בניגוד מוחלט לפירסומי עוות בעבר 378325
לפני הבחירות - היום בידיעות אחרונות:
השופט לינדנשטראוס :"התנהגות אולמרט בפרשת מכירת ביתו בלתי ראויה לחלוטין".

"האמירות של אולמרט, על מכירה הדירה אותה ביצע למיליונר דניאל אברהמס , כמוגם הטענה כי העביר למבקר המדינה את כל המסמכים הנוגעים למכירה, אינם אמת." לינדנשטראוס: מה שאולמרט אמר בראיון פשוט לא נכון. זו התנהגות בלתי ראויה לחלוטין. דבריו של אולמרט אינם תואמי המציאות".

המבקר הוסיף : השחיתות השלטונית רחבה ועומקה משחשבתי. מצאתי ניצנים של דבר מאוד מסוכן, השלמה עימה. אנשים אומרים לי: כל הכבוד על העבודה שלכם, אבל צריך להתרגל לחיות עם השחיתות. אני
לא מוכן להשלים עם זה. השחיתות היא איום אסטרטגי על החברה".

השאלה הנשאלת היא, היכן יוצב הקו האדום מול עוד אדם שטובל עד הצוואר בשחיתות , תוך השתלטות על מוסד השלטון הפורמלי ? מתי השחיתות של תופסי השלטון תטופל בסיכול ממוקד?
בניגוד מוחלט לפירסומי עוות בעבר 378333
"השתלטות" ? אני לתומי חשבתי שהוא נבחר בבחירות דמוקרטיות.
היות והשלטון בארץ אמור להיקבע ע"י העם, והשולטים אמורים להכתיב את החוקים, משתמע מכך שלאור ידיעת העם את המצב (פועל יוצא של דברי המבקר) העם הכשיר רטרואקטיבית את אותה שחיתות לכאורה.
זה השלב בו אתה נאלץ לבחור בין דמוקרטיה (העם בוחר את המושחתים) לבין אידאה אחרת שאולי מקננת בראשך בה השלטון הוא לא דמוקרטי.

כי מה לעשות, את העם אי אפשר להחליף.
378334
האם תמכת באולמרט-'קדימה' בבחירות אלה ?

האם לדעתך רוב הציבור קיבל מידע מהימן ע"י כלבי השמירה של הדמוקרטיה על קיום השחיתות או שהוא קיבל דווקא מידע מסולף ושקרי, עד לבחירות?
378372
1. חס וחלילה.
2. באופן כללי העיתונות אינה מקור אמין, כמו גם הטלווזיה. אבל מי שחפץ במידע יכל למצא אותו בקלות, כמו כן מספיק עובדות נחשפו גם בצינורות הפופולאריים, למי שטרח לקרא את האותיות הקטנות ולא לשכוח את יום האתמול.
כמובן שכל מה שידוע לנו אינו אלא השתקפות של קצה האמת, אבל גם מכך יש הרבה מה ללמוד.
378435
"באופן כללי העיתונות אינה מקור אמין, כמו גם הטלווזיה."
עובדות אלה לגבי התקשורת הישראלית אתה ואני יודעים, רוב עמ"ך ישראל דווקא לא וגם אם חלקו ידע הוא לא היה מספיק מתוחכם כדי לעמוד בפרץ (קדימה) מפלגה שהורצה באופן הבסיסי ביותר ע"י אותם אמצעי תקשורת.
העיתונאי היחיד שבאופן קונסיסטנטי חשף שוב את האמיתות לגבי שחיתותיות אולמרט , הותקף בצורה ארסית רוויות דמוניזציה ע"י מעריב וידיעות.

אחת הטענות המרכזיות היא, שעובדת מחסור בתקשורת חופשית אמיתית, הנאמנה למינימום של עקרונות ה-PRESS , אין באמת אקלים דמוקרטי.
כשעובדות אלה מצטרפות לתכנים לא-דמוקרטיים רבים נוספים כולל של השלטון הפורמלי הטובע בשחיתות(שהוסתרה מהציבור) , ספק גדול אם יש לגיטימיות לבחירה שכזו.
378443
שוב, אתה יכול לנסות להחליף את כולם, חוץ מהעם. לכן כל תלונה על רמתו של עמי ישראל לא תופסת.
התקשורת (להוציא את התופעה שנקראת רשות השידור) בארץ היא חופשית ופועלת במסגרת כללי השוק, אתה לא יכול להחליף את התקשורת בלי להחליף את השיטה. אין מחסור בתקשורת חופשית, יש אולי מחסור בשומעים לה, אבל אין לנו על מי להלין.
378454
נראה שאתה פועל במרחב תמים מאוד של תודעה.
הטענה המובלעת בדברייך שכאילו המשחק הדמוקרטי מתנהל בעיקרו בבחירה חופשית לפרלמנט אולי מתאימה מאוד לאתוס של מי שרוצים להנציח את ההונאה הכללית בצורה כזו -אבל אין לה אחיזה במציאות.

ההיגדים על תקשורת חופשית ''הפועלת הכללי שוק'' תקפים כל עוד אינך לעומק הרגולוזציה של בחירת הזכיינים בטלוויזיה. מהרגע שמתבהר כי למעשה מדובר במשחק מכור , כל ההיגדים על תקשורת חופשית ביטלים.
האמת היא הפוכה. אין ערוץ טלוויוזיני או רדיופוני שהינו בעל אוריינטציה הפוכה לזו של האג'נדה המושלטת.
וזאת בניגוד מוחלט לארה''ב.

יתר על כן, שכחת להזכיר את כל ערוצי רשות השידור , פלוס גל''צ.

המחנה הלאומי לא יחזור לשלטון, פשוט משום שהוא מעולם לא היה שם אי פעם. אבל השחיתות תמשיך לנגוס באין מפריע.
378457
כל מפעל ההתנחלויות אינו מבטא שליטה של המחנה הלאומי?
378458
רק בתודעתך ודומייך קיים מושג כמו ''מפעל התנחלויות''.
ההתשייבות ביהודה ושומרון היא המשך ישיר של ההתנחלות בנגב, הגליל מדן ועד חברון מאילת ועד גוש עציון.
378459
מיהם דומיי? אני לא יודע מיהם דומיך. בכל אופן אין לי עניין להכנס לדיון צועק . אני כבר חש את הזעם בדבריך.
378480
זו כבר הפעם השניה שמאשימים אותי בתמימות, דבר שמאוד מוצא חן בעיני.
אתה טוען שישנה רגולציה על החדשות ? על העיתונאות ? אם כן אנא הבא ראיות.
"אין ערוץ טלוויוזיני או רדיופוני שהינו בעל אוריינטציה הפוכה לזו של האג'נדה המושלטת." - רדיו קול הנשמה, ערוץ שבע וכד'.
"וזאת בניגוד מוחלט לארה"ב." אולי כבר שכחת את ההתיצבות המוחלטת לימין המשטר הן אחרי 9.11 והן לפני מלחמת המפרץ השניה ? כל ציוץ של ביקורת, כזו שהיתה נחשבת חלושה וזהירה מדי ברשתות המובילות, נראתה כבגידה גם מצד גורמים מחוץ למיין-סטרים.
378489
בוא נעשה תרגיל בדימיון מודרך.
מה לדעתך המשקל הסגולי ומידת ההשפעה ועיצוב דעת הקהל של הטלוויזיה מול כל כלי מדיה אחר?

אני מעמיד את הטענה השרירותית כי מדובר על שיעור השפעה של לפחות 75 אחוזים.

לגבי "ערוצי רדיו"- טענות לא רציניות.

"ערוץ 7" הוא ערוץ רדיו? אולי לשעבר אחרי שנסגר והיום אולי פינה אינטרנטית המופעל בצורה סקטוריאלית דתית-מובהקת, בוודאי שהדברים נכונים לגבי עוד ערוץ נישה של ש"ס.
אין כאן אפילו לא תחילתו של איזון.

האם לדעתך למשקיעים בעלי אוריינטציה לאומית היה סיכוי אמיתי לזכות במכרז על הפעלת ערוץ 2 ? זאת למול הרגולזציה הקיימת שתיפעלה באופן מעשי את "המכרז", ואין מדובר בכמה דמויות מחמד.

בנושא ארה"ב- לא הבנתי מה הקשר ל"ארה"ב 9/11" . האם היית מצפה למשהו אחר לאחר ש-‏3000 מאזרחי האומה מושמדים, מתוך ניסיון להחריב את המשטר ע"י גורמים איסלמיים?

האם אתה מודע למפת התקשורת המאוזנת באמת בארה"ב כשלצד התקשורת השמאלנית ישנה תקשורת ימנית בועטת וגדולה : טלוויזיה, רדיו וכו'.

קוראים לזה שמיים פתוחים.
378498
אדון יקר, המונח-''דמיון מודרך'' הוא מונח מדוייק ולא במובן שאתה משתמש בו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים