שגיאה בניתוח ציר המאבק 36970
ציר המאבק אינו בין האיסלם לבין המערב, אלא בין האידאולוגיה של המערב (פתיחות מינית, חירות אישית, דמוקרטיה, ראציונליות, חילוניות) לבין האידאולוגיה הדתית, שהאיסלם הוא מקרה פרטי שלה. והרי הניגוד לאידאולוגיה המערבית (שפרטתי אותה למספר דוגמאות) קיים גם בנצרות וגם ביהדות לא פחות. את אותה ביקורת על המערב שבין-לאדן משמיע תוכלו לשמוע גם אצל המטיפים הנוצריים וגם אצל אמנון יצחק. ציר המאבק הוא אותו ציר כבר מאות שנים ואין חדש תחת השמש; הוא אותו מאבק בין הרנסנס לימי הביניים (בין גלילאו לכנסיה) וגם בין מר"צ לש"ס, בין הפמניסטיות לשוללי זכות האישה על גופה באמריקה ואירופה. בקיצור זהו המאבק בן ה-‏500 שנה בין הליברלים לשמרנים.
רק קסנופוביה וצרות אופקים תצביע על האיסלם כאוייב העולם החופשי ותפטור את שתי הכנופיות המונותאיסטיות הנותרות מאשמה, רק בגלל שהן קוראות לאותו דבר יהוה במקום אללה - אותה אידאולוגיה בהבדלים פולקלוריסטיים זניחים.
בכל מאבק שלנו כנגד השמרנות והדת אנו מטים שכם לגלילאו, תומס גפרסון ואלינור רוזוולד במלחמתינו למען חירות, קידמה ומדע. כל חברה ומאבקה בבין-לאדנים שלה, בפנאטים הדתיים שלה.
שגיאה בניתוח ציר המאבק 36973
זוהי כמובן עוד תגובה ממני,
Tradition is the root of all evil!

בברכת
אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים -
6 מיליון יהודים לא טועים !
שגיאה בניתוח ציר המאבק 36980
המאבק עליו הינך מדבר אינו קיים בחוג התרבות הגרמנו-לותרני, היות וערכיו הבסיסיים מורכבים מתפיסת עולם מטרינורמטיבית ברורה - בניגוד לבעייתיות מעמד האשה וערוותה בקודקס התרבויות היהודו-קלוויניסטי ובקרב המדינות הקתוליות השונות.

על מעמד הנשים וזכויותיהן בחברה המוסלמית איני מעוניין להרחיב היריעה.

קביעה זו נכונה גם לתקופת ימי הביניים.

בברכה

א. מאן
שגיאה בניתוח ציר המאבק 36981
ברמה התאורטית, אתה צודק לחלוטין. ואולם, פעולתם של בני אדם אינה פועל יוצא של תאוריה בלבד. העובדה היא שרק ( - פחות או יותר) שילוב המנטליות הערבית ביחד עם האידאולוגיה המוסלמית, הם שנתנו את השילוב הרצחני שהניב פיזור וכמות אירגוני טרור, שנדמה לי שאין שני לה בהיסטוריה של הדת.

מה שאני אומר הוא שלמרות שאני שולל את הדתות כולן, אין צורך להאבק בכל אידאולוגיה ומנטליות הבעייתיות בעקרונותיהן. די להיאבק באלו שהוכיחו עצמן כרצחניות פעם אחר פעם, בעשרות השנים האחרונות. דרך אגב, הקומוניזם נכלל ונכשל במבחן זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים