371930
על זה דיברתי איפשהו כאן בדיון: הדרך היחידה לעבור ממצב שהשימוש באינטרנט הוא בעיקרו אנונימי, למצב שהוא לא, זה חיוב ספקיות השירות לשמור טבלאות של [כתובות IP-זמן-חשבון משתמש], שהן תהיינה חייבות להשתמש בהן כדי לחשוף פרטים של משתמש מסויים, אם ביהמ"ש מחליט שיש בכך צורך.

זה אמנם מרגיש קצת כמו האח הגדול, אבל יש שני צדדים למטבע הזה: נניח שמישהו מפיץ וירוס, או פורץ למחשב האישי שלך או לשרת של חברה - אם מצליחים לתפוס את כתובת הIP שהמתקפה יוצאת ממנה, ניתן להתחקות אחרי הפורץ והלעמיד אותו לדין.

עידן האנונימיות המוחלטת של האינטרנט מתקרב לסופו.
371932
''עידן האנונימיות המוחלטת של האינטרנט מתקרב לסופו''.
העידן הזה לא היה מעולם.
371935
אני לא בטוח שזה נכון.

אולי אתה מתכוון שהוא כבר הסתיים מזמן. מבחינתי הוא מסתיים באופן רשמי ברגע שהחוק מחייב את ספקיות השירות לעמוד בסטנדרטים מסויימים לגבי חשיפת פרטי המשתמש.
371938
התכוונתי לזה שדי מהתחלה היו האקרים שנתפסו. מכאן ניתן להסיק שהאלמוניות ודאי לא הייתה ''מוחלטת''.
אנונימייזר לשירותך 371945
כל משתמש בעל כוונות פליליות למחצה אמור לדעת להשתמש באחד ממאות הפרוקסים האנונימיים שמסתובבים ברשת.
אנונימייזר לשירותך 371946
זה מגדיל את זמני התגובה במידה גדולה מאד.

(חברים סיפרו לי. שמם יועבר לרשויות החוק עפ''י צו שופט)
אנונימייזר לשירותך 371951
להשתמש בפרוקסים אנונימיים? מגדיל את זמני התגובה? סמיילי ושוטה, תסבירו בבקשה את שתי התגובות, למען הטירונים שבינינו (לא נעים להודות שאני לבד).
אנונימייזר לשירותך 371961
פרוקסי אנונימי הוא אתר שלוקח את התגובה שלך ושולח אותה למען המבוקש (למשל: האייל) תוך שינוי כתובת ה IP של השולח. אם אותו פרוקסי ממוקם במדינה שאין לה יחסי שיתוף ואחווה עם הציונים, שום בית משפט לא יצליח לחלוב מהם את כתובתך (ובקוח הערותיו של הלא-חרדי אני מוכן אפילו לנחש שהם פשוט לא שומרים אותה).

זמני התגובה הם אותם פרקי זמן שבין לחיצה על ה"אשר" או על ה"refresh" לבין הופעת הדף המבוקש על המרקע שלך.
אנונימייזר לשירותך 371964
הסבר קצת טכני:
פרוקסי (proxy) הוא שרת שכל תפקידו הוא להעביר את הבקשות שהוא מקבל לשרת אחר, ולהחזיר את התשובות בחזרה למבקש. ז"א, במקום שתבקש מהשרת של ynet את מה שכתוב בכתובת articles/0,7340,L-3225338,00.html אתה מבקש מהשרת של הפרוקסי ללכת לשרת של ynet ולהביא לך את מה שכתוב בכתובת articles/0,7340,L-3225338,00.html. הפרוקסי מביא לך את מה שכתוב שם, וביומן של ynet כתוב שמי שניגש אליו הוא לא אתה (מהכתובת של הספק שלך), אלא הפרוקסי. פרוקסי אנונימי הוא פרוקסי שלא יתן לynet (או לרשויות החוק) אח"כ את הכתובת שלך, וימנע מהם לגעת מי אתה. כמובן שעל מנת להצליח להתעלות מעל רשויות החוק, כדאי לבחוק בפרוקסי שנמצא בחו"ל (למרות שלנותני שירות הפרוקסי האנונימי קל מאד לא לשמור יומן, ואז גם אם מישהו יבקש מהם לדעת מי גלש לynet ביום הזה והזה, הם לא יוכלו לענות).

הסבר פשוט:
לך ל http://www.kub.kz/kubar.htm, תבחר את הפרוקסי בו אתה רוצה להשתמש, הקלד את הכתובת אליה אתה רוצה לגלוש, והנה, אתה יכול לראות את העמוד שבחרת, מבלי שמישהו יוכל לדעת שזה אתה (למשל http://tproxy.guardster.com/proxy.php/_0100010006874...). אני מניח שאנשים פליליים ממש מוותרים על הקטע של ממשק המשתמש התוחכם, ומשנים את הגדרות הרשת שלהם במחשב.

פרסומת:
משתמשי השועל יכולים להתקין את http://anonymouserplugin.blogspot.com/
אנונימייזר שמומימייזר 372080
מעבר לזמני תגובה, יש גם עניין של רוחב פס. לא סביר לחשוב שכל תגובת טוקבק וכל הודעה בפורום תעבור דרך שרתי פרוקסי חינמיים בדרום אמריקה. חוץ מזה שאפשר פשוט לחסום תקשורת משרתי פרוקסי חינמיים כאלו. מאוד פשוט לעשות את זה בניגוד לחסימה של כתובות או טווחי כתובות בארץ, או לנסות לאתר גולש ללא עזרה של ספקיות השירות.

מעבר לבעיות הטכניות, לא כל טוקבקיסט וגולש שכותבים השמצות והוצאת דיבה באינטרנט הם האקרים מתוחכמים שמכירים את רזי האינטרנט. לא כ"כ לא סביר להניח שבחלק גדול מהמקרים מעורבים אנשים שלא יודעים בכלל מה זאת כתובת IP.

מעבר לזה, גם משתמש שיודע במה מדובר עלול למעוד. למשל אם הוא עובר לפרוקסי רק לפני כתיבת הודעה בעייתית (מה שסביר להניח, כי זה לא נוח לגלוש דרך שרתי פרוקסי), הוא יכול לקבל cookie מהשרת, ואח"כ לחזור אליו במצב רגיל, וכך ניתן לקשר בינו לבין אותה הודעה, למרות שהיא נשלחה דרך פרוקסי.

בשורה התחתונה אני מסכים שברמה העקרונית גולש בעל כוונות זדוניות עדיין יכול להסתיר את עצמו, אבל מבחינה פרקטית חוקי המשחק משתנים בצורה שיותר קשה להסתתר מאחורי מסך של אנונימיות, ולמי שמנסה לאתר את האדם שעומד מאחורי הודעה בפורום יש יותר כלים ואפשרויות לעשות את זה.

כל האמור לעיל מתייחס לגלישה ופרסום הודעות בפורומים וטוקבקים. במקרה של ניסיונות פריצה מתוחכמים יותר ו/או הפצת וירוסים, זה סיפור שונה. סתם פרוקסי חינמי פתוח בדרום-אמריקה לא מספיק לצורך העניין. כמה באונסרים פתוחים ואנונימייזרים ל-FTP ו-SSH יש שם בחוץ ?
קפה אצל ברטה 372114
מתי יתחילו לחייב בתי קפה עם חיבור לרשת לנהל זיהוי ורישום משתמשים?
עוד לא יצא לי, אבל כבר רשמתי לעצמי, שכאשר יהיה לי להגיד משהו ממש פוגע ברמת הוצאת הדיבה, אני אשלח את זה מאחד מהמחשבים במעבדה (שמשתמשים בה כמה עשרות עובדים) בעבודה שלי, או מהמחשב הנישא כשהוא מחובר לנקודה חמה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים