376468
היום אני רואה סרטים בעיקר בטלויזיה אבל כשגרתי בת''א, שני מטר מהסינימטק, היתי הולך לשם לפחות פעם בשבוע.
376545
ומה ראית?

אני גרה בתל אביב שני מטר מהסינימטק כבר מספר שנים והייתי שם בדיוק פעמיים.
נראה שהמודל שלהם הוא להקרין רק סרטים שאף אחד לא רוצה לראות, רצוי ממדינות עולם שלישי. זאת בניגוד בולט לסינימטק בירושלים שם מקרינים סרטי איכות טובים באמת (בתל אביב קולנועי לב ממלאים את הנישה הזאת).
376611
כמה סרטים סקנדינבים (אני זוכר את השיר האחרון של מיפונה). הקרנות חצות של סרטי מד''ב וגם כמה דברים חסרי הסבר לחלוטין.
מכיון שגם עזראלי וגם דזנגוף סנטר היו אז במרחק הליכה אם היה סרט טוב היתי הולך לקולנוע רגיל.
וזאת 376630
בניגוד לסינמטק ירושלים, שאם היה לך מנוי, היית מחכה שהסרט יגיע לשם, וחוסך את הכסף (מדובר בדרך כלל בהתאפקות של חודש-חודשיים).

פעם גרתי במרחק 5 דקות קורקינט מסינמטק ירושלים.
חבר במקהלת המקוננים 376716
הנה אני מצטרף למקהלת המקוננים והמקוננות על איכות הסרטים בסינמטק התל-אביבי.
ביום חמישי בלילה הלכתי לראות סרט על סצינת הרוק הסינית בסין (לא זוכר את העיר או ערים) במסגרת סידרת דוקואביב. הסרט היה פשוט רצף של ראיונות עם סינים וסיניות שרוטים עד העצם שרוצים להיות רוקיסטים, ממש כמו השרוטים המערביים.
בגלל שאני לא מכיר את התרבות הסינית מספיק טוב לשים את הדברים בקונטקס המתאים (מה בכלל מתאים?) יצאתי עם הרגשה שהסרט היה יכול לטפס הרבה יותר גבוה (לא בעייה בהתחשב ברמה ההתחלתית שלו) אם המפיק היה מכניס גם קצת הסבר או פרשנות משלו.
אם לא הבחורה המקסימה שחלקה איתי את הצפיה ועזרה לי להפריע לשכן שלנו הייתי קם באמצע הסרט.
אבל אם יש משהו שמנחם אותי במיוחד, זה שאני לא הייתי הפרייר היחידי. האולם היה חצי מלא (זה אולם 2, הוא דיי גדול).
חבר במקהלת המקוננים 376734
איך הפרעתם לשכן?
חבר במקהלת המקוננים 376908
מכיון שעברו שש שנים מאז גרתי בת''א אני לא יכול להעיד על איכות הסרטים הנוכחית. אבל מזכרוני המצב לא היה כול כך קשה. היו כמה סרטים טובים שלא הגיעו להקרנה רגילה וכמה הקרנות של קלאסיקות וגם כמה נפילות.
שני מטר משני הסינמטקים 376662
כשגרתי בי-ם גרתי 3 דקות ברכב מהסינמטק. היום, בת"א, אני גר דקה וחצי ברגל מהסינמטק.

אין בכלל מה להשוות - הסינמטק התל אביבי עלוב לעומת מה שיש בירושלים. מעבר לעריכת התכנייה המעולה בירושלים (שילוב של סרטים מעולים שממש לאחרונה ירדו מהמסכים עם סרטים מעולים מכל הדורות), הם פשוט מקרינים שם כל השנה בשני אולמות למנויים - כל ערב יש לך חמישה-שישה סרטים שונים לבחור מתוכם. בתל אביב מקרינים רק באולם אחד (השני לסרט חדש בתשלום), ועל זה מוסיפים איזה אירוע ביזארי כל כמה שבועות שבו אין כניסה למנויים אלא בתשלום. נוסף על כך הסרט או שניים שמקרינים בתל אביב בערב פשוט גרועים - ממש אי אפשר לרדת לעומק השיקולים של עורכי התכנייה שם. עושה רושם שעיקר הכוונה שלהם הוא למצוא את הסרט העלום ביותר מהמדינה הנידחת ביותר, ולהקרין אותו ללא כל קשר לאיכות שלו. מדי פעם הם מרימים איזו רטרוספקטיבה טובה (נראה לי שבשיתוף עם הסינמטק הירושלמי...), אל חוץ מזה - כלום.
שני מטר משני הסינמטקים 376665
שלא לדבר על בניין הסינמטק של ירושלים ובעיקר הנוף שהוא משקיף עליו...
שלא לדבר על העובדה שיש בת''א פרסומות לפעמים 378295
(אני לא תושב העיר ולא הייתי שם מספיק כדי לדעת אם זה משהו קבוע או ייחודי לחלק מהאירועים שגרמו לי להגיע לשם), ויש להם מקומות מסומנים בכרטיס.
376704
טעות בידך. יש להם גם סרטים הוליוודים קלאסים וסרטים מהנים בפסטיבלים ממקומות שונים - אנגלי, אירי, צרפתי, פורטוגלי וכו'. כמה מהסרטים שראיתי שם נמצאים אצלי ברשימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים