התפנו, ונאחזים 364813
"מתנחלי חברון עזבו הלילה את השוק בהתאם לסיכום עם צה"ל, ולפיו הובטח להם כי המדינה תבחן בחיוב הסדר משפטי שיאפשר את חזרתם של יהודים להתגורר בשוק תוך זמן לא רב. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הכחיש אתמול את קיומו של הסכם בעניין. בהודעת משרד המשפטים נמסר כי "היועץ מבקש להבהיר כי ההתפנות מרצון, ככל שאכן תהיה, אינה מותנית בכל פשרה או ויתור מטעם המדינה". ואולם, גורמי צבא בכירים אמרו כי הכחשת מזוז משוללת יסוד. לדבריהם, מדובר בסיכום בעל פה שהושג שלשום בפגישה בין מפקד כוחות צה"ל בגדה, תת-אלוף יאיר גולן, לנציגי המתנחלים. בנוסף, קיים סיכום דיון, לא חתום, שניסח קצין צה"ל שנכח בפגישה."

בכל מקרה, מוקד תשומת הלב עובר עכשיו למאחז עמונה: "כמה מאות מתנחלים פרצו הבוקר (שלישי) למחנה צה"ל ליד עופרה, לא הרחק ממאחז עמונה, אולם עזבו לבסוף את המקום בהתערבות מזכירות ההתנחלות עופרה. במקום אירעו עימותים עם כוחות הביטחון, ונראה שהכוונה היתה לפגוע בכלי רכב שנועדו לשמש לפינוי המאחז מחר."

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
התפנו, ונאחזים 364893
תיאור מעורר תהיות רבות.

א. איך מסתדר המשפט "מתנחלי חברון *עזבו הלילה* את השוק" עם המשפט "כמה מאות מתנחלים פרצו הבוקר (שלישי) למחנה צה"ל ליד עופרה, לא הרחק ממאחז עמונה,.. ונראה שהכוונה היתה לפגוע בכלי רכב שנועדו לשמש לפינוי המאחז *מחר*"?

ב. מי מוסמך יותר לקבוע בעניין זה - היועץ המשפטי או צה"ל?

ג. אם צה"ל הוא שחתום על ההסכם-הלא-חתום עם המתנחלים, למה דווקא אותו הם תוקפים?
התפנו, ונאחזים 364895
א+ג. השוק בחברון נמצא בחברון, מאחז עמונה נמצא בעמונה. מדובר על שני מקומות שונים.
התפנו, ונאחזים 364901
יש כאן התנגשות בין מסורת לבין העת החדשה. קציני צה''ל יגלו שמשהו השתנה בשטח. הם רגילים שהם קובעים ומסכמים הכל והפוליטיקאים דואגים לאטימת הפרצות.
התפנו, ונאחזים 364907
"יש כאן התנגשות בין מסורת לבין העת החדשה".
בין המזוזה למזוז?
התפנו, ונאחזים 365001
זאת הברקה שראוי לזכור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים