פרט קטן מעניין 36223
טיפה באיחור ( אך מוטב מאשר לעולם לא )

האם שמתם את ליבכם לפרט קטן - כל מלחמות התרבויות האלה.. כמות התרבויות מצטמצמת..
אוטוטו נשארנו רק עם שתי תרבויות עקריות - תרבות האור ותרבות החושך , המאבק האולטימטיבי.

והתוצאה ?
שלוש אפשרויות :
1) צד מנצח - אין מקרה שכזה בהיסטוריה למיטב הבנתי.
2) התפלגות מחודשת ( מפץ גדול דור שני אם תרצו ) של תרבויות.
3) התמשכות אינסופית.

נחיה ( בתקווה ) ונראה.

לא כן ?
פרט קטן מעניין 36227
ואני שב ושואל. מדוע תרבות המערב היא האור (למרות שדווקא מתגובה זו זה לא משתמע בהכרח) ואילו האיסלם (או פעם הקומוניזם, החליפו ב"אמפריית הרשע" החביבה עליכם), הוא החושך?
פרט קטן מעניין 36298
תרבות המערב היא חילונית ברובה (או לפחות מקיימת הפרדה מעשית בין עולם האמונה למציאות), הדת השלטת בתרבות זו היא "דת המדע". מאמיני האיסלם, לעומת זאת, כופרים באמיתות מדעיות רבות מעצם אמונתם (כפי שמתבטאת בחיי היומיום) בלא-קיים/דמיוני. משום שלמען עתיד (לפחות קיום) האנושות עדיף שתרבות המערב תנצח, יהיה הולם יותר לקרוא להם "בני-האור", ללא כל קונוטציות (מלבד השימוש במושג) דתיות.

כמובן שחלוקה כדלקמן אינה תופסת לגבי מערב מול קומוניזם, שם המינוח הוא סובייקטיבי ושרירותי הרבה יותר.
פרט קטן מעניין 36312
שמת לב למשפט הסתום שלך "למען עתיד (לפחות קיום) האנושות עדיף שתרבות המערב תנצח"? זה היה ניסיון להכניס שיפוט ערכי במסווה של עובדה אובייקטיבית. כמובן שבאותה מידה יכולתי אני להציג את התמיכה החברתית והכבוד המובנים בתוך ערכי הדת לעומת הניכור היחסי והזלזול המובנים בחברה החילונית ולטעון עוד כהנה וכהנה בירבורים. אבל גם זו תהיה אמירה סובייקטיבית. במקומות אחרים גם הראתי מדוע המדע גם הוא מבוסס על יצירים דימיוניים. לכן, אני עדיין איני מקבל את הקביעה שיצאת להגן עליה.
פרט קטן מעניין 36340
אכן יכולת להציג, אך לא עשית כן. זאת מכיוון שנהיר לכל בר-דעת, שמול הערכים החברתיים הדתיים, עומדים ערכים חברתיים (מערביים) מודרניים, שהשיפוט ביניהם אכן ערכי. לעומת זאת, מול ה-"מדת" עומדות אמונות דימיוניות, שבבואן לתאר את המציאות כפי שהיא, נוחלות כישלון חרוץ.

להמחשת הטענה (הסתומה?) ניתן להתייחס, נגיד, להתרחשות אפוקליפטית בדמות מטאור ענק המתקרב לכדה"א. בעוד שיתפלשו הדתיים בעפר, בתקוה שפרי דמיונם (או דמיון אבותיהם) יצילם מפני צרה צרורה זו, יפעל העולם המערבי, המדעי לסילוק הסכנה. אני מקוה ששנינו נוכל להסכים על התוצאות הצפויות של דרכי הפעולה הנ"ל.
פרט קטן מעניין 36348
1. למה אין מקרה של צד מנצח בהיסטוריה (עד כמה שזכור לי תמיד היה צד מנצח).
3. איזה מאבק יכול להמשך עד אין-סוף?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים