הערה 37436
אני מציע סקר חדש לאייל:

האם האפשרות "ההומוריסטית" תורמת לסקרים משהו?

תשובתי: לא.
הערה 37466
היות שלא ניתן להציג אפשרויות שתעננה במדויק על כל קשת הדעות השונות, ותמיד יהיה מי שיתלונן על כך שאין תשובה הקולעת לדעתו, האפשרות האחרונה נועדה לסמן "לא יודע / לא אכפת לי / התשובה שלי לא כאן / אחר".

כמובן שיכולנו *לכתוב*, בכל סקר, את התשובה: "לא יודע / לא אכפת לי / התשובה שלי לא כאן / אחר", ממש כך, מילה במילה, בתור האפשרות האחרונה. אני אישית חושב שזוהי אפשרות משמימה וגרועה.

או במילים אחרות: תרומתן היא במתן מפלט למי שלא מצא אפשרות אחרת, וזאת מבלי לשעמם. ניתן כמובן לחלוק על הסיפא "מבלי לשעמם", או אף על הצורך במניעת שיעמום.

אשמח לשמוע דעות נוספות.
הערה 37468
אם אין אפשרות המתאימה לדעתך בסקר, אתה יכול להימנע. אין חשיבות *תוכנית* להצבעת "אחר" כלשהי, פרט להיותה מדד מוצלח לעצם איכותו הטכנית של הסקר. אם *מענין* אתכם לקבל מדד כזה (מענין? חסרי-משמעות סטטיסטית, אמרנו?), אני אכן חושב שיש להוסיף אפשרות "אחר", נקודה.
הערה 37471
בהצבעה ''אחר'' יש חשיבות, לדעתי, משום שאי-הצבעה שונה מאמירה ''ישנה תשובה אחרת שפספסתם''. בסקר בו האפשרות האחרונה נבחרת במספרים גדולים, פירוש הדבר כנראה כי כותב הסקר (דובי או אני, בד''כ) פספס משהו.

אמת, יכולנו לכתוב פשוט ''אחר'' באופן קבוע. כפי שציינתי, לדעתי האישית זו אפשרות משעממת, למרות שאין היא שונה פונקציונלית מהאפשרות האחרונה הקיימת כיום (האפשרות ההומוריסטית).
הערה 37473
זכורים לי מקרה אחד או שניים בעבר בהם מישהו התלונן ש"אין הפעם תשובה הומוריסטית" או ש"יש הפעם יותר מתשובה הומוריסטית אחת"...

על כל פנים, אני קורא כאן בפומבי‏1 לאייל להחליף את המילה "סקר" במילה "משאל" (בנוסח האנגלי, יש לציין, כבר משמשת המילה poll).

1 לאחר שפניות פרטיות נחלו כשלון, לפי שעה
הערה 37475
נחמד מצדך להעלות נושא חדש לדיון, אבל לא ענית על הנושא הנוכחי.
לא יודע 37484
וגם לא מאד אכפת לי. בניגוד לאסף ברטוב, אני לא מתנגד להומור באייל. אני כן מבין את ההתנגדות ל''פינת ההומור של האייל'' בדמות התשובה האחרונה בכל משאל, אבל לא יודע אם אני מסכים איתה. לפעמים נוצרת אצלי ההרגשה הלא נעימה (שאין בה כדי להעיד על האמת) שיותר מחשבה הושקעה בניסוח ההומוריסטי מאשר בניסוח מדוייק של השאלה ושל תפריט-תשובות טוב. לכן בסקר ''מה עמדתך בנוגע לניסויים בבע''ח'' השתדלתי שתפריט-התשובות יהיה טוב, והשקעתי מעט (כפי שניתן לראות) בתשובה האחרונה.
הערה 37478
האין המשפט הראשון שלך שקול בתוכנו למשפט הראשון בהודעה שלי לה הגבת?

טיעון ה"שעמום" לא מובן לי. למה כתבה על מצב הקואליציה לא "משעממת"? למה המשאל (הידד לארנב!) אמור להיות "משעשע"? (אותי, אגב, התשובות ה"הומוריסטיות" לא משעשעות.) מדוע אינכם משלבים הומור בפתיחי מאמרים? מדוע לא להמציא משחקי מלים משעשעים על בסיס שמות הכותבים?

התשובה: "מדוע כן? יש לנו ביד כתב-עת איכותי למדי העוסק באקטואליה ומשתדל לעסוק גם בתרבות ובמדע, ולא נראה שהומור יוסיף לו משהו." (ומכאן הצעתי לסקר.)
תיקון 37481
טעיתי, התכוונתי למשפט השני בתגובה שלי.
אני רואה זאת באור שונה 38100
בעיני התגובה ההומוריסטית בסקר מעידה על משהו כמו ''הנושא רחוק ממני מספיק, כך שלא תהיה לי דעה אמיתי עליו''.

לדוגמא במשאל על ברית המילה, מאחר ואת שלי עשיתי מזמן, ולא נראים צאצאים באופק הקרוב, תגובה הומוריסטית היתה מבטאת בדיוק זאת.

אני חושב שאם תפורש באור זה, התגובה ההומוריסטית כן יכולה לתת תובנות בקשר לסקר, ולכן יש בה תועלת.
''אין רוקנרול בעברית'' 38111
זה הומריסטי זה? זה עושה לי לבכות...
''אין רוקנרול בעברית'' 38160
טוב, נו. היה יום חלש עבורי.
תושאר ההומוריסטית לאלתר! 37477
אני מאלה שכשקוראים את הסקר, מחכים לסוף כדי לראות מה התשובה ההומוריסטית הפעם.
ופרשנותי לקיומה, מלבד האופציה "אחר" שציינתם, היתה גם: "אנחנו יודעים שהסקר הזה מצומצם בתשובותיו, במצביעיו ובמשמעויותיו, אל תקחו אותו עד כדי כך ברצינות, גם אנחנו לא לקחנו אותו כך ברצינות, עובדה".
פרשננו לענייני איילים... 37485
אני חשבתי שהשורה ''סקרים חסרי כל משמעות סטטיסטית'' היא זו המבטאת כבר את העובדה ש''אנחנו יודעים שהמשאל הזה'' וגו'.
השורה מבטאת, התשובה מדגישה 37491
תושאר ההומוריסטית לאלתר! 37490
אני מצטרף לקריאה להשארת התשובה ההומוריסטית, ואף אציין שלעיתים היא קולעת לדעתי במדויק (הסקר הנוכחי, לדוגמא).
המשיכו כך!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים