היכן השמאל ? 363907
איציק ש., השוטה, ארז לונדר, רודי וגנר ושמאלני אייל אחרים ששכחתי.
אומרים שקרה משהו משמעותי.
מה השתיקה הזאת ?
האם צפיתם זאת ?
האם זה מסתדר עם השקפת העולם הבסיסית שלכם ?
האם ההתנתקות לא הייתה אמורה לחזק את הכוחות "הטובים" ?
אין לכם כמה מילות תגובה ?
היכן השמאל ? 363910
איך ההתנתקות יכולה לחזק את הפתח? היא לא נעשתה בתיאום אתם ולא הם אחראים עליה.
בשם השמאל 363924
1) עכשיו שהחמאס בשלטון הם יתמתנו ויבינו שהם צריכים להיות ריאליים ולא יכולים לנהוג כמו באיראן או אפגניסטאן. הם יתחרבשו להם בבוץ של דאגה לחינוך לאהבת האדם והמולדת, בדאגה לתעסוקה ובריאות שלא יהיה להם זמן וכסף להפעיל טרור.

2) מי שמגיע לשלטון - מסתאב. יעבור קצת זמן והחמאס ישקעו עד צואר בשחיתות והעם ישנא אותם כמו שהוא שונא את שלטון חומייני ואת הטאליבן. אז הם יבחרו להם שלטון אחר ונשיג שלום. זה שלב בדרך אל השלום. הרי זה אתם שתמיד אמרתם שצריך לחכות בסבלנות ולא למהר לטעון שהכל בסדר כשקופצים מהקומה ה 12.

3) ועראפאת יותר טוב?

4) כולנו יהודים - גם הערבים.

5) הזהרנו אתכם, שאם לא ניסוג מהר מכל השטחים ייסגר חלון ההזדמנויות והחמאס ישתלט. לא הקשבתם לנו. אז עכשיו לפחות תקשיבו - צאו מהר מכל השטחים שהחמאס דורשים. מהר. כי אם לא נצא מהר, העם יתאכזב משלטון החמאס שלא מביא תוצאות וייבחר בג'יהאד האיסלאמי. ואז הו הא מה שיהיה לנו. אז מהר. ואל תעצרו לחשוב רגע. אין זמן.

6) אתה חושב שעשו אותנו באצבע? אתה חושב שהמודיעין שלנו זה חבורת חפיפניקים לא יוצלחים? אתה חושב שאין תוכנית? בזה הרגע יושבים בקומה השביעית ומכינים תוכנית. הכל אונדר קונטרול. דונט וורי - בי הפי. אולי משהו לשתות? אתה רוצה אולי לקצץ איזו קצבה לחרדים? אולי ערוץ חדש בכבלים? מירוצי מכוניות הולך טוב היום. תרגע.
היכן השמאל ? 363949
1. יש לך פסיק מיותר בשורה הראשונה.

2. מי זה ארז לונדר?

3. לא צפיתי זאת. צפיתי שהחמאס יתחזק במידה מסוימת.

4. נסיגה תחת אש אינה המדיניות האופטימלית בד"כ. הבעיה היא שללא אש אף אחד לא מעלה על דעתו בכלל לסגת אלא משקיע את משאביו בשאלה אילו עוד התנחלויות אפשר להקים בלב חברון, וכך אין לנו ברירה בסוף אלא לאכול את הדג המסריח וגם להיות מגורשים מהעיר. אלה הפירות הבאושים של המדיניות שאתה והחברים שלך הנהגתם כאן בארבעים השנים האחרונות, כך שבמקומך הייתי קצת פחות מרוצה מה"אמרתי לכם" התורני. המחשבה שמצב הכיבוש יכול היה להפוך למצב קבע בו כמה מליוני פלשתינאים חיים תחת שלטון מיעוט ישראלי מופרכת במידה שקשה להחליט מאיפה לתקוף אותה בכלל.

5. בשמחה הייתי כותב עוד, אבל בטוחני שב. מיכאל יעשה את זה מחר ביותר כשרון.
היכן השמאל ? 363971
1. אני חושב שכל הפסיקים בשורה הראשונה במקומם. איזה מהם מיותר ?
2. התכוונתי לארז לנדוור וכתבתי כפי שהשם נקלט בזכרוני. אני מקווה שאיש כולל הוא לא נפגע מהטעות, ואם כן, אני מתנצל. מכל מקום, בזכותך (תזכה למצוות), השם הזה נחרט עכשיו בצורה נכונה במוחי.
3. יצא לי לראות קטע מנאומיהם של בוש וקונדוליסה רייס בטלוויזיה. הם, בניגוד לך, או לפחות לחזות שאתה מנסה להציג, נראו ממש המומים.
4. אני לא אומר "אמרתי לכם" בעניין התחזקות החמס. כפי שכתבתי בתגובתי הראשונה איני חושב שמבחינת מדינת ישראל זה משנה. באותה תגובה כתבתי שבניגוד לעמי איילון אני הערכתי שלחמס יש עניין בבחירות הכלליות, ובודאי יזכה שם להישגים, אבל זה ללא קשר להתנתקות.
אבל ככל שניסיתי לעקוב אחר הלוך החשיבה של אנשי השמאל שכל הזמן דחקו בממשלה "לחזק את אבו מאזן", אירוע כמו ההתנתקות היה צריך לחזק ועוד איך, ולפתע דווקא אחרי חיזוק כה משמעותי, מפולת כזאת מבחינתם. בעבר הצבעתי על דבריהם המפורשים של ראשי איראן שקראו להשמדת ישראל בפעם הראשונה דווקא אחרי ההתנתקות. אני חושב ששמאלני ישר צריך צריך לעמוד על כך שמשהו בתאוריות שלו לא עובד, ולעשות איזה חשבון נפש, אבל זה, כאמור, רק מה שאני חושב.
אשר לכיבוש שאשם בכל, כבר דשנו בכך רבות. כרגע אומר רק שאני חושב שלאחר יותר מעשר שנים מאז ראשית אוסלו של ניסיונות משמעותיים ביותר, כולל הסכמי ביניים חסרי היגיון, ומהלך חד צדדי כמו ההתנתקות שבא באין אפשרות להגיע להסכם, שלא תקנו את המצב, וזה בלשון המעטה, הטיעון הזה נראה ממש פתטי.
5. לי דווקא לא נראה שב. מיכאל יכתוב, אלא אם יקרא את דבריך או את דבריו של מישהו אחר שישאל אותו מדוע הוא שותק. בדיוק כמוך וחבריך. רק ההתערבות שלי עוררה אתכם לומר משהו. ללא התערבותי הייתם, ככל הנראה בוחרים בזכות השתיקה.
היכן השמאל ? 363982
נראה לי שאחרים הרימו את הכפפה, כך שאני יכול לפרוש מעוד דיון פוליטי.

הפסיק החסר היה רמיזה ערמומית לכך שמאחר ואני לא שמאלני, ודאי התכוונת לכתוב "איציק ש. השוטה". אני מקוה שאיציק ש. לא ייעלב ממני עכשיו. זאת היתה הלצה, איציק, יענו, בצחוק כזה? כן? טוב, נו, סליחה.
היכן השמאל ? 364034
לעניין רמיזתך הערמומית, אני חושב שאתה צריך לדעת בתוך מי אתה יושב. אני ושכמותי היו זקוקים לרמז עבה יותר כדי להבין.
היכן השמאל ? 364088
ואני לתומי חשבתי לעצמי - גאוני !

אם יש פסיק מיותר, זה יכול להיות "איציק ש. השוטה" *או* "השוטה ארז לנדוור". אבל מההערה עצמה לא ניתן לדעת. כך שבכל רגע נתון הפירוש מאחורי ההלצה יכול להיות כל אחד מהשניים. ומכאן נובע שהעלבון נמצא בסופרפוזיציה, ולמעשה אתה סונט בשני אנשים, כשכל אחד מהם בנפרד לא יכול לבוא אליך בטענות...

גאוני !

אבל עכשיו הרסת הכל.
היכן השמאל ? 364314
אני הרבה פחות מתוחכם ממה שמייחסים לי.
היכן השמאל ? 364013
5. אאז"נ, ב. מיכאל נדרש לתמיהה מדוע כל אימת שהחמאס או הג'יהאד האיסלמי מבצעים פיגוע, ממשלת שרון מקפידה באופן כמעט בלעדי להכות דוקא ברשות הפלשתינית. הצעתו היתה לבחון את המהלכים בשטח לאור הסברה ששרון מעוניין לעקר ולסרס את כל הגורמים המתונים, בכדי שנשאר בסוף רק עם הפנאטים הרצחניים, ואתם כבר נוכל ליישב את הסכסוך במרחץ דמים (בעיקר שלהם, בתקווה). לפי הדוגמאות שהוא בחר להביא, ניתן להתרשם שההשערה מחזיקה מים, ושיישום התכנית בפועל די עקבי (אם מתעלמים מזיגזוגים טקטיים שמטרתם לשכנע את ארה"ב ואירופה כי שוחרי שלום אנחנו, וכי רק אויבינו הם שמטרפדים כל נסיון להדברות). מאחר ושרון מוחזק בדעת הקהל כמי שמסוגל להגות תכניות מרחיקות לכת ואף לקדם אותן בסבלנות וביסודיות על פני שנים, אפשר להאמין עליו שהוא מסוגל גם לחזון מסוג זה. מי שתוהה האם לשרון יש את המבנה הנפשי הנדרש לביצוע רעיון כזה, יוכל אולי לקבל תזכורת מקריאת הזווית האישית של רון בן ישי על ארועי סברה ושתילה (התפרסמה באחד ממוספי השבת של ידיעות אחרונות בחודש האחרון). סיכום ביניים: אם זו אכן היתה התכנית, נראה שבינתיים היא מתקדמת יפה. האם למישהו מממשיכי שרון יש את מה שנדרש כדי לדבוק בה?

6. כותרתו של קטע מובלט מאת רוני שקד במוסף השבת האחרון של ידיעות אחרונות מיום ו' שעבר: "חמאסטין בפלשתין". כותרת המשנה: "החמאס, סביר להניח, ינצח בבחירות ברשות בשבוע הבא - אם אף גורם אחר לא יפוצץ את ההצבעה". המופתעים למיניהם מוזמנים לבקש ממר שקד שיסביר, ולו בקווים כלליים, על סמך מה ביסס הערכה זו.

-----------------
דיסכליזמר: לצערי, אין למשפחת מוזס שום חלק או השתתפות בהוצאות הקיום שלי.
היכן השמאל ? 364043
תגובתך אמנם לא הופנתה אלי, אבל מטבע הדברים אני מוצא לנכון להתייחס אליה.
כזכור, ב. מיכאל גם טען בנחרצות עד ימים ספורים לפני ביצוע ההתנתקות ששרון לא מתכוון כלל לבצע את ההתנתקות. אני מנחש שהתיאוריות הקוספרטיביות המשונות שאותן הבאת בשמו, התפרסמו באותם הזמנים, ולכן, לפחות מבחינת הטיעון שלי, אינן רלוונטיות, ואולי אפילו מחזקות אותו.
אשר למאמרו של רוני שקד, איני מכירו, איני מכיר את הנימוקים והרקע (לא מצאתי את המאמר), ולכן גם אין לי מה להעיר בעניין.
היכן השמאל ? 364063
1. ככל שזה נוגע אלי, כל אחד מוזמן להתייחס (או לא) לתגובותי כאוות נפשו. אין צורך בהסברים או התנצלויות. בהזדמנות זו, אבקש להבהיר כי חוסר תגובה מצדי אינו בהכרח מעיד שאני מוצא את המגיב כבלתי ראוי לתשובה. עם מי שנפגע ממני שלא לצורך, הסליחה.

2. לא רק ב. מיכאל. אני מכיר לפחות אהבל אחד שטען את זה בנחרצות גם לאחר ההתנתקות (תגובה 330022). את האמירה, בהנחה שבכלל קיימת, לא הייתי מחפש בפשט.

3. בין אם אתה מסכים לעמדותיו ובין אם לאו, ב. מיכאל הוא אדם אינטליגנטי וכותב מוכשר. כאחד שמודע היטב לכך ש"ברזלים" מהווים אינדיקציה אמינה יותר מאשר משאלות לב, אתה יכול להפריד את ההשערה מדוברה, ולבחון באופן עצמאי וענייני עד כמה היא מתיישבת עם העובדות שעליהן אתה סומך במידה מספקת. באופן אישי איני מוצא שההתנתקות, או העברת ציר פילדלפי ל"אחריות" המצרים, הן בגדר סתירה שמפריכה את הדברים.

4. איני בטוח בכך, אבל נדמה לי שב. מיכאל שב והזכיר את הרעיון גם לאחר ההתנתקות.

5. ההסטוריה מלמדת כי דברים שהוחזקו כבלתי נתפסים בעיני אנשים נורמטיביים, נחשבו כנתפסים ואף ישימים בעיני אחרים. כשגודווינאי האייל ילכו לישון, אלחש בשקט: "הפתרון הסופי" ("ברזלים", אגב, לא חסרו שם).

6. מאחר ותגובתי נרשמה מתחת לזו של שכ"ג, אני רואה עצמי פטור מלהגן על מידת הרלוונטיות לטיעונך. שום דבר אישי.

7. הקטע של רוני שקד מופיע על רקע אפור בעמ' 27.
היכן השמאל ? 364184
2. גם אני לא חשבתי שפינוי הרצועה יצא לפועל, אבל לא מפני שלא האמנתי ביושרה של שרון, אלא מכיון שלא הערכתי נכון את מידת התמיכה הציבורית שהיתה למדיניות ההתנתקות (אני סבור שגם המתנחגדים עצמם יצרו את התמיכה המסיבית הזאת במעשי האוילות של חסימת הכבישים). אני חושב שאלו אשר סברו שההתנתקות היא מעין תעלול מקיאבלי של שרון המתנחל הערמומי (הן בימין ובפרט בשמאל), מן הראוי שיודו בטעותם ולא ימשיכו להתגדר בחוכמתם היתרה.

באשר לאנטישמיות הימנית השגרתית שבה תולים את כל העוולות והאסונות הבאים על קהל ישראל במזימותיהם של צוררי השמאל ימ"ש, מן הראוי: בנקודה זו (ניצחון החמאס לאחר ההתנתקות), דוקא יש אולי להאשמות בסיס כלשהו. הנה במקום היחידי בשטחי הרשות בו הגיעו מתיישבי הימין למסה קריטית המאפשרת להם לנהל את מדיניות יד הברזל היהודית כלפי פראי האדם הפלשתיניים (קריא בחברון-קרית ארבע), המדיניות הזו נשאה פרי הילולים: איש ממועמדי החמאס לא זכה בבחירות באזור זה.
היכן השמאל ? 364185
סליחה? למיטב ידיעתי זכו מועמדי החמאס בחברון בכל המושבים האפשריים (9 מתוך 9).
בטאון השמאל הקיצוני "הארץ" מסכים איתי‏1, אבל idan יסביר שהוא שוב משקר, ובעצם מי שבאמת זכה במושבים באיזור חברון אלו מועמדי "האיחוד הלאומי", לאחר שתושבי חברון הבינו עד כמה השליטה הישראלית בהם מוצדקת.

1 לדוגמה פה http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
היכן השמאל ? 364189
זה היה נסיון להתבדח (אם כי בדיחה שצריך להסביר, כנראה אינה מוצלחת במיוחד). דרך אגב בערוץ הראשון דברו על 6 מתוך 6, כך שמישהו כנראה טועה.
היכן השמאל ? 364198
"על פי התוצאות של החמאס, זכה הארגון בכל תשעת המקומות בחברון, כאשר השייח' נאיף רג'וב זכה במקום הראשון בעיר, בעוד שאחיו ג'יבריל רג'וב מהפת"ח כלל לא נכנס לפרלמנט. כמו כן זכה החמאס בחמשת המקומות של צפון רצועת עזה (47% לחמאס מול 41.5 לפת"ח), ובמושבים של סלפית וטובאס, וקיבל שניים מתוך שלושת המקומות של דיר אל-בלח וארבעה מושבים מתוך חמישה ברמאללה ובאל-בירה."

היכן השמאל ? 364262
אפשר להתפשר על 9 מתוך 6.
היכן השמאל ? 364265
או שזה נובע מהגדרה שונה של חברון (עיר מול נפה).
היכן השמאל ? 364399
אפילו בטאון שמאל קיצוני כמו "הארץ" לא יכול לשקר בעובדות כל כך ברורות, כמו תוצאות בחירות.
מה שהוא כן יכול לעשות זה לא לדווח על חדשות ש"לא מסתדרות" עם הקו המערכתי, כמו לדוגמא סיכום החקירה המשטרתית, שקבעה שעלילת "זריקת החומצה" לא היתה ולא נבראה.
אזכור ב"הארץ"? יוק.
היכן השמאל ? 364401
אני חייב להבין איך עובד הראש שלך. לא ראית בשום מקום קבלה על הבית של שולמית אלוני, מסקנה אין לה קבלה? פספסת את הכתבה של גדעון אלון‏1 בהארץ, מסקנה הכתבה יוק?

היכן השמאל ? 364403
זה בדיוק נקרא להחביא את החדשות: מפרסמים בדרך אגב, תוך הסתרת העניין המרכזי מאחורי נושא אחר ("ספין") מי שקורא את הכותרת, לא יכול להבין את הקשר לעלילה כלל וכלל.
"הארץ" מעביר את הדגש מתוצאות החקירה, שהבהירו שהיתה כאן עלילת דם פשוטה, אל הדרישה של מיכאל איתן ממזוז לבטל את כתבי האישום המפוברקים.
היכן השמאל ? 364407
וזה בדיוק נקרא לשנות את הטיעון ברגע שמפריכים אותו ולקוות שלא ירגישו. מי שקורא את התגובה שלך לא יכול להבין שאתה חוזר בך מטענתך השגויה.
אתה מעביר את הדגש מההצהרה שכלל אין איזכור לידיעה אל ניסוח הידיעה שלא היה מספיק ברור לדעתך.
היכן השמאל ? 364409
לא. זה רק אומר שהם החביאו את זה מספיק טוב.
היכן השמאל ? 364463
אינני מבין מדוע אתה נדבק דוקא לסודה קאוסטיק או חומצה. כבר הגיעו למסקנה שזו לא היתה חומצה וגם לא בסיס (סודה קאוסטיק) חריפים מאד. אבל התנגדו די באלימות לפינוי, שפכו חמרים אחרים על השוטרים (גם שפיכת שמן מאכל על שוטרים אינה נשיקה בלחי).
תאר לעצמך מה היה קורא אם על הגג היו במקרה הטוב שמאלנים. ואם היו פלסטינאים היו יורים פגז בבית גם אם היה ברור שאין שם נשק. מסקנות שלי על פי מה שראיתי במו עיני בטלויזיה:
1. התנגדות אלימה למישטרה.
2. המתנגדים- אנשים-נוער- הנמצא באופן בלתי חוקי במקום.
3. שפיכת נוזלים ואבקות על שוטרים בעת מילוי תפקידם.
כל אלה מספיקים ומחייבים להעמידם לדין.
היכן השמאל ? 364416
טענת שהנושא לא הוזכר בהארץ, דבר שהוא שקר מובהק.

עכשיו, אתה טוען שהארץ "הסתיר" את הנושא. מלבד מאמר פובליציסטי במעריב‏1, אי אפשר למצוא אפילו איזכור באף אחד מהעיתונים בהם חיפשתי עכשיו (מקור ראשון, מעריב, ידיעות, בשבע והצופה)

מסקנות:
1. הארץ הוא העיתון הבי הגון.
2. הארץ העיתון הכי אנטי-משטרתי.
3. שוקן הוא הבעלים שהכי פחות שונא את הבעלים של ערוץ 10.

היכן השמאל ? 365079
ואלו לא אבנים. זה קלקר.

אלימות שוטרים. 365131
מדינה נבחנת בהתנהגות שלה, האם שוטריה הם פושעים במדים או שהם כפופים לחוק. במקרה זה, אני יכול לאמר בבטחון שמדובר על חבורת פושעים שהכניסו מכות רצח במפגינים פסיביים. שום דבר לא יכול להצדיק את זה, גם לא בלוקים שנזרקו על ידי מפגינים אחרים וגם לא הצורך המקודש להרוס כמה בתים.

בניגוד לערבים שקבלו ועדת חקירה ממלכתית לאחר ארועי אוקטובר, אני מניח שכאן יהיה טיוח, לא תהיה שום חקירה ואיש לא יועמד לדין.
אלימות שוטרים. 365136
יש שלושה עשר הרוגים? התשקורת הסמולנית לא מדווחת כלום.
אלימות שוטרים. 365139
בלי הרוגים אין ועדת חקירה? יש עבירות פליליות מובהקות. זה מספיק.
אלימות שוטרים. 365143
בלי הרוגים ההשואה למהומות אוקטובר נופלת בקטגוריה של דמגוגיה זולה. אגב, ראית פעם שוטרים "משליטים סדר" ביציע אוהדי הפועל ת"א ביד-אליהו‏1? לא ועדה, לא חקירה ואפילו לא שתי שורות בעיתון.
____________
1- סליחה, "נוקיה". מעניין למה לא קמה על *זה* צעקה בנוסח סמי עופר.
אלימות שוטרים. 365174
באמת אני כבר כמה שונים שצריך לעשות משהו בעניין, לא משנה כלפי מי מופעלת האלימות. השאלה היא האם אנשי שמאל יבינו שעלינו להתעלות מעל פוליטיקה ולהאבק בעד משטרה נקייה או שהם בעד יד חופשית למשטרה כדי לעשות סדר, ותמורת זאת הם מחפים על פשעים.

אולי באמת ההשוואה למכות של האינתיפאדה היתה השוואה יותר טובה. מה לא עשו אז לחיילים המכים?
אלימות שוטרים. 365311
לא עשו להם הרבה. החיילים היורים זכו ליותר כבוד.
אלימות שוטרים. 365177
1 אני שמעתי יותר "צעקות" על השם של היכל נוקיה מאשר על סמי עופר.
אלימות שוטרים. 365185
ואללה? כנראה פיספסתי את זה. אני רק שמעתי טרוניות על צבע הכסאות ומכירת תאי הצפיה הפרטיים.
אלימות שוטרים. 365157
נראה שכנראה יש הרוג אחד. ''פצוע קשה מאוד'' זו טרמינולוגיה שמבטאת אדם שכבר אינו איתנו יותר - אבל מוחזק בקושי בחיים.

אה סליחה, הוא שוטר. בלוקים פאסיבים, אתה יודע.
אלימות שוטרים. 365179
היה גם "פצוע קשה מאוד" בלינץ במואסי. יש למונח שתי משמעויות:

1) אדם שמת ולא מודיעם עדיין. משמעות זאת משמשת בפיגועים של ערבים נגד יהודים.

2) אדם שנפגע קלות אבל רוצים להבנות מתקשורת אוהדת אז מנפחים. למחרת יתברר שהכל שקר אבל הנזק כבר נעשה. שנאה ממניעים פוליטיים כבר אמרנו?
אלימות שוטרים. 365144
מפגינות פאסיוויות עם בלוקים פאסיווים.

אלימות שוטרים. 365148
בחייך, הן באו לבנות ולהיבנות.
אלימות שוטרים. 365315
הן באו לבנות ולבנים.
אלימות שוטרים. 365175
ומה זה קשור למה שאני כתבתי? זה מצדיק אלימות של המשטרה כלפי מפגינים פסיביים? זה מצדיק מפקדי משטרה שמשקרים ואומרים הפעלנו אלימות רק כלפי מי שהפעיל נגדנו אלימות? זה מצדיק כדורי גומי על מפגינים?
אלימות שוטרים. 365196
התמונה הזו מוכיחה שהיה שם אגירה של בלוקים - שזה היה מאמץ מאורגן. אתה משתמש הרבה במונח "פסיבי":

I do not think it means what you think it means.
אלימות שוטרים. 365206
היו הרבה פעולות יזומות נגד השוטרים. מה זה קשור לזה שהשוטרים היכו באופן שיטתי אנשים פסיביים? האם זה מתיר לשוטרים לנהוג באלימות? על פי החוק לא. זאת הסיבה שמפקדי המשטרה עולים לשידור ומשקרים במצח נחושה כאילו היכו רק מפגינים אלימים. זאת הסיבה שהם מתחמקים מלענות ורק אומרים הייתם צריכים לראות איזו אלימות ספגנו. מכיון שהם פושעים שפעלו נגד החוק ורוצים להחביא את זה.
אלימות שוטרים. 365212
אתה מוכן להסביר לי מה ההגדרה של המונח "פאסיבי" לשיטתך?
אלימות שוטרים. 365214
עמדו שורה של מפגינים וחסמו את הדרך לדחפור בידיים שלובות. מגיע נחיל של פושעי יס"מ עם מקלות שלופים ומכים לכל הכיוונים.

פורצים אנשי יס"מ לתוך בית ומכים את כל מי שנמצא שם עד זוב דם. אחר כך שולפים אותם החוצה על אלונקות.

זה סביר בעיניך?
אלימות שוטרים. 365275
הבוסים האטומים של השוטרים נתנו להם הוראה לעשות את עבודת המשטרה. ככה זה בכל העולם האכזר הזה - השוטרים עושים את עבודת המשטרה. כמה מהם אולי גם אופים עוגות, אבל את זה הם עושים בזמנם הפנוי ובביתם הפרטי - זאת משום שהחוק אינו מורה למשטרה להקים קונדיטוריות בכל עיר וכפר ועל כל גג, לא בארץ וגם לא בארצות אחרות.

מה, לדעתך, היו השוטרים הרשעים אמורים לעשות עם האנשים הנחמדים עם הידיים השלובות? האם הדרך הנכונה היתה להתייצב מולם, להושיט להם יד אחים אוהבת ולשיר בצוותא:

"אני עומדת במעגל ומביטה סביבי, אני מושיטה את ידי ובוא/י לרקוד איתי, ביער, ביער, ביער נרקוד נרקוד..."?

- והאם אתה בטוח ב-‏100% או שמא רק ב-‏99% שפנייה נאה, אנושית, מוסיקלית ודמוקרטית שכזאת מפי השוטרים היתה גורמת לאנשים הנפלאים עם הידיים השלובות לזוז ממקומם ולפנות את הדרך לדחפור?
אלימות שוטרים. 365290
אין צורך. השמאלנים ימשיכו להצדיק עבירות על נהחוק כשהן נעשות כלפי ימניים, והימניים ימשיכו להצדיק אלימות כלפי שמאלנים וערבים. והשלטון ימשיך לחכך ידיו בהנאה. הפרד ומשול.
אלימות שוטרים. 365313
לא ענית, ופיסת דמגוגיה שחוזרים עליה בפעם האלף אינה תשובה.

ועכשיו אנסח את השאלה בצורה יותר ברורה: מבלי להתייחס כרגע לרקע, לא חשוב אם עמדו שם מתנחלים או נשות מחסום-ווטש - מה אמורים לעשות שוטרים שתפקידם לפנות שלובי-ידיים שאינם זזים - שלובי ידיים *מכל* סוג/קבוצה/צד פוליטי שלא יהיו?
אלימות שוטרים. 365385
אם למשטרה מותר להכנס במפגינים ולהחטיף מכות רצח למה הם לא מודים שזה מה שהם עשו?

במדינת חוק מרכזים מספיק כוחות על מנת שיהיה אפשר לבצע את המשימה מבלי לעבור על החוק. זה לא מה שנעשה. במקום לרכז כוחות הם החטיפו מכות.
אלימות שוטרים. 365403
לא מדוייק. הם גם ריכזו כוחות וגם החטיפו מכות.
אלימות שוטרים. 365430
ומהגג התעופפו למטה בלוקים. סליחה, לבלוקים היתה צורה של פרח לכן הצעירים עדיני הנפש זרקו פרחים.
אלימות שוטרים. 365436
לא נראה לי שלצעירים האלה הייתה שליטה על הבלוקים. הם ודאי ניסו לשכנע אותם להישאר במקום, אבל מה תעשה לבלוק שמחליט להתעופף?
אלימות שוטרים. 365407
המשכים להבליקך (בבלוקים), השכם לאללו (באלות).
אלימות שוטרים. 365499
מה פתאום כדורי גומי?! אם המפגינים שמאלניים זה מצדיק אפילו ירי באש חיה! והם אפילו לא צריכים לידות אבנים בשביל זה. בסך הכל לטלטל גדר (פעולה המסכנת חיים באופן מידי בצורה ברורה). רוצה לעזור לי למצוא את ההודעות שכתבת פה ב-"אייל" אחרי הירי במפגיני השמאל?
אלימות שוטרים. 365617
תגובה 187357
אלימות שוטרים. 365873
לא הבנתי למה אתה מקשר לידיעה של דוב העוסקת בנושא אחר ובכלל, לא שמעתי על ירי באש חיה לעבר מתנחלים במהלך פינוי התנחלות. היה מקרה אחד בו ירו באוויר, וזהו. בטח שאף אחד לא נפגע כמו האנרכיסטים או כמו הערבים במהומות אוקטובר.
אלימות שוטרים. 365639
בדיון 1748 לא השתתפתי. לא זכור לי מה כתבתי, אולי אתה מבלבל אותי עם מישהו אחר. אבל כדאי להבין הבדל קטן:

השוטר שעלה על הגג וכמעט שלח לעולם הבא נער בן 15 לא היה בסכנת חיים, לא הרגיש בסכנת חיים ולא חלם בכלל שמישהו מסכן אותו. הנער שהוכה, וכל חבריו על הגג בעת שהשוטר הגיע לשם, לא סיכנו איש.
הוא הכניס מכות רצח כי הוא היה עצבני, כי הוא קיבל הוראות להכניס מכות וכי הוא ידע שהוא יקבל גיבוי למעשיו הפליליים מהממשלה הזקוקה לו כדי לחסל יריבים פוליטיים וממך בגלל שנאתך לקבוצה אליו משתייך הנער בן ה 15.
שר הבטחון, מ"מ ראש הממשלה, הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד, המפכ"ל, מפקד מג"ב וכל השאר יודעים את זה - הם יודעים שהנער הוכה על ידי עבריין במדים והם מחפים עליו בגלל שהם מעוניינים לעשות את העבודה עם 8000 שוטרים ולא עם 50000 שוטרים.

לעומת זאת, החייל שירה הרגיש שהוא בסכנת חיים או כך לפחות חשב הרמטכ"ל שהצדיק את הירי.

אם החיפוי הזה יימשך, בפעם הבאה יהיו הרוגים. ועדת חקירה ממלכתית היא הכרח אם אנו רוצים למנוע שפיכות דמים.
אלימות שוטרים. 365653
או, במילים אחרות, האלימות נגד המתנחלים לא מוצדקת, האלימות נגד השמאלנים והערבים מוצדקת. נו, טוב, אני בספק אם מישהו הופתע.
-------------------------------------------
(שאלה, יצא לך לראות בטלויזיה את התמונות מאתמול?)
אלימות שוטרים. 365696
אם שוטר היה יורה על מישהו שזרק לו בלוק על הראש ייתכן שזה היה מוצדק. ייתכן שגם היה מוצדק אם מתנחל יירה על שוטר רכוב על סוס ששעט לתוך המון. גם זו הגנה עצמית.

היו מקרים רבים של אלימות שוטרים וכל מקרה צריך להידון לגופו. אני יודע על מקרים רבים של ירי לא מוצדק. אני כחייל קיבלתי הוראות מפורשות להכניס מכות לילדים ערבים בתור ענישה.

הגיע הזמן לשים לזה סוף. משטרה צריכה לפעול על פי חוק. דוברי משטרה צריכים לאמר אמת, בין אם זה כלפי ימין, ערבים או השמאל.

בהחלט לא מפתיע אותי עמדתך המצדיקה אלימות כלפי ימין ומגנה אלימות כלפי השמאל. גם לא מפתיעה אותי נסיונך השקרי להציג אותי כתמונת ראי שלך. אבל יש לי מספיק עדויות להוכיח שכבר שנים אני מתנגד לאלימות המשטרה, לדורסנות הפרקליטות ולאטימות של מערכת המשפט ללא קשר לשאלה כלפי מי הוא מופעל.

דוגמאות:
כתבתי נגד הרשאתו של מנבר.
כתבתי נגד העונש החמור שהושת על הנהג הערבי מדיזינגוף סנטר.
אלימות שוטרים. 365712
"בהחלט לא מפתיע אותי עמדתך המצדיקה אלימות כלפי ימין ומגנה אלימות כלפי השמאל." כל כך לא מפתיע, שהצלחת למצוא כזאת עמדה בלי שאביע אותה, או אפילו אחשוב עליה. מרשים. את דעתי על אלימות המשטרה, כנגד מתנחלים, ערבים, ימניים, שמאלניים, חרדים, מתנחלים ואוהדי כדורגל, ללא יוצא מהכלל, הבעתי כבר הרבה פעמים באייל.

"גם לא מפתיעה אותי נסיונך השקרי להציג אותי כתמונת ראי שלך." זהו, שלא, הייתי שמח לראות מישהו מהימין שנראה כמו "תמונת ראי" שלי, מישהו שמוכן לתקוף את המשטרה כשהיא יורה (לא באלות, ברובים, אתה יודע בום בום) באנרכיסטים או בערבים, עד עכשיו לא מצאתי מישהו כזה.

לא ראית התיחסות שלך לערבי מדיזינגוף סנטר (אני אפילו לא זוכר על מה מדובר).

שאלתי אותך על הטלויזיה ולא ענית לי, בגלל שכתבת "השוטר שעלה על הגג וכמעט שלח לעולם הבא נער בן 15 לא היה בסכנת חיים, לא הרגיש בסכנת חיים ולא חלם בכלל שמישהו מסכן אותו", ממה שראיתי בטלויזיה, זה לא היה כל כך חד וחלק, השוטר הזה היה תחת מטר של אבנים (אבנים ממש) מלפנות בוקר‏1 ואם כשהגיע סוף סוף לבית, או לגג, הרגיש שבריאותו (שלא לומר חייו) נמצאת בסכנה קשה להגיד כמה ההרגשה הזאת היתה לא סבירה. במילים אחרות, האלימות הלא מוצדקת של המשטרה, אם היתה כזאת, היתה בתחילת הארוע, כשהפרשים נכנסו בשורת המפגינים, ולא בשלבים היותר מאוחרים שלו, כשכבר היו פצועים בשני הצדדים.

1 ותודה לרובינשטיין ופורת. קשה לי להחליט אם הם פעלו מתוך כוונות טובות, וטפשות, או שאפילו כוונות טובות לא היו להם.
אלימות שוטרים. 365722
יפה. אז הסכמנו. תביא מקרים משמאל ואני אגנה.

האלימות הלא מוצדקת היתה גם אחרי. עצבנות אינה היתר להכניס מכות. והיו לשוטרים מספיק מחליפים. האלימות גם הופעלה כשיטה ודרך לגרום לאנשים לצאת מהבתים. הם הצהירו לפני כניסה לבית - מי שרוצה לצאת על הרגליים שיצא עכשיו השאר יצאו על אלונקה. הבטיחו וקיימו.

אני שמח מאוד שגם מפלגת העבודה דורשת ועדת חקירה ממלכתית - ממניעים פוליטיים כמובן.
אלימות שוטרים. 365729
תתחיל מדיון 1748, ותמשיך לבד (באמת לא קשה למצוא).

מהרגע שהענינים נהפכו לאלימים, אי אפשר להאשים את השוטרים על זה שהם השתמשו באלימות, ואי אפשר להאשים אותם על זה שהם "ניצחו" את הפולשים.

אגב, שיהיה ברור, אני לא באמת חושב שיש לפולשים ולבני בריתם הרבה על מה להתלונן, אין לי בעיה לישון בלילה במדינה בה מי שזורק אבנים על שוטרים גומר בבית חולים, להפך.
אלימות שוטרים. 365737
איך אתה יודע מי זרק אבנים על שוטרים?

כלומר אתה מסכים עם ראש השב"כ שהיה צריך לחסל את המחבלים? או שרק היה צריך לפוצץ אותם במכות? ומה לגבי ההוראה שנתנו לנו בעזה - "אל תביאי לנו מיידי אבנים אין מקום בכלא - תפוצצו אותם במכות".
מדיניות ענישה חדשה - מכות. על מכות בסינגפור רעשה לעבריין שנדון בריטניה רעשה. אתה מקבל מכות כעונש ללא משפט?

אם החיילים ירו על מפגינים ללא שהיו בסכנת חיים אני מגנה זאת בתוקף.
אלימות שוטרים. 365744
ראיתי בטלויזיה.

לא, אני לא מסכים עם ראש השב"כ. למשטרה מותר לנהוג באלימות בארוע אלים, לא אחרי הארוע. ז"א, מחבל שהולך להתפוצץ, ואי אפשר לעצור אותו ללא אלימות, אז ודאי שצריך לעצור אותו באלימות, ושוטר שלא יעשה את זה חוטא לתפקידו. מכות לא יכולות להיות עונש, אבל בהחלט מותר למשטרה לאכוף את החוק בעזרת אלימות (למי שמתנגד, ואחת כמה וכמה, למי שמתנגד באלימות). אתה רואה את ההבדל, או שאני מדבר באוויר?

טוב, לפחות הוצאתי ממך את זה (בכלל, נראה לי שעליתי על רעיון. כל זמן האינתיפאדה, אף אחד בימין לא התרגש מאלימות, להפך, הסיסמא של הימין היתה, "תנו לצה"ל לנצח". והנה, שני פליקים, ופתאום כל אנשי הימין הצדיקים מתעוררים ומגלים שהמטרה לא יכולה לקדש את האמצעים, ושאי אפשר לתת לרשות המבצעת לפעול ללא מגבלות מוסריות וחוקיות. אני מציע‏1, בואו נשלול להם את זכויות האזרח שלהם, ופתאום נגלה שכולם מתפקדים למר"צ, ויפה שעה אחת קודם)

1 לא, יעקב, לא ברצינות. סתם כחומר למחשבה.
אלימות שוטרים. 365806
אתה אחד מהשוטרים? הגעת עם טלוויזיה במעגל סגור ראית מישהו זורק אבנים ורצת להחטיף לו מכות? ואולי זה היה אחיו התאום? או שמא כל הדתיים נראים אותו דבר?

אם כך, מה תלונתך על החיילים שהחטיפו מכות רצח באינתיפאדה? הם עסקו בהשלטת הסדר. אני מבין את גישתך אך לא יכול לקבל אותה. גם החוק לא מקבל אותה ולכן ראשי המשטרה הם שקרנים שאומרים שהם פועלים כחוק אך בעצם מסכימים איתך. זאת הסיבה שאני רוצה ועדת חקירה ממלכתית. שפעם אחת ולתמיד יוברר מה הם מגבלות הכח של המשטרה. אם מותר למשטרה להדהיר סוסים לתוך המון שמונע את ביצוע את החוק שזה יהיה כתוב בחוק ושמפכ"ל המשטרה יקום ויאמר הוריתי לאנשי להדהיר סוסים לתוך קהל מפר חוק. אבל לשקר ולאמר הפעלנו כח נגד אלימות מפגינים לא מקובל עלי.

יש משהו בדבריך. אך תרשה לי את הבקורת שלי על הציבור שלי להוציא בפורום אחר.
אלימות שוטרים. 365815
כנראה שלא הבנתי את השאלה שלך, אתה יכול להסביר לי אותה?

או שלא הבנת את גישתי או שאתה לא מכיר את החוק (בארץ ובעולם).

אני חושב שלביקורת שאתה שומר לעצמך אין ממש משמעות.
אלימות שוטרים. 365839
השאלה היא איך מזהים את זורקי האבנים כדי שיהיה אפשר לפצפץ להם את הראש בלי משפט.

איני יודע מה היא גישתך. השוטרים באו במטרה לפזר חומה אנושית של אנשים מסביב לבתים, בעזרת מכות רצח ודהרות סוסים. בדיוק מה שניסו שחם אמר שיש לעשות. אז אמרו שזה לא חוקי ושהוא לא יורשה לקחת חלק בהתנתקות, אבל רוחו כאן איתנו. הם באו מראש עם תוכנית פעולה של החטפת מכות רצח. אם אתה מסכים עם השוטה אז בסדר - זו זכותך. אך במדינה דמוקרטית הדרך לטיפול בהפגנות נקבעת על ידי הציבור - בחוק. לא על ידי קציני משטרה אשר אומרים בתקשורת דבר אחד ולפקודיהם דבר אחר.

אלימות שוטרים. 365895
שאלה:
אתה שוטר במדינה כרצונך. אתה מסייר בפארק השליו, לפתע אתה רואה איש אחד חוטף ארנק לאישה אחרת ומתחיל לברוח. תאה קורא לאיש: "עצור, גנב!" ובאופן מפתיע, לא רק שהוא לא עוצר, הוא מאיץ ומתרחק ממך. אתה:
א. רודף אחריו, תופס אותו *בכח* ומביא אותו למעצר (ומשם למשפט וכו'...).
ב. רודף אחריו, מדביק אותו, אומר לו שזה לא יפה, ושכדאי לו ללכת איתך למשטרה, וחוזר למסלול.
ג. נוזף באישה על הפרעה לשוטר במהלך תפקידו.
ד. לוקח מהאישה ומהגנב שוחד.

לא יודע עליך, אבל אני הייתי מעדיף לחיות במדינה שהשוטרים שלה (והאזרחים שלה) עונים א.
אלימות שוטרים. 365899
יש הבדל בין טיפול בגנב לבין טיפול בהפגנה המונית.

ואגב, לא נתת את האפשרות - אתה תופס את הגנב, משכיב אותו על הארץ, קורא לחברים וכולכם ביחד מפוצצים אותו במכות.

אני חושב שכדאי שתברר מה היה שם לפני שאתה מגן על המשטרה. אם תברר קצת ממה שהיה שם ואתה אדם ישר, אתה תצטרף לדרישה לועדת חקירה ממלכתית.

לא ייתכן שהפושעים במדים עשו את המעשים שלהם לעיני המצלמות בלי שהובטח להם מראש שהם יקבלו גיבוי מלא על כל מה שיעשו. כמדומני שהמפכ''ל היה נוכח במקום. אני יודע שמפקד מג''ב ועוד ניצב אחד לפחות היו שם במקום. מישהו חייב לשלם מחיר.
אלימות שוטרים. 365904
זהו, שזה לא היתה סתם "הפגנה ההמונית" (כמו בהפגנות שלפני ההתנתקות, אז כתבתי כאן באתר נגד פעולות המשטרה), מדובר ב"הפגנה" שבאה למנוע מהשוטר לאכוף את החוק, בערך כמו "הפגנה" של גנבים שמחזיקים את הארנק של הגברת....

אני לא חושב שאני מגן על המשטרה, וודאי שאין לי התנגדות לועדת חקירה ממלכתית. ממה שבררתי, ובררתי, אני עומד מאחורי תגובה 365712

לא יודע על מה אתה מדבר, "הפושעים במדים" (אתה מתכוון למפקדי צה"ל שאיבטחו את עמונה במשך כל כך הרבה זמן?) "לעיני המצלמות" (אתה מתכוון ל"ילדים" שהחליטו לזרוק אבנים על שוטרים?) "הובטח להם מראש" (אתה מתכוון ל"היה לא תהיה"?) "הם יקבלו גיבוי מלא" (ממי בדיוק?). מישהו בהחלט חייב לשלם את המחיר, אני שמח שאנחנו מסכימים על עוד משהו, יש להביא את האשמים לדין: מועצת יש"ע, פולשי עמונה, מנהיגי "נוער הגבעות" וחברי הכנסת אלדד ואיתם שישמחו ודאי לוותר על החסינות שלהם. במדינת חוק אי אפשר להשתין על החוק, על זכויות הרכוש של אדם, ולא להשפט על זה.
אלימות שוטרים. 365906
אין לך מושג איזה אלימות הפעילו השוטרים. אנא ברר קודם. נכון, אתה עלול לגלות דברים לא נעימים אבל קודם תברר. אני רק שמעתי אפס קצהו. הדברים פשוט נוראים.
אלימות שוטרים. 365945
נדמה לי שהויכוח מתנהל בשני קווים מקבילים. נדמה לי שאין מחלוקת (ראינו בטלויזיה) שעפו אבנים ודברים כבדים על השוטרים.
יש לך ניחוש אחד מה היה קורה לפלסטינאי שהיה זורק בלוק מהגג על חיילים או על שוטרים? כמו שסמיילי אמר, התקפה כזו על שוטרים כמו שהיתה מהגג, לא היתה עוברת בשקט באף מדינה- גם לא בהולנד.
אלימות שוטרים. 365952
אני לא חושב שהולנד זו דוגמא. צרפת זו דוגמא יותר טובה.

האלימות המשטרתית לא התחילה מזה שעפו עליהם דברים מהגג. האלימות התחילה בלילה כשהם הגיעו לעמונה. האלימות היתה חלק מתכנית הפעולה ולא ייתכן שהמפכ"ל אישר את התכנית ולא ידע שהולכים להחטיף מכות. זה לא ייתכן אלא אם הוא אדיוט מושלם.

מה עשו האזרחים זו שאלה לא רלוונטית. אני מאמין לגירסה שהאלימות של האזרחים היתה תגובה. אבל זה ממש לא משנה. בשביל זה יש בתי משפט. לא רודפים ארבעה שוטרים אחרי ילדה ששפכה מים על שוטר, מחטיפים מכות לכל עבר, נכנסים לתוך בתים של אנשים פרטיים ומבצעים פוגרום. כך מתנהלת מאפיה - לא משטרה.

אגב, מה לגבי מעצרים של מבצעי הלינץ' בנתן זאדה. אולי הגיע הזמן לבג"ץ קטן?
אלימות שוטרים. 365953
ומה עם להרוס את קרתגו?
אלימות שוטרים. 365968
אני באה. מתי יוצאים?
אלימות שוטרים. 365969
מחר.
אלימות שוטרים. 365986
מחר עקרוני, כמובן?
אלימות שוטרים. 366005
אתה מאמין לגרסה שהאלימות של המתנחלים הייתה תגובה. מישהו אחר מאמין שהאלימות של השוטרים הייתה תגובה.

חוץ מהשאלה "מי התחיל ?", וההבנה שאנשים אוטומטית מאמינים לגרסה שתואמת את הדעות הפוליטיות שלהם, כל הדיון בינך לבין המתדיינים איתך בפתיל הזה, הוא דו-שיח של חרשים.
אלימות שוטרים. 366317
מכיוון שנראה שהפינוי לא היה מצליח אילולא האלימות (או לחילופין הבאת כוחות בסדר גודל אחר, תחכום) ומכיון שקציני המשטרה שהיו במקום לא עצרו את הפינוי כשראו מה קורה אני מניח שהאלימות היתה מתוכננת. ממילא אין זה משנה מה המתנחלים עשו או לא עשו.

כמובן שהשאלה מי התחיל גם אינה משנה. לא משנה לי אם שוטרים משתוללים ומכים את כל מי שנקרה בדרכם כי רבע שעה קודם זרקו עליהם פרחים או אבנים. מדובר על עבירות פליליות חמורות ביותר, עם חיפוי מכוון של מפקדיהם.

לגבי הדו שיח של חרשים, אתה צודק לגבי אלו שמגיבים לי. אני מבין היטב את מה שהם אומרים.
אלימות שוטרים. 366329
''לגבי הדו שיח של חרשים, אתה צודק לגבי אלו שמגיבים לי. אני מבין היטב את מה שהם אומרים''

אין כמו מודעות עצמית.
אלימות שוטרים. 369854
1. אבל יש הבדל. אם אלימות המשטרה היתה תגובה, הרי שהמשטרה בדר גמור - כי למשטרה יש סמכות להפעיל אלימות (והרבה) על מי שמפעיל אלימות. לעומת זאת, בין אם המתנחלים התחילו או המשטרה התחילה, אלימות המתנחלים ראויה לגינוי, כי לאזרחים במדינה אין זכות להפעיל אלימות כתגובה לאלימות, אלא כהגנה עצמית (וזריקת בלוקים מרחוק אינה הגנה עצמית).
2. "נכנסים לתוך בתים של אנשים פרטיים" - אתה ער לעובדה שהבתים לא היו שייכים למי שגר בהם (לפי בג"צ), שברוב המבנים לא גרו בכלל אנשים ושתושבי המבנים בכלל לא היו במקום, נכון?
"נעצרו 6 ממבצעי הלינץ' בעדן נתן-זדה" 390720
אלימות שוטרים. 365957
אני יודע רק את מה שראיתי הטלויזיה, קראתי העיתון וברשת. אין לי מקורות נוספים. אם יש לך מידע נוסף, ספר.

ממה שאני יודע, ואת זה ראיתי בטלויזיה, האבנים החלו להתעופף כשהשוטרים החלו להתקרב לעמונה.
אלימות שוטרים. 369853
מול המצלמות?
במה שאני ראיתי (ששודר בטלווזיה) לא היו שום מכות למ]גינים פאסיביים. כעת, אני מוכן לקבל (עזוב לקבל, אני די בטוח ש...) במקומות שלא צולמו (למשל בתוך הבתים) היתה אלימות כלפי מפגינים פאסיביים מצד חלק מהשוטרים. את השוטרים האלו יש לשפוט ולהעניש.
יש גם ה. 367782
ה. ממשיך ללכת כאילו לא קרה כלום. אין נפגעים בנפש - אין טעם להתערב.
ככה נוהגת משטרת ישראל בדרך כלל.
יש גם ה. 367955
הרבה פעמים זה נכון, נכון ועצוב.
אלימות שוטרים. 365818
אגב, קראת את המאמר של המנהיג שלך? http://www.a7.org/article.php3?id=5376 מפחיד.
אני רק שאלה 365822
מלחמת האחים כבר התחילה?
אני רק שאלה 365827
''מלחמת סוף העולם''
אלימות שוטרים. 365824
זה לא ברור - הפסיכיאטר המרכזי לא יכול לטפל בעניין?
אלימות שוטרים. 367215
אגב, עונש ללא משפט, http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3212687,00.h... איפה אנשי הימין?
אלימות שוטרים. 367223
יפה שאתה משווה התנגדות אזרחית פסיבית לשילוח מחבלים מתאבדים.
אלימות שוטרים. 367228
היו בעבר גם חיסולים של פוליטיקאים.
אלימות שוטרים. 367229
בבילון אומר לי שפסיבי זה ''סביל, נפעל, מקבל פעולה, שנעשית עליו פעולה, נטול יוזמה, לא פעיל, חסר מרץ, אדיש, כנוע''.

ואני לא משווה, השאלה עקרונית, האם מקבלים את העיקרון של אין ענישה בלי משפט או לא. אם אתה כן מקבל אותו, (כמוני וכמו יעקב) אז תקבל אותו כעקרון. אתה, כמובן, לא חייב לקבל את העיקרון הזה.
אלימות שוטרים. 367249
אני לחלוטין לא מקבל את התיזה כאילו החיסולים הם "גזר דין מוות ללא משפט". החיסולים הם מעשה מלחמתי. לפי ההגיון שלך, כל חייל שיורה בחייל שבצד השני מבצע "גזר דין ללא משפט". החיסולים זהים, רק שהם ממוקדים כלפי מי שיש עליו ידיעות מודיעיניות שהוא חיוני למאמץ המלחמתי של האוייב. האם חיסולו של אדמירל יממוטו ע"י האמריקאים במלה"ע 2 היה "גזר דין ללא משפט"? (להזכירך, יממוטו לא הואשם בשום דבר, רק שהיתה לו חשיבות אסטרטגית למאמץ המלחמתי היפני)
העובדה שהאוייב מעדיף שלא ללבוש מדים, ולבצע את פעולותיו מתוך אוכלוסיה אזרחית, לא אמורה לספק לו הגנה. אמנת ז'נבה קובע בפירוש שצד אשר משתמש באזרחיו שלו כמגן חי, הוא זה אשר אחראי לאבידותיו.
אלימות שוטרים. 367251
החיסולים הם לא מעשה מלחמתי. לפי ההגיון שלי כל חייל שיורה בחייל אוייב בזמן מלחמה מבצע אקט מלמתי. בבקשה על תגיד לי מה ההגיון שלי.
אלימות שוטרים. 367261
לא הצלחתי להבין: מתי זה "חיסולים", מתי "סיכול ממוקד" ומתי "התנקשות"? נדמה לי שבהתחלה היו "טיהורים", לא?
אלימות שוטרים. 367270
"התנקשות" זה במנהיגים.

בהתחלה זה היה "חיסולים", אבל אז השמאלנים התקוממו, מה פתאום מענישים ללא משפט. ישבו חכמי צה"ל, וחשבו מה נעשה, נשנה מדיניות? מה פתאום. נשנה את השם, מעכשיו במקום "חיסול", נקרא לזה "סיכול ממוקד", יען כי מטרתנו היא לא "חיסול" האדם ללא משפט, אלא "סיכול" הפעולה העתידית (אותה ראינו בכדור הבדולח) של האדם. ולמה ממוקד, שאם במקרה יהרגו גם איזה כמה ילדים בסביבה, ידעו כל השמאלנים שה"סיכול" היה ממוקד, זה הילדים שלא היו בפוקוס.

כמה מפתיע שאף אחד לא קונה את העמדת הפנים הזאת (חוץ ממי שהמציא אותה).
אלימות שוטרים. 367274
''אלא ''סיכול'' הפעולה העתידית''.
זאת הבעיה. למיטב הבנתי זהו אות לתחילתה של הפעולה העתידית.
אלימות שוטרים. 367298
תמיהה.

נדמה לי שיש צורך להפריד בין *ערכיות* מדיניות החיסולים לבין *יעילותם* במאבק מול הפלשתינאים.

כזכור, דווקא חיסול שייח יאסין ויורשו - הכי *עונש-בלי-משפט* שאפשר, והכי פחות מניעת פצצה מתקתקת לכאורה - הביאו לרגיעה כמעט מוחלטת מכיוון חמאס-עזה, למרות הצהרות נקמה נוראה שלא ידע השטן הקטן.

לעומת זאת, הרי גם היו מקרים בהם חוסלו פצצות מתקתקות על-באמת, ובכך נמנע פיצוץ בדקה ה-‏90. כלומר, ניצלו כמה נפשות בישראל כתוצאה ישירה מחיסול המבצעים הישירים.

ואם מתעקשים על שאלות מוסר בזמן מלחמה אז ניתן לשאול את השאלה הבאה:
האוכלוסייה הפלשתינית, ובעיקר המנהיגות, מודעים למדיניות החיסולים הישראלית. למרות זאת, כנראה דווקא בגלל זה, המועמדים לחיסול, וכמה שיותר בכיר ברשימה ככה זה יותר בולט אצלו, מקיפים עצמם באזרחים חפים מפשע הטרור לכאורה. רצוי ילדים. כלומר הם מאיימים על ישראל שאם תתמקד בם ייהרגו גם תמימים מעוון. האזרחים מצידם מוכנים להסתופף לצד המיועדים לסיכול כדי להעניק להם את אותה מטריה מוסרית (המוסר של הצד השני) שתמנע את הטיל/פצצה. אם כל המשתתפים במשחק יודעים מנסיון העבר מה הסיכון והסיכוי - למה ישראל צריכה להתחשב יותר מדי בתמימים לכאורה, שדווקא מבינים היטב מה משמעות התנהגותם?
{ולא מדובר על מקרים קיצוניים של טבח המוני אלא בשגרת הסיכול בה נפגעים לעיתים גם אזרחים)
אלימות שוטרים. 367299
בהחלט יש צורך.

למה ישראל צריכה להתחשב בתמימים? משום שישראל צריכה להיות מדינה מוסרית.
  אלימות שוטרים. • מוס גולמי
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • נועה ו
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • אייל מולד(ר)
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • אייל מולד(ר)
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • אייל מולד(ר)
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • מוס גולמי
  אלימות שוטרים. • רודי וגנר
  אלימות שוטרים. • מוס גולמי
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • מוס גולמי
  אלימות שוטרים. • רודי וגנר
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • שוטה הכפר הגלובלי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • האלמוני ממנג
  אלימות שוטרים. • נועה ו
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • הנמלה העמלה
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • האייל היפאני
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • לא חרדי ולא עורך-דין
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • סמיילי
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • האייל האלמוני
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  אלימות שוטרים. • יעקב
  אלימות שוטרים. • איציק ש.
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • האייל האלמוני
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • idan
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • האייל האלמוני
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • idan
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • האייל האלמוני
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • יעקב
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • מבוגר עם זכרון טוב
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • יעקב
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • מבוגר עם זכרון טוב
  משהו בזכות אי-שמירה על החוק • יעקב
  אלימות שוטרים. • רודי וגנר
  היכן השמאל ? • נועה ו
  מצעד האהבלים • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • שוטה הכפר הגלובלי
  היכן השמאל ? • הקשה המקשה
  היכן השמאל ? • שוטה הכפר הגלובלי
  היכן השמאל ? • פרשננו
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • הירנוט
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • גיל לדרמן
  לאיזו שאלה זו תשובה ? • דב אנשלוביץ
  לאיזו שאלה זו תשובה ? • גיל לדרמן
  לאיזו שאלה זו תשובה ? • idan
  אני חושב שזה לא האסונות. • טווידלדי
  היכן השמאל ? • האלמוני ממנג
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • האלמוני ממנג
  נראה לי שהבנתי • האלמוני ממנג
  היכן השמאל ? • לא חרדי ולא עורך-דין
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • לא חרדי ולא עורך-דין
  היכן השמאל ? • יהונתן אורן
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • רודי וגנר
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • רודי וגנר
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן המילכוד? • רון בן-יעקב
  היכן השמאל ? • idan
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • idan
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • idan
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • הירנוט
  היכן השמאל ? • שוקי שמאל
  היכן השמאל ? • ראובן
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • שוקי שמאל
  היכן השמאל ? • איציק ש.
  היכן השמאל ? • שוקי שמאל
  היכן השמאל ? • שוקי שמאל
  הנה עוד אחד • סמיילי
  היכן השמאל ? • עמרי גולדשטיין
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • עמרי גולדשטיין
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • עוזי ו.
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • האלמוני ממנג
  היכן השמאל ? • עמרי גולדשטיין
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  לא זאת אבל זה הרעיון. אופס. אייל אלמוני. • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • עמרי גולדשטיין
  היכן השמאל ? • דב אנשלוביץ
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  היכן השמאל ? • עמרי גולדשטיין
  היכן השמאל ? • האייל האלמוני
  מה שהיה אילו • דב אנשלוביץ
  מה שהיה אילו • מוס גולמי
  מה שהיה אילו • דב אנשלוביץ
  מה שהיה אילו • מוס גולמי
  מה שהיה אילו • דב אנשלוביץ
  מה שהיה אילו • מוס גולמי
  היכן השמאל ? • ארז לנדוור

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים