מי מאכיל את מי? 371506
בכ"ז, ישנם כמה דברים לא ברורים בקשר הישראלי-אמריקאי. למשל, הרשעתם של עובדי הלובי הישראלי AIPAC בוושינגטון, רוזן, ווייסמן ופרנקלין על העברת חומר מודיעיני מסווג על אירן לידיים ישראליות חשפה כמה שאלות מסקרנות. העיתונאי רוברט דרייפוס טען שנה שעברה שחקירת האפ.בי.איי היא הרבה יותר עמוקה מהדלפת המסמכים. חקירת AIPAC החלה עוד בשנת 1999, והשאלה הגדולה היא מה גרם להם להתחיל בחקירה הרבה לפני שהתגלו ההדלפות. אחת ההשערות היא שממשלות ישראל הזינו את האמריקאים במידע אודות אירן ועירק, והשימוש בצינור העקיף נועד כדי ליצור לחץ על ארה"ב ליזום פעולה נגד עירק ואירן, דרך העברה והצגה מגמתית של הנתונים.

מי מאכיל את מי? 371509
ושימו לב לרמז העבה בתחתית המאמר: התקשורת האמריקאית היא גיבורה גדולה נגד דגי־רקק כמו הבית הלבן, אבל כשמדובר בישראל היא חוששת...

אח, דרייפוס, דרייפוס. עוד תגיע לאי השדים.
מי מאכיל את מי? 371638
יחסי דואליסטיות בין הממשל האמריקני לישראלי ?
You can say that again!

על החשש של הממשל האמריקני מפני קנייתה של חברת SourceFire, מפתחת תוכנת קוד פתוח פופלארית, על ידי CheckPoint הישראלית : http://linmagazine.co.il/opinion/landmn/check_point_...

למען האמת, אולי יש מאין? אמנם ישראל מעולם לא עשתה צעד שיסכן את ארה"ב אך "כבדהו וחשדהו" זאת בהחלט המדיניות בה אני הייתי נוקט אל מול מדינה עתירת טכנולוגיה צבאית ומוחות חושבים כגון ישראל.
מי מאכיל את מי? 371770
ג'והן בולטון, שגריר ארה"ב באו"ם (ושקיבל את התפקיד למרות, או שמא בזכות התנגדותו למוסד "שלא יפסיד כלום אם עשרת הקומות העליונות שלו יעלמו") נאם בכנס של AIPAC, ואמר שארה"ב מעבה את התוכניות לטיפול בבעיה האירנית.

אגב, הווארד קור שעומד בראש אייפ"ק, השווה לפני כמה ימים את אחמדינג'אד להיטלר.
מי מאכיל את מי? 371773
ואת איראן לגרמניה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים