב את השיר ובזמנו אף שלח אישית לרבקה זהר מכתב תודה עליו. הוא צודק, השיר הזה ממש המנון ומרגש ביותר.
בכל אופן, משמיעים לו כדי שיתעורר מהתרדמת. דיברו על זה בערוצי הטלויזיה ובחדשות.וגם בגלל זה מתחילים להשמיע יותר.
זה בהחלט השיר הכי מדהים שלה. מכל ההיבטים.
חדשות עם רבקה זהר 361359
אתה יכול לצטט כאן כמה מלים מהשיר? אני לא מזהה.
חדשות עם רבקה זהר 361401
חדשות עם רבקה זהר 361408
רק לי זה יותר מידי מזכיר את "שיר בוקר" ? http://shironet.gpg.nrg.co.il/songView.aspx?song_id=...
אנו אוהבים אותך מולדת 361414
לא רק לך.
חדשות עם רבקה זהר 361415
גם לי זה הזכיר מיד, ואני מניחה שזו מעין מחווה למקור (בצד ההתלהבות שבתגובה 361345 ניכרת כאן העילגות האופיינית לקאלו, בהשוואה לאלתרמן. אני חולקת עם בעל התגובה, עם זאת, את ההתלהבות משירתה של זוהר ומקולה שדוקא השתבח עם השנים, בניגוד לתהליך הרגיל אצל זמרים/ות בגילה).
חדשות עם רבקה זהר 361479
זאת בדיוק אותה הגברת, ואפילו באדרת השינוי זעיר למדי...
חדשות עם רבקה זהר 361480
תודה. את השיר כמובן היכרתי, אבל לא ידעתי ששמו "כלת המלך".:)
כלת מלך בוויי נט 403019
בוויי נט במדור תרבות, תחת הפרוייקט "שרים לכם" יש ביצוע ביתי של "כלת מלך" מפיה של רבקה זהר (שודר לראשונה ב 8.8.2006).
משהו משהו! והתגובות שם, גם יוצאות מגידרן.
כלת מלך בוויי נט 403122
קישור ישיר לעמוד המדובר: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3288309,00.h...
קישור ישיר לקובץ: http://players.mediazone.co.il/media/authors/34/play...
כלת מלך בוויי נט 403320
הקול של זוהר נפלא, ונדמה שהזמן אפילו היטיב אתו (אצל הרבה זמרות קורה ההיפך בגיל הזה), אבל הפאתוס הוא די לא לעניין ונפנופי הידיים קצת מוזרים. אם הטקסט הוא מחווה בתום-לב לאלתרמן - זה נעשה בצורה ממש גרועה, וממשפחת אלתרמן כנראה כבר לא נשאר אפילו מי שירים קול מחאה. עצוב.

השמועה אומרת שמאחורי הדיבורים על הבמה שאיבדה את קסמה ועל הרצון לשיר רק שירים שיצילו את נפש העם או משהו, זוהר פשוט פוחדת לחזור ולהופיע משום שההופעה החיצונית שלה לא עומדת בסטנדרטים המקובלים כיום. היא גם לא יכולה לשדרג את הופעתה באמצעים המקובלים, כמו שעושים כולם בגילה, בגלל המחויבות שלה למסר הפשטות והצניעות של קאלו. אולי החיים עם קאלו נתנו לה שלוה ושקט כטענתה, אבל מבחינת הקריירה שלה היתה לו עליה השפעה לא בריאה. האמונה באידיאולוגיה שלו כולל ההטפה לחיי פשטות, גרמה לה לבזבז שנים טובות, זמן יקר, אחרי השנים הרעות שכבר בוזבזו מקודם, ועכשיו כבר מאוחר.
כלת מלך בוויי נט 403367
איזו תגובה משונה.

ההופעה החיצונית של זוהר היתה מאז ומתמיד קצת מסוגפת. מעולם לא היתה נערת זוהר וגם לא "חתיכה של להקות צבאיות" כמו בנות דורה שהצליחו באופן דומה (מירי אלוני, ירדנה ארזי...).

"לשדרג את הופעתה באמצעים המקובלים" - שאבין, אתה ברצינות מנתח את הסיבות מדוע זוהר לא תלך לעשות מתיחת פנים, הזרקת סיליקון לקמטים ו/או "מהפך" אצל אורנה דץ? בוא נעבור סעיף.

אני חושבת שזוהר, כמו שהיא היום (עם בחירת שיר נכונה, למשל חלק משירי האלבום "עברייה"), היתה יכולה להפנט את הבמה כזמרת אורחת בכל תוכנית עתירת רייטינג שהיא, ולזכות לתשואות ומחיית דמעה של הקהל. היא מספקת בדיוק את הסחורה שרוצים לקנות ממנה, ועושה את זה נפלא.

המלים שלך על "בזבוז שנים טובות" ממש תמוהות בעיני. במה היה עדיף לך שהיתה משקיעה את זמנה? אני מזכירה שזוהר היתה מכורה לסמים במשך שנים - תחביב שגורם לבזבוז זמן לא פחות מאשר חיי צניעות וטהרנות עם בעל-גורו.
כלת מלך בוויי נט 403388
אולי לא היה ראוי *לי* לכתוב כאן את התגובה, אבל המילה "שמועה" באה לומר שהדברים כנראה נרמזו לראשונה בשיחות אישיות מפי המקור עצמו, ועברו (אולי למרבה הצער) דרך פטפטנית-צמרת או שתיים (לא תהיה לך בעיה לנחש, נדמה לי). ולא דובר על מהפך בנוסח דצה אלא על שינויים יותר פשוטים שיכלו להשתלב עם דמותה של הזמרת. הכעס(?) שלך ופירוט כל הפעולות שפירטת, סיליקון, דצה וכו', מזכירים לי מישהו דתי כאן, שהסביר פעם שהאלטרנטיבות הן או ישיבה/כולל וחיי שמירת מצוות או אביב גפן עם האיפור והתדמית הדו-מינית דאז. יש מרחב מסויים באמצע, את יודעת, וזה נכון בכל תחום ולכל אחד.

ובזבוז השנים הוא נכון ומדוייק. לא אוסיף ואפרט כי אולי באמת לא הייתי צריכה לומר גם את מה שאמרתי. במקרה הזכרת זמרת אחרת שגם היא, גם זוהר וגם כמה זמרות אמריקאיות - הן דוגמאות לנשים אמניות מוכשרות מאד שהגברים בחייהן וחיי הזוגיות שלהן הזיקו להתפתחותן האמנותית וזוהי תופעה מאד מצערת. אולי מישהי צריכה לחקור ולכתוב על זה פעם ואולי זאת הזדמנות לזרוק לך את הרעיון (או את הכפפה :)), ואסתפק בכך.
כלת מלך בוויי נט 403404
"לא תהיה לי בעיה לנחש" - מה?
אני "כועסת"?
מהיכן ההנחות האלה?

יוצא ששתינו מצטערות על הלוך הרכיל שלך. אבל לפני שאת מטיפה לי על פשרנות ונתיב הביניים, אולי כדאי שתצאי ותראי ותזכירי לעצמך שלפעמים יד לפה היא דרך ביניים לא רעה בכלל.
כלת מלך בוויי נט 403407
ואגב, לא ידעתי שזו את כשהגבתי אלייך. היה לי הרושם שמדובר במגיב גבר. אולי בגלל ההחפצה הזו.
כלת מלך בוויי נט 404056
את יוצאת מנקודת הנחה שקריירה על הבמה היא הדבר הרצוי בכל מצב, וכל מה שלא מוליך לשם הוא "השפעה לא בריאה". ולכן, אצלך, שלווה ושקט הן השפעה לא בריאה! את שמה לב עד כמה הטענה הזאת מגוחכת? - תעמוד מאחורי הקלעים, תהיה בעצבים, תיקח סמים בשביל להשתחרר, כי בלי זה אתה לא מסוגל לתת הופעה, אחר כך תיקח יותר כי הכמות הקודמת כבר לא משפיעה, וגם תשתה בין לבין, כדי לפרוק את המתח שקיים תמיד בקריירה תחרותית- זה בריא! ואילו שלווה ושקט שמונעים ממך את התענוג המפוקפק הזה- זו השפעה לא בריאה...

ו"שמועות" הן ממש לא משהו שכדאי להתבסס עליו, במיוחד לא בעולם ה"זוהר".

לי נראה דווקא שרבקה זוהר יצאה מעבדות לחרות, פשוט כך. אפילו אם עכשיו היא פחות זוהר, ויותר סתם רבקה.
כלת מלך בוויי נט 404106
כל מה שאת אומרת נכון, אבל לא במקרה זה. וה''שמועות'' הן לא כל כך שמועות, להפך - ה''שלוה והשקט'' - הם הם השמועות. אני די בטוחה, למען האמת, שאת מבינה את זה וגם ברקת מבינה את זה. העניין עצמו הוא, אגב, כבר לא כזה טאבו גדול, אבל היות ואני לא נהנית מנחת מקלדתה של הנ''ל אפרוש מכאן עכשיו סופית.
רבקה זהר בהופעה מלאה 457159
כתגובה ללשון הרעה של האייל האלמוני (ממין נקבה).
רבקה זהר תופיע ב 29.7.2007 עם התזמורת הסמפונית של ראשון לציון במופע הפתיחה של הפסטיבל. (ראה ויי נט מוזיקה, 9.9.2007) במופע מלא שיכלול את להיטיה הידועים והישנים בצד החדשים.
כן. היא לא שינתה את פשטות הליכותיה או הופעתה החיצונית,כפי ש"הציעה" לשונה הלא כל כך נקייה של האיילת האלמונית. ופניה עדיין יפות ומלבבות ומשקפות את תמימותה וקסמה האישי, חפה מאיפור כבד או צבע בשערה. וכן, ותנועות ידיה המיוחדות מדהימות ומראות אולי על אדם המתנתק מסביבתו תוך נתינה של עצמו לקהל שומעיו עד להרטטת הנים האחרון בלב המאזין, מבלי לרצות לעשות רושם בכלל.
ואין מה לעשות כמובן, הקול האדיר הזה מלא הרגש, החום והכנות שמגיע לשיאו כשהיא שרה דברים שכותב בעלה. וזה לא מפתיע שאדם אוהב, חכם ומוכשר כותב לאהובתו דברים שתואמים בדיוק את המיית ליבה, כישוריה וכישרונותיה.וזה טבעי באותה מידה שזמרת כנה נמצאת בפיסגתה האומנותית כשהיא שרה משהו שאהובה כתב לה.
גילוי נאות: 1. יש לי טעם טוב במוסיקה ובמבצעים. 2. אני מאמין שקיימת ונדירה מאוד אהבת אמת.
כלת מלך מחפשת ביצוע באינטרנט 477501
האם משהו מוצא את הקישור לביצוע שהופיע באינטרנט לכלך מלך??
בתודה מראש
רבקה זהר בהופעה מלאה 514085
מסכים עם כל מילה שכתבת.
זמרת זוהר שיודעת שהזוהר במקצוע קשור באיכות הקול והשיר.
אני מקשר רק את טובתה של רבקה זוהר.
רוצה רק להעיר, שהצימאון אליה כל כך גדול אצל רבים כל כך שלא היה קורה כלום לו היתה מופיעה 3-4 פעמים בשנה קצת בשביל להשקיט את הרעב לרבקה זוהר לשיריה ולקולה הנדיר.
חבל עוד יותר שכמעט ולא נשמעת מעל גלי האתר במיוחד לא ברשת ב'. ואני שואל רק "למה" ?
אולי היא תתרצה ובכל זאת תעשה לה קצת יותר יחסי ציבור. בני תקופתה עדיין מופיעים והם מאד מקובלים , זמרות כמו חווה אלברשטיין ואילנית. למה שדווקא רבקה זוהר כמעט ותעלם ?
חבל על מרגלית כזו שלא תבוא לידי ביטוי בציבור הרחב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים