הנקה ועירום 378213
הנקה בציבור קשורה, לדעתי, לנושא הכללי יותר של עירום בציבור. יש תרבויות (למשל במדינות פרוטסטנטיות בצפון אירופה) שבהן נורמטיבי לגמרי לראות אישה משתזפת בעירום בגן ציבורי או בחוף הים. אני מניח שנשים במדינות האלו יכולות להניק בכל מקום שירצו.

לעומת זאת, ההימור שלי (שנובע אולי מבורות) הוא שבתרבות המוסלמית, ואולי גם בתרבויות שבטיות רבות, ההנקה נחשבת אקט נשי אינטימי ואסור לגבר זר להיות עד לו. כיון שבתרבויות מסוג זה האישה מעבירה את רוב זמנה בבית עם נשים אחרות, הסוגיה של הנקה בציבור אולי אינה עולה כלל לדיון.

הרעיון שצריך לאפשר לגברים ונשים לחשוף את גופם בפומבי קשור, לדעתי, בהתפתחות היכולת של אנשים לדכא דחפים מיניים ולתעל אותם למקום ולזמן המתאים. נדמה לי שהחברות בהן ניתן לאישה חופש מקסימלי לחשוף את גופה ללא קונוטציות מיניות הן גם החברות ה-''קרות'' ביותר, שמתאפיינות בקודי נימוס נוקשים ובמיעוט מגע פיזי בין אנשים.
הנקה ועירום 378358
גיגול קצר העלה ממצא מעניין: ברוב מדינות העולם, כולל המוסלמיות שבהן, נהוגה גישה חיובית כלפי הנקה בציבור, כל עוד היא דיסקרטית והשד עצמו נותר מוסתר. הויכוח הציבורי בעניין מתרכז כנראה דווקא בארה"ב ובאנגליה, מסיבות לגמרי לא ברורות.

לדוגמא, מבחר סיפורים אישיים של נשים שהיניקו במדינות שונות:
הנקה ועירום 378362
הסיבות לגמרי ברורות; לך בעקבות היחס למין והניתוק שלו מאמהות. "אל תניקי, מה את פרה?"

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים