האנטנות הסלולריות 372699
המוקמות כיום, אינן באות לשפר את קליטת המכשירים (בניגוד לטענת הכותב). הן מוקמות באזורים שממילא יש בהן קליטה ומטרתן היא לשרת את מכשירי הדור השלישי הדורשים אותות שידור רבים יותר.

לכן נראה לי שהסיכונים הנשקפים מהקרינה אינם מצדיקים את הקמת האנטנות החדשות. (אחרי הכל, צפייה בסרטוני ווידאו באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי היא לא כל כך חיונית...).
האנטנות הסלולריות כיום 372720
כל תא (Cell) (האנטנות הללו שעל התרנים הגבוהים ודומיהן) יכול לשרת נפח תעבורה מסוים. כלומר מס' משתמשים בעת ובעונה אחת כפול קצב הנתונים של כל משתמש.
הוספת האנטנות היום נועדה אך ורק להרחבת נפח תעבורת הנתונים, וניתן לפצלם לסיבות משנה:
* תוספת כיסוי למקומות שעדיין אין בהם כיסוי.
* להוסיף יכולת שירות ליותר משתמשים.
* להרחיב הפס למשתמשים קיימים (כגון לדור III).
* להתחרות בחברה אחרת.

מידת החיוניות נקבעת על פי כוחות השוק. יש מציעים (החברות) ויש מעונינים (המשתמשים) הכוללים גם המעונינים לראות סרטי וידאו. ובתרבותנו - לכוחות השוק השפעה מכריעה לגבי חיוניות.

לדעת הקטנוני "צפייה בסרטוני ווידאו באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי היא לא כל כך חיונית...". לדעתי גם ניידים דור ראשון מיותרים אבל כמה מוכנים לוותר על זמינותם (שאני מכנה "קשורי זנב"). אבל דעתנו אינה הקובעת.

ולסיום: עד היום לא בוססה ה"אלקטרופוביה" מקרינת טלפונים סלולריים. "שהסיכונים הנשקפים מהקרינה" לפי ה- FDA נמצאים ברמת הסיכון של שתית קפה...
האנטנות הסלולריות 372721
לא שנראה לי שזה המקום להכנס לדיון הזה, אבל רק אציין שגם אם באזור מסויים לכאורה יש קליטה מצויינת, הרי שריבוי האנטנות באזור מאפשר להפחית את עוצמת הקרינה של כל אחת מהאנטנות, כמו גם של המכשירים הסלולריים שמתקשרים איתן.
האנטנות הסלולריות 372731
הדור השלישי הולך להיות קוץ גדול מאוד בתחת. זה עוד יהיה מספיק זול בכדי שילדים יקבלו כאלו, ואז - אם חשבתם שאנשים צועקים כשהם מדברים בפלאפון, חכו עד שהם יעבירו אותו מצמוד לאוזן לחצי מטר לפני הפנים, בשביל המצלמה. כבר יש אוזניה/מיקרופון אלחוטית, אבל הרבה אנשים יאבדו אותה או לא יטרחו להסתובב איתה ולהשתמש בה. מזל שאני כבר לא צריך לנסוע באוטובוסים.

עוד משהו - האוזניה האלחוטית הזאת נכנסת כרגע רק לאוזן אחת. זה ממש מציק. אנשים יעדיפו את הרמקול.
אל דאגה 373037
עד עתה שיחקו כוחות השוק נגדנו, אבל המצב עתיד להשתנות. הלהיט של חורף 2009 הוא חוסם הסלולארי האישי, שחוסם את כל הדורות בכל הטכנולוגיות במרחק של 15 מטר מהנשא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים