עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370751
אוסטריה "שולחת את אירווינג למאסר ראווה גם משום שכך קובע החוק האוסטרי, אבל גם במטרה למזער את נזקי התנהגותה בעבר וכדי לרצות את העולם ואת ישראל, שעמדה מאחורי הלחץ להחרימה. אבל האם שוכנעו האוסטרים שבית המשפט שלהם עשה צדק, או שרבים מהם רואים בגזר הדין רק עוד צעד של כניעה ליהודים ולציונות?"

גדעון לוי, הארץ.

עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370752
אמנם יש להפנות את השאלה לגדעון לוי, אך מכיון שבחרת לצטט אותו, אולי תוכל להשיב;

באלו אמצעים בדיוק מפעילה מדינת ישראל לחץ על אוסטריה (ויתר על כן, על בית המשפט האוסטרי)?
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370757
הערה: כותרת התגובה הינה אירונית. לדעתי, זקני ציון (וישראל בפרט) אינם אחראים למאסר. אפילו לוי לא אומר זאת במפורש - אך זוהי התחושה ממשפט כגון "מדוע כה חשוב לישראל לרדוף את מכחישי השואה". היכן ומתי לעזאזל רדפה ישראל מכחישי שואה?
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370899
לטעון שניצולי שואה משקרים ביודעין כדי לזכות בהנאות כספיות - זו לא עילה לתביעת דיבה נגד אירווינג? הרי הוא פוגע בשמם הטוב, ואף ברור שזה עלול להזיק להם (למשל אם ממשלת גרמניה תקבל את טענותיו ותפסיק לשלם פיצויים).
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370901
האם משפט אירווינג היה תביעה על הוצאת דיבה? האם ניצולי אושוויץ תבעו את אירווינג?
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370903
אני מניח שהוא לא נקב בשמות וגם לא אמר שהם כולם כאלו, אז מי מהם יכול להגיד שהוכפש?
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370905
כנראה שאתה צודק. כלומר הכפשה של אדם בודד היא בגדר הוצאת דיבה, ואילו הכפשה של ציבור שלם היא לגיטימית - אולי כי אמת המידה היא מידת הפגיעה שנגרמה, או תגרם, למי שהוכפש.

לגבי השואה העניין יותר מסובך, כי הכפשה קולקטיבית כבר גרמה בעבר לפגיעה ולכן יש להחמיר עם מכחישי שואה יותר מאשר, למשל, עם מי שיקרא לתקוף את שוייץ מפני שהשוייצרים שולטים בעולם באמצעות השוקולד.

במילים אחרות, השאלה היא אם מדובר היום בסיטואציה דומה במשהו לזו ששררה בשנות ה- 30. לא ברור אם דבריו וכתביו של אירווינג עלולים להוביל, או להחמיר, פגיעה ביהודים.
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370942
זה נשמע לי, תסלח לי, כמו יציאה מנקודת ההנחה שהחוק הוא צודק וטוב, וניסיון ליישב אותו עם המוסר שלך. אם זה אכן המצב, לא ברור לי למה אתה טורח.

בכל אופן, אני לא אמרתי ש"הכפשה של ציבור שלם היא לגיטימית". אני אמרתי שלמיטב ידיעתי, *החוק* מאפשר לנו לומר "רובה המכריע של קבוצה איקס שקרנים." אף אחד מאותה קבוצה לא יכול לטעון שקראו *לו* שקרן. אבל ייתכן שאני טועה, ושהחוק האוסטרי מאפשר לתבוע על אמירות מסוג זה.

הכינוי שלך מסקרן אותי.
עיתון ישראלי מודה: ישראל אחראית למאסר 370988
זו לא דיבה, אבל זה יכול להחשב הסתה...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים