סתם עוד משועמם 376257
הייתי בראיון עבודה היום שבסופו נתבקשתי לכתוב בערך עמוד לבדיקת גרפולוג.
נאמר לי כי אני יכול לחבר לבד את התמליל או להעתיק חלק ממאמר בעיתון לדוגמה (נאמר כי עדיף תוכן לא מועתק אך המדידה יכולה להיות לדבריהם על פי תוכן מועתק באותה מידה).
מכך אני מסיק כי למעשה תוכן התמליל איננו "פרסונלי" או נדרש להיות כזה ולכן מסקנות "מדעיות" יכולות להיות מוסקות רק על מבנה האותיות , סימטריה רוחבית או אורכית , תיקונים ומחיקות ו"זרימות" המחשבה מהבחינה המוטורית/קוארדינטיבית.
עד כה הדבר היחיד שככל הנראה אינו יכול להתבטל ע"י כתיבת מספר טיוטות עד הגעה לנוסח סופי הינו מבנה האותיות.
את כתב ידי לא כל כך קל לקרוא אך הוא אחיד – אינני משנה את כתב ידי ומבנה האותיות עמיד ( יש אנשים שיכולים להחליף את כתב ידם ברמת מבנה האותיות – אני לא נמנה עם קבוצה זו).
היות ולא ממש התלהבתי מהמשרה הרשתי לעצמי להיות לא זהיר וכתבתי מכתב אישי לגרפולוג שבו דרשתי על כך שאינני מאמין ולו לדקה אחת כי הגרפולוגיה זכאית להתנוסס בסיפא "לוגיה" וזהו הבל הבלים לחשוב שניתן להסיק משהו על הדחף המיני שלי או השד יודע מה עוד מצורה וגודל הבטן של האות למד שאני רושם.
אינני יודע מה יעלה בתוצאות הבדיקה אבל היות ואני בטוח שהבודק יקרא את הדברים (זה יגרום לו לחוסר אובייקטיביות בעליל) תוצאותיו יהיו לדעתי כבחירה אקראית של משפטים מעמוד ההורוסקופ היומי וציטטות נבחרות מאחד מספרי "למד ושפר את עצמך" או הגיגי אושו .
החברה אגב היא חברת היי טק ותיקה עם לקוחות "מילולית" מכל חור בעולם.
הסיבה אגב שאינני סומך ידי על הגרפו"לוגיה" נובעת מהאסטרו"לוגיה" או כל תיאו"לוגיה" מדובר בסופו של דבר באמונה שבניגוד לפיסיקה לא עוברת מאדם לאדם באותה הדרך ,הצורה והתגובה – רוב מדעי הרוח והחברה נשענים ברובם על חוק המספרים הגדולים אם בתוצאות על בודדים או בקבוצות - למעשה זו הדרך היחידה שיש להם לבצע זאת.
אני לא הייתי מעודי וגם לא אהיה במיינסטרים וזה בדיוק הדבר שבכל הגיבושונים של מוקדי השירות הטלפוני בארץ בודקים את המועמדים – אגב לא התקבלתי לעבודה במוקדים אלו בחברות מובילות היות ולא עברתי את השלב המיון המתיש הזה – לעומת זאת התקבלתי למרכז שכזה בבנק שבו עבדתי במשך שנתיים ויכולתי בקלות לו רק הייתי מסכים לקבל עלי את ניהול כל המחלקה – בא לומר בעצם עד כמה המבחנים האלו שוגים ומטעים.
ברור לי כי יהיו שיתרעמו וינסו להגן על ה"לוגיה" אך מהשכלתי כמתמטיקאי אני בטוח שניתן לסתור את כל טענותייהם בנימוק היחיד כי אילו היה איזשהו שבריר או שמץ של מדע בנושא היה ניתן כמו שניתן בכל תחום מדעי אחר לתרגם את הנחות המוצא לשפת הלוגיקה המתמטית אבל הואיל והנחות המוצא מקורם באמונות לא ניתן לעשות זאת ( אולי בעוד מליון שנה סוף סוף יקום איזה חכם סיני זקן שיגלה את הלוגיקה ממין שלישי ).

נ.ב. במכתב פרגנתי לבודק שלדעתי שיחק אותה ומצא פרנסה מלמכור אויר — מהבחינה העסקית הגרפו"לוגיה" אומנם אינה מדע אבל מכניסה הרבה מאוד כסף.
בברכת חג פסח שמח ושתהיה חופשה סבבה לבית ישראל באשר הוא.
ותודה על תשומת הלב — אשמח לקרוא תגובות.
נו, מה נהיה? 406572
יוחאי, קצת באיחור, קיבלת תגובה מהגרפו"לוג"?
נו, מה נהיה? 407367
מישהו יכול להגיד לי,כיצד צריך לצייר עץ?במבחן הגרפולוגי על מנת שהגרפולוג או המעביד ישתכנעו שאני מספיק מוכשר ומתאים, ברצינות! תודה
נו, מה נהיה? 407375
"ברצינות!"? - שאלה גדולה היא, האם מקומות הממיינים את העובדים על סמך "אבחון" גרפולוגי - הם רציניים. אולי כדאי שתלך למקומות בהם קבלת העובד נעשית עפ"י ראיון אישי, רקורד אישי (במקרה שלך - כמורה להיסטוריה) ועוד נתונים - מוצקים יותר מאשר איך אתה מצייר עץ.
נו, מה נהיה? 407378
למרבה הצער יש הרבה מקומות ''רציניים'' שמשתמשים גם בשרותי גרפולוגים.
נו, מה נהיה? 407379
''רציניים'' אבל לא רציניים.
נו, מה נהיה? 407383
מה רע בלעבוד במקום עבודה מצחיק?
נו, מה נהיה? 407385
צודק.
נו, מה נהיה? 407398
''איציק המובטל'' איננו ''איציק'' מהאייל. לא בטוח שכל איציקק הוא מורה להיסטוריה.
נו, מה נהיה? 407402
אופססס.
נו, מה נהיה? 410969
אני לא מובטל .
נו, מה נהיה? 410992
הוא שאמרתי: זה לא אתה.
נו, מה נהיה? 411076
נכון שאמרת. מסיבה לא מובנת אפילו לי הוספתי את התוספת.
נו, מה נהיה? 407599
בנענע יש מאמר על כך:
אין לי מושג כמה זה נכון או לא- לא יצא לי לעבוד מעולם במקומות עבודה שדרשו את המבחנים האלו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים