377681
מעניין אם היו לו סנפירים וקשקשת.
379517
מעניין עד מתי היצור הזה שרד - או משהו שבנוי בדומה לו. אה, בעצם תנינים. חשבתי, שאולי תיאורי הדרקונים, התנינים הגדולים וכו' שקיימים בכמה תרבויות מתארים איזו חיה גדולה יותר שנכחדה?. שאלה: ציורי הדרקונים המערביים מאוד דומים לדינוזאורים. האם הציורים האלה חדשים יחסית?
379608
היצור המדובר נכחד לפני שהתפתחו הזוחלים.

הדינוזאורים נכחדו כמה עשרות מליוני שנים לפני ציורי הדרקונים הראשונים. תנינים נוצרו לפני הדינוזאוורים (נכון? או שבערך באותה תקופה שנוצרו הדינוזאורים) ולא נכחדו עד היום, למרות מאמצינו.
379664
אני יודעת, לכן הקטע של הציורים מעניין. אולי זו סתם הסתברות - עוד אחת מהחיות המיתולוגיות הקיימות, שבמקרה גם נמצאו שרידי חיה הדומה לתיאור. יחד עם זאת, דרקונים נפוצים יותר באגדות מאשר גריפונים או כימרות ואחרים. או שאולי מיתוס זה השתמר יותר, ועל כן יותר נפוץ, ואם כן, למה. מה שמעניין הוא ממתי יש ''ציורים'' של דרקונים שדומים לדינוזאורים ששלדיהם נמצאו (כי דרקון באגדה אולי יכול להיות חיה פחות דומה, ואיך שאנו מתארים לעצמנו היום נובע מציורים שגדלנו עליהם).
מעניין שציפנו לגילוי של טיקאטליק.
דרקונים ודינוזאורים 379702
הדרקון יורק האש מקורו אני חושב בימי הביניים. בעת העתיקה המפלצות המיתולוגיות היו שונות ומגוונות יותר (הספינקסים במצריים, האריות המכונפים של מסופוטמיה, הלוייתן ונחש הבריח של ארצות המקרא ומגוון היצורים של המיתולוגיה היוונית).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים