פוטר? תייר! 376504
מדוע לא, למשל, לשנות את הנוהל לכזה שעובד זר שפוטר יעבור למעמד של תייר? כלומר, לא יהפוך מייד לשוהה בלתי חוקי, אלא יקבל ארכה ששווה באורכה לאורך אשרת תייר כדי לסדר את ענייניו - למצוא מעביד אחר או לחזור למולדתו בצורה מסודרת. אם הוא ישאר לאחר תום התקופה (לפי חוק הכניסה לישראל שמצאתי כאן: http://www.tourism-law.co.il/entlaw.htm , אז התקופה היא שלושה חודשים) הוא יעבור למעמד זהה לזה של תייר שהאריך את שהייתו מעבר לתנאי הויזה שלו ונראה בעיני לגיטימי לגמרי לגרש אותו.
פוטר? תייר! 376674
נשמע מעניין, אבל מצד שני, כדי שזה יעבוד צריך לאפשר לבעלי אשרת תייר לחפש עבודה ולהפוך לעובדים זרים. כלומר, כל מי שנכנס לארץ כתייר הוא עובד זר בפוטנציה, ואיבדנו כל יכולת בקרה.

מצד שני, אשרת "מחפש עבודה זר" לתקופה מוגבלת (לא מצאת? שלום ותודה) נשמעת כמו רעיון סביר בהחלט.
פוטר? תייר! 376677
לא הבנתי למה צריך לאפשר לבעלי אשרת תייר לחפש עבודה.
עבודה זרה 376682
אאל"ט, טל פשוט התכוון להגיד שצריך להוסיף למושג "תייר" עוד סיבית (תייר שמותר/לא מותר לו לחפש עבודה) ואז למה לא פשוט לכנות את המצב בשם אחר ("מחפש עבודה זר").
עבודה זרה 376694
כדי להקטין את מספר העובדים הזרים, אני רוצה למנוע מצב שעובד יגיע לארץ בכדי לחפש עבודה. הוא יוכל להגיע כעובד זר רק אם יש לו מעסיק שמצפה לו. אם פוטר, אני מוכן להעניק לו הזדמנות למצוא מעסיק אחר. אם, לעומת זאת, תייר בא לארץ כדי לחפש עבודה, אני מעוניין להקשות עליו, ולהכריח אותו לצאת מגבולות הארץ בכדי לקבל אשרת כניסה של עובד.
עבודה זרה 376707
אז יש הבדל בין אשרת תייר (אסור לו לחפש עבודה) לאשרת מי-שהרגע-פוטר (מותר לו לחפש עבודה). זה בדיוק מה שאמרתי.
עבודה זרה 376714
כן, לזה התכוונתי. נראה שאנחנו מסכימים. נשאר לנו לשכנע את משרד הפנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים