המחיר ללא תחרות 378544
מה נשתנה הלילה הזה ???

במדינה שהמשכורת 800 דולר בחיים הנורמליים
והמחיר שלוקחים לסרט 35 שח
המחיר שלוקחים על שתיה פופקורן וכו

אתם באמת מצפים מהאזרחים במדינה הקולקלת הזאת
שיוכלו לצאת ובאמת אבל באמת
לבלות........
אבא + בן יוצא בנזק מינימום של 100 שח
והמדינה שלנו לא מקום הגיוני המחיר ביחס להכנסה

אז במקום לבוא בטענות אל "הגנבים" שמורידים באינטרנט
תבואו בטענות לשר התרבות סליחה ספורט ....שוב סליחה
מדע
המחיר ללא תחרות 378559
עד כמה שאני יודע, מחיר כרטיסי הקולנוע והכיבוד אינו מפוקח על ידי משרד ממשלתי, אלא נקבע בשוק חופשי. אתה מוזמן להוביל התארגנות צרכנים שתחרים בתי קולנוע יקרים ותדרוש את הורדת מחיר המוצר.
המחיר ללא תחרות 378565
אני חושב ששוק חופשי זו מילה גדולה על ישראל, גם במקרים בהם המדינה בכלל לא מתערבת.

זה יפה שאתה מזמין אותו להוביל מהלך שכזה, אבל "התארגנות צרכנים" נשמע כמו משהו שסביר לארגן בחברה בה "שוק חופשי" איננו רק מצב חוקי (או שנובע ממדיניות ממשלה ספציפית), אלא גם מצב של הלך רוח, ערכים ותרבות. השוק החופשי באמריקה איננו משקף רק את מידת התערבות הממשלה במשק אלא גם את הערכים האמריקנים (אחריות אישית, וולנטריות, התארגנות ציבורית וכו'). שם אולי ההצעה להוביל התארגנות צרכנים נשעמת סבירה. כאן יותר סביר לשמוע מאנשים (גם לגבי נושאים הרבה יותר חשובים ממחירו של כרטיס קולנוע) את התשובה "עזובתי באמאשך... זה לא ישנה שום דבר".

התגובה המיידית שלנו (אלה שמושפעים מערכים אמריקנים/ליברליים) זה לחשוב - אם לא מספיק אכפת לצרכן מעצמו, כדי להתארגן, אז אולי פשוט מגיע לו לשלם יותר (בהגה המקומית - זבש"ו). לי זה נראה כמו ניסיון לשפוט את מה שקורה פה באמצעות ערכים של שם.
המחיר ללא תחרות 378621
לדעתי החברה הישראלית דווקא צועדת מהר לכיוון הזה. אני יכול להביא כדוגמה את הקמפיין נגד הג'לטין בקצף של המילקי ואת המאבקים נגד בזק וחברות הסלולר. המשותף לכל הדוגמאות הוא שהן הותנעו ונדחפו על ידי הרשת בעברית (בלוגים וכו'), מה שאומר שאולי אינטרנט זה לא רע, אחרי הכל.
Inspite of their rage they are still just rats in a cage. 379118
אני התרשמתי פחות מהמאבקים הציבוריים הנ''ל (אבל אולי אני סתם ציניקן מניאק).
Inspite of their rage they are still just rats in a cage. 379299
למה אולי? מהכרותנו הוירטואלית אני יכול לקבוע שאין מקום לספק.
Inspite of their rage they are still just rats in a cage. 379382
שנתפשר על אולי ציניקן אבל בטח שמניאק? (לי זה עולה יותר)
אופס. תיקון כותרת. 379393
*Despite* all their rage they are still just rats in a cage

עם הדלעות הסליחה.
המחיר ללא תחרות 378638
למיטב ידיעתי שכירת סרט וידאו/DVD עולה משהו כמו 20 שקל (בלי מנוי). 20 שקלים, ואתה יכול לצפות בסרט בביתך, באיכות שהיא כנראה גבוהה ממה שתוריד באינטרנט, ובלי לגנוב שום דבר מאף אחד.

גם אם המחיר לכרטיס היה מאתיים שקלים זה עדיין לא היה מצדיק את הגניבה. זה שהמופע של דפש מוד עולה כמה מאות שקלים טובים לכרטיס, זה אומר שמותר לי להתפלח למופע בלי לשלם?
המחיר ללא תחרות 378714
והנה סוגיה כלכלית מוזרה. באוטומט של בלוקבאסטר (אין חנות) בשוהם, יש אפשרות לרכוש מנוי של 10 השכרות סרטים במחיר של כ15 ש"ח להשכרה. לעומת זה המחיר של השכרה בודדת הוא 7.90. מה ההגיון? (7.90 לסרט! זה ממש זול, חבל רק שהמבחר לא משהו.)
המחיר ללא תחרות 378715
אולי באמת ההבדל במחיר נובע מהבדלים במבחר.
המחיר ללא תחרות 378743
אולי הם בונים על קנסות של מאחרים :-)
המחיר ללא תחרות 378781
נראה לי שמישהו קילף את האחד...

או בקיצור, ליד הבית שלי זה עולה משהו כמו 17.90 ולא 7.90...
המחיר ללא תחרות 378791
כבר שכרתי שם כמה סרטים, המחיר הוא 7.90. על כל יום איחור (או חלק ממנו) המחיר הוא 24 ש"ח.
המחיר ללא תחרות 378971
כשאתה קונה מנוי אתה מוגן מעליית מחירים אקראית.
המחיר ללא תחרות 378985
זה נראה לי פער מחירים לא סביר בשביל הגנה שכזו.
המחיר ללא תחרות 378989
אם אתה שוכר סרט פעם בשבוע, זה ממש מוגזם, אם אתה שוכר סרט פעם בחודש, זה סתם לא סביר, אבל אם אתה שוכר סרט פעם בשלוש שנים, אתה משוכנע שהחברה תחזיק מעמד כל כך הרבה זמן, ושהיא תעמוד בהתחיבויות שלה, אז אולי יש כאן משהו.
המחיר ללא תחרות 378991
אני חושב שתרוויח יותר אם תדחוף את הכסף לפק''מ לתקופה הזו.
המחיר ללא תחרות 379015
אני לא בטוח שזה נכון לכל סוגי המנויים, אבל בשני המנויים שהיו לי עד היום לבלוקבסטר, היתה הגבלת זמן של שנה.
המחיר ללא תחרות 378986
היתכן כי סרט שמושכר במנוי מושכר ליותר זמן?
המחיר ללא תחרות 379016
אני לא בטוח שזה ככה בכל סוגי המנויים, אבל בשני המנויים שהיו לי עד היום ההשכרה הוגבלה ל24 שעות.
נטפליקס 379101
הם מציעים שרות עד הבית (ומהבית), ללא הגבלת זמן, למנוי חדשי במחירים בין 10$-20$ לחודש, עפ"י כמות הDVD שאתה שוכר.
נטפליקס 379141
יש לי בעבודה משהו דומה רק שלא עד הבית אלא עד העבודה. - ההשכרה היא לחצי שבוע (סופ''ש או אמצ''ש) ואני לא זוכר מה המחיר, אבל הוא נמוך.
נטפליקס 379246
נטפליקס היא עוד אחת מאותן חברות עם תוכנית עסקית שיש לה תאריך תפוגה... הרי תוך כמה שנים השירות הזה יהיה מיותר לחלוטין (בשל VOD ואלטרנטיבות מבוססות-רשת).

בכל מקרה, כבר נשמעו טענות על כך שהחברה נותנת עדיפות למנויים חדשים ומנויים שבקושי משתמשים במנוי; כלומר, "תורי ההמתנה" לסרטים מבוקשים אינם מנוהלים באופן הוגן, ומשתמשים ותיקים/כבדים מתקדמים לאט יותר בתור.
נטפליקס 379321
או שכן או שלא (אני חושב ומקווה שכן). בכ"א, זה מזכיר לי נבואות אחרות מלפני הרבה הרבה שנים: paperless office, או מחשבים בלי דיסקים (זה היה כשIBM מכרה בעבור יותר מחופן דולרים ארגז עם חצי מגה זיכרון שתיפקד כדיסק למחשבי 370).
נטפליקס 379328
אפשר להבין את ההבדל בין קריאה מנייר לקריאה ממסך; אני מתקשה להבין את ההבדל בין צפיה מדיסק פיזי‏1 לצפיה מתוכן השוכן על שרת מרוחק.

-----
1 שצריך להחזיר; כלומר אין פה אפילו את עניין "אוסף הדיסקים שלי".
נטפליקס 379544
streaming זה דבר נורא. זה עוד יותר נורא אם המחשב שלך מבצע פעולות גוזלות רוחב פס אחרות, כמו שיתוף קבצים או סתם הורדת קבצים אחרים. אני תוהה אם אי פעם נגיע לרוחב פס מספק כדי לאפשר סטרימינג באיכות של DVD.

בעצם, דיברת על סטרימינג בכלל?

חוץ מזה, אם יפעל המודל שאתה חוזה, של תשלום לפי תעבורה, הרי שלא בטוח שיהיה כדאי כלכלית לשכור סרט דרך האינטרנט ולא לשכור את הדיסק הפיזי עצמו - וזה לפני שספרנו את התוספות למיניהן שיש בדיסקים.
נטפליקס 379550
אגדת אינטרנט מספרת, שהתשדורת האינטרנטית הראשונה בין ניו יורק לסן פרנסיסקו הייתה כל כך איטית, עד שהיה זול ומהיר יותר להכניס את הסרט המגנטי למזוודה, לשכור בלדר, ולהטיס אותו ליעד.

הפרטים המדויקים לא כל כך משנים; כבר בקצבים הנוכחיים, וללא שרתים ייעודיים, כמה מחברי הטובים ביותר מורידים סרטים מן האינטרנט. האיכות (הטכנולוגית, אנ'לו'מבין באומנות) של הסרטים האלה רק תלך ותשתפר. האם היום בו תזמין DVD ואחרי חצי שעה הוא ימתין לך בדיסק הקשיח נראה לך כ"כ רחוק?
נטפליקס 379559
מה לדעתך יותר מהיר היום: הורדה בקצב מלא (1.5 מגהביט בשניה, לצורך הענין) למחשבך או משלוח של חבילת DVDים מניויורק לארץ?
נטפליקס 379563
אתם סתם מדברים שטויות. ורדי et al כבר הראו שחלזונות מהירים יותר מ-ADSL (וגם מהירים יותר מיוני דואר): http://www.notes.co.il/benbasat/10991.asp
נטפליקס 663969
קישור מעודכן לפלא הטכנו-זואולוגי.
נטפליקס 379566
תלוי כמה גדולה חבילת הDVDים :-)
אילו היה לך שרת שמתעסק רק בדחיפת סרטים אליך, קצב 1.5 מגהביט בשנייה שקול ל־15.8 גיגה בית ביממה, שזה משהו כמו 4 סרטים באיכות מלאה, או 10 באיכות בינונית.
לעומת זאת, אם אתה מוריד סרט פופולרי באיכות נמוכה-עד-בינונית מאחת הרשתות לגנבות, מקורותיי מוסרים לי שזה אורך יום-יומיים. אבל אפשר להוריד כמה במקביל, כי מגבלת הקצב איננה רק מקומית.

ומצד שני, אפשר לשלוח חבילת DVD מאמריקה לביתך מחר (אבל זה לא זול).
נטפליקס 379551
אתה "תוהה אם אי פעם" – יש לך באמת ספק?

פורמט ה-DVD מאפשר קידוד בקצבים שונים (כלומר, אם קנית סרט ארוך יחסית + הרבה תוספות, סביר שאיכות הקידוד נמוכה יחסית. אחת החברות [לא זוכר איזה] ידועה [היתה ידועה?] בכך שהסרטים שלהם כוללים מעט תוספות כדי להגיע לאיכות סרט מקסימלית). בכל מקרה, באיכות מקסימלית, מדובר על כ-‏6 או 7 מגביט לשניה. די ברור שלא מדובר במשהו רחוק במיוחד.

בנוסף, זכור כי ה-DVD משתמש בקידוד MPEG-2; קידוד MPEG-4 באותה איכות דורש קצב נמוך בהרבה. קידוד H.264 (ידוע גם כ-MPEG-4 Part 10) דורש שליש מכך (כלומר כ-‏2Mbps) לאיכות DVD – משהו שזמין כבר כיום. לחלופין, בקצב של DVD, תוכל לקבל רזולוציה גבוהה פי 4.

לגבי תשלום-על-פי-תעבורה, נראה כאילו אנשים כאן חושבים במונחים של תשלומי עתק. האם אתה באמת חושב פעמים לפני שאתה מדליק מנורה בחדר? לכבות כשלא צריך, זה כן, אבל לגור בחושך כדי לחסוך? מדובר יהיה (להערכתי) על תשלומים בקנה-מידה כזה, שצפייה בסרט תעלה פחות (הרבה פחות) ממחיר ההשכרה. סביר שהתשלום יורכב מ"בסיס" (תשלום קבוע) שיכסה את X ה-GB הראשונים, ותוספת לכל חריגה, שוב ביחידות של GB, ואולי עשרות GB.

ולבסוף, לגבי התוספות – אין שום סיבה שלא תהינה זמינות גם כשהנתונים מגיעים משרת (להיפך – כל המבחר יהיה זמין. אם אתה ישראלי גר בארה"ב ומזמין את הסרט, לך תחפש את התרגום לעברית. דרך הרשת, אין שום בעיה.)
נטפליקס 379557
בדיוק מה שרציתי לשאול: אם התשלום נמוך כל כך, איך הוא בדיוק פותר את בעיות שיתוף הקבצים?
גם היום ההורדות אינן בחינם כיון שלהשאיר את המחשב פועל בלילה עולה בערך שקל וחצי (עבור חשמל).
נטפליקס 379564
(אני חוזר על עצמי) התשלום הגבוה יהיה עבור העלאה, לא עבור הורדה.
נטפליקס 379569
(אתה חוזר על עצמך, אבל לא מבהיר את עצמך) המס המוצע על העלאה לא ימנע את שיתוף קבצים, אלא יהפוך אותו לחוקי ולכדאי גם עבור מפיקי הסרטים.

אני מקווה שאם הם יקבלו חצי פרומיל מעלות קו האינטרנט שלי (כפי שהם כבר מקבלים על כל דיסק וקלטת ריקים שאני קונה), הם יפסיקו להתלונן על כמה שקשה להם.
נטפליקס 379570
טוב, בוא נדבר תכלס, כמה גבוה?
נטפליקס 379571
קצת נסחפנו, לא? אני לא נביא. בסך-הכל ציינתי איך לדעתי יראו הדברים בעתיד. אין לי מושג מה יהיו המחירים.

ההשערה היחידה שאני מוכן להשמיע לגבי מחירים: עלות הצפייה בסרט בבית תשאר לא-שונה-מהותית מכפי שהיא כיום, במונחים של אחוזים מתוך ההכנסה הפנויה של משפחה ממוצעת.

או שלא.
נטפליקס 494712
נטפליקס 379646
כמה זה רוחב פס מספיק?
סטרימינג באיכות של DVD יש כבר היום. כפי שטל ציין, מספיק 5-6MB לשניה וזה נתמך אפילו בתקן הADSL הישן והטוב. תקני DSL חדשים תומכים בקצבי הורדה של 50MB לשניה ומאפשרים לך לצפות בשידורי HDTV תוך כדי הורדה מאסיבית של סרטים מהרשת.
נטפליקס 379648
למרות שכבר כיום יש (בארץ) חיבורים של חמישה מגהביט (שזה גבולי לוידאו באיכות טובה), העלות הגבוהה של העלאת מידע גורמת לרוב ספקי התוכן לא לתמוך בקצב הזה, צוואר הבקבוק עובר לצד שלהם.
למרות זאת, עם התקדמות הטכנולוגיה, יש צפי לkiller app בתחום בתוך שנים ספורות, לא בכדי גוגל שמה יהביה על התחום.
נטפליקס 379653
המצב בארץ הוא שערוריה ואני לא מעוניין להרחיב.
במדינות מתוקנות ניתן לרכוש שירותי טלויזיה רב ערוצית וV.O.D דרך חיבור +ADSL2 או VDSL ובגרמניה החל מיוני שנה זו גם HDTV מעל VDSL2.
נטפליקס 379676
כן, אבל כמדומני השוק נפתח לתחרות. בשלב הזה יש את הכבלים מול בזק, בשלב הבא נכנסות גם חברות נוספות לתחום תשתית הטלפוניה (כמדומני לאחת כבר יש רשיון ולאחרת רשיון לניסוי), אם כי בתחום הזה אתה ודאי יודע טוב ממני, האם תהיה להן הזדמנות להתחרות על תשתית הDSL ?
נטפליקס 379758
לא ידוע לי על שום התפתחות בתחום. נכון לעכשיו רק בזק מספקת שרות ADSL ונאסר עליה לספק שרותי טלויזיה.
נטפליקס 379786
לא ידוע לי כל חברות נוספות שנכנסות לתחום *תשתית* הטלפוניה. יש מספר ספקי אינטרנט שקיבלו רשיונות להפעיל שירותי טלפוניה, אבל ממה שראיתי (אצל 012), מדובר על VoIP. נשמע לי רעיון זוועתי, בקצב ההעלאה הנוכחי, להסתמך על זה כקו הטלפון הבלעדי שלי.
נטפליקס 379592
אני לא דיברתי על צפיה בסרט, רק על נבואות ישנות מתחום המיחשוב. גם הן ניראו מאד ריאליות והגיוניות בזמנן. (זה לא אומר שאני לא חושב כמוך, אני רק מעלה זכרונות).

אגב, אתה לא חושב שסביר להניח שיש כוחות חזקים (לא "יד נעלמה") שיש להם אינטרס למנוע או להאט התפתחות טכנולוגית כזו? (ראה למשל את הלינק שהבאתי לא מזמן על המלחמה האנטי-אקולוגית של חברת אקסון-מוביל).
נטפליקס 379602
נבואות מטופשות תמיד היו, ותמיד יהיו. קשה להסיק מזאת לגבי *כל* השערה על העתיד הטכנולוגי.

כן, יש כוחות כאלה; אבל אני לא חושב שהם חזקים דיים.
נטפליקס 663737
זאת אחת מהתגובות שאני ממש נהנה לקרוא תשע וחצי שנים אחרי (כמו גם את שאר הפתיל שמתחתיה).
נטפליקס 663751
לגמרי. הפתיל צריך היה לבוא עם חבילת כובעים לאכילה כבונוס.
נטפליקס 663763
טל דווקא צדק. את הכובע צריך לאכול הצ'יף.
נטפליקס 663769
אכן לא כיוונתי דוקא לפותח הפתיל, אלא לשלל תגובות לאורכו שההנחות וההשערות שלהן נראות היום לגמרי obsolete.
נטפליקס 663773
עבר זמנן?

אתמול נכנסתי לבית קפה ועל הלוח הם רשמו בגדול Happy New Year. לא התאפקתי ושאלתי את הבחורה אם זה לכבוד כריסטמס או ראש השנה העברית.
הכאות באצבע צרדה ברשת 663776
מקבל את התיקון והדגש.
אבל בכל זאת כדי להשתמש בו במשפט שכתבתי צריך לשנות את כל מבנה המשפט. זה די מאפיין מילים שהתרגום שלהן משנה את הסוג שלהם (במקרה הזה המילה האנגלית היא שם-תואר, ואילו ההצעה שלך היא פועל + משהו שאני לא זוכר משיעורי לשון מלפני עשרות שנים).

בנוסף, כמו שרמזתי בכותרת, זה די התאים לרוח וניסוח הדיון.
הכאות באצבע צרדה ברשת 663778
אם כבר התחלנו אז אולי

"אכן לא כיוונתי דוקא לפותח הפתיל, אלא לשלל תגובות לאורכו שההנחות וההשערות שלהן נראות היום לגמרי obsolete"

יהיה

"אכן לא כיוונתי דוקא לפותח הפתיל, אלא לשלל תגובות לאורכו שההנחות וההשערות שלהן נראות היום לגמרי ככאלו שעבר זמנן"

?
הכאות באצבע צרדה ברשת 663782
נכון, אבל מסרבל ניסוח שהיה מסורבל כבר אצלי‏1. אפשר היה פשוט לכתוב בפשטות "שההנחות וההשערות שלהן לגמרי obsolete".
ואז "שההנחות וההשערות שלהן לגמרי עבר זמנן" לא נשמע טוב, לפחות לא באוזן שלי.
"שההנחות וההשערות שלהן נראות היום לגמרי מיושנות" עובד טוב יותר לטעמי, אם כי השימוש ב'מיושנות' נשמע מיושן בעצמו. במילה האנגלית יש גם משהו יותר פסקני של מונח שיצא משימוש ולא ניתן להשתמש בו היום, כמקובל בתוכנות מהסוג הנ"ל.

1 ומהסיבה שאני ציינתי - היית צריך להוסיף "ככאלו" כמילת נושא כדי ליצור (תת) משפט חדש שיקבל עליו את מילת הפועל.
הכאות באצבע צרדה ברשת 663794
האם obsolete נשמע לך קולע כי אתה בא מתחום טכנולוגי/מחשבים?
הכאות באצבע צרדה ברשת 663795
בהחלט סביר, זה התחום היחידי בו נתקלתי בביטוי הזה.
הכאות באצבע צרדה ברשת 663973
המונח שאתה מחפש, לחלק הדיבר של "זמנו", הוא פשוט שם עצם (עם שייכות).

אפרופו, חידה: מה העיוות התחבירי ב"מוסר ההשכל של הסיפור הוא..."?
הכאות באצבע צרדה ברשת 663993
nuxr vafk thbu nuxru ak vvafk

הכאות באצבע צרדה ברשת 663995
אז 'מוסר השכל' לא מקבל ה' הידיעה נוספת, אלא היא כבר מוכלת בו?
מוסר_השכל [ויקיפדיה] דווקא מקבלת את הניסוח הזה כתקין.
הכאות באצבע צרדה ברשת 663997
vhhsug ak "nuxr vafk" vut "vnuxr vafk" למרות שזה מאד משונה לעין, לאוזן ובימים מעוננים גם לאף.
הכאות באצבע צרדה ברשת 664002
אכן מוזר, אבל שיהיה.
אגב, ג'יבריש היפוך.
אין בעד מה.
דין מוסר 664015
אגש לפואנטה שלי, למרות שלך היא ברורה.

ניסחתי את החידה שלי "מעוות" ולא "שגוי", כי לא רציתי להיכנס לפינה של נכון ולא נכון. מבחינתי 'המוסר השכל' מעוות באותה מידה כמו 'מוסר ההשכל'. העניין הוא שמי ששואל איך מיידעים את זה מניח שזה בכלל אובייקט ליידוע - שם עצם או צירוף שמני. וכשלעצמו 'מוסר השכל' לא נראה כמו שם עצם או צירוף שמני. מה קורה פה? אני משער‏1 שלפני שכתבו 'מוסר ההשכל של הסיפור הוא' או 'המוסר השכל של הסיפור הוא' כתבו 'לסיפור יש מוסר השכל', ולפני זה כתבו '... שמעה זאת השממית והלכה לה לדרכה. מוסר השכל: אין משיחין בשעת הסעודה.' וכאן כבר ברור מה קורה תחבירית: 'מוסר השכל' הוא משפט. משפט ציווי. 'השכל' הוא הפועל, 'מוסר' מושא. ואז התקבעה קלישאה שבסיפורים יש, במקום ידוע, חטיבה שנפתחת במשפט 'מוסר השכל:'. כשרצו להחפיץ את החטיבה הזו, קראו לה על שם המשפט שפותח אותה. בעצם היה אולי צריך מרכאות (ואולי באמת היו בהתחלה): 'לסיפור יש "מוסר השכל"'. אם חושבים על השימוש העדכני כ'ה"מוסר השכל" של הסיפור הוא...' אז זה נותן נימוק טוב למה לא 'מוסר ההשכל של הסיפור'.

ולסיום, בשביל רב"י, ציטוט מ zoo ארץ zoo:

מוסר השכל, ילדי הטוב:
אל תאמין למשלי קרילוב.

ויפה לראות שהוא נאמן למקור התחבירי.

והגיג לאחרי הסיום - תאר לך שהיו מחפיצים את תחילת הסיפורים, ואז השאלה היתה האם יש לכתוב "היה ההיה של הסיפור הוא..." או "ההיה היה של הסיפור הוא...".

1 דיסקליימר: אני לא בלשן, רק חובב/חובבן.
דין מוסר 664023
פירוש יפה, אבל לא מוכרח. אפשר לפרש ''השכל'' כמקור מוחלט, כמו ''השכל וידוע אותי''. ראה מקור הביטוי ''מוסר השכל'' בתחילת ספר משלי, שני הפירושים אפשריים אבל נראה לי השני יותר.
דין מוסר 664026
יפה, תודה.
לאן זה לוקח אותנו בנוגע לשימוש בזה כצירוף שמני, ויידוע? נדמה לי שזה עדיין בעייתי, אבל אני כבר לא מרגיש על קרקע בטוחה.
דין מוסר 664076
בוא ננסה למצוא דוגמאות דומות. אולי "שבת זכור"? הייתי כותב "בשבת זכור", לא "בשבת הזכור", אבל אני לא בטוח שזו דוגמה טובה.
דין מוסר 664077
הזכרתי כבר בדיון הזה ש''פג תוקף'' הופך בהדרגה למשהו דומה.
דין מוסר 664025
מבחינתי אי אפשר לדבר על 'היה היה' מבלי להזכיר את ה'היה היה' הזה. מה שנותן תשובה מיידית לשאלה.
דין מוסר 664029
כמה חבל שאין אותיות גדולות בעברית :)

התחלתי לקרוא את הפיסקה הראשונה על שלל מוסריה והעין החלה לדלג קדימה. מזל שהשתמשת במרכאות כפולות שעצרו את מרוץ המבט. תודה.

והנה עוד מוסר השכל מפיהם של אורי זוהר ושייקה אופיר ששרים על אבא ודני.
דין מוסר 664035
דרך אגב, יש חברת כנסת בשם שרן השכל [ויקיפדיה]. אם אני מבין נכון, שם משפחתה (של אביה) הוא במקור Haskel או אולי דווקא Haskell (שלפי ויקימילון זה במקור "יחזקאל").
דין מוסר 664041
(יש גם אילנה השכל, מותיקות קול ישראל.)
נטפליקס 663781
או, כפי שמחברי תשבצי ההגיון אוהבים, פג תוקפן.
נטפליקס 663783
או - זה בול מתאים.
וחוץ מזה הביטוי הזה חביב עלי מאד, כי בכל פעם אני מדמיין את הרופא שפג תוקפו בצרחות לאחר שהקודם יילד אותו בהצלחה, אבל קצת טרם זמנו.
נטפליקס 663785
לטובת תיכוניסטים שעלולים להגיע הנה בשוגג לפני בחינת בגרות בלשון כדאי להעיר שהפ"ה השניה בביטוי "פג תוקפּו" דגושה.
נטפליקס 663786
בפועל זה ''פג תוקף'' סתם, כי הפג עוד צעיר ואין לו מטרה.
נטפליקס 663790
לא ראית מספיק סרטי אימה. תשאל את תינוקה של רוזמרי אם יש לו או אין לו מטרה.
נטפליקס 663791
כמובן דגושה.
במחשבה שנייה - היא אמורה להיות דגושה גם בשימוש המקובל, לא? בגד-כפת אחרי שווא נח וגו'.
נטפליקס 663798
"בשימוש המקובל" אתה מתכוון לשימוש ב"תוקף אותו"? אם כן, אין שם דגש (הקו"ף בשווא נע).
נטפליקס 663800
צודק.
נטפליקס 663788
צריך מאייר לאתר.
נטפליקס 663792
צריך לאתר מאייר.
נטפליקס 663793
פג תוקפו זה לא גששי מדי?
נטפליקס 663801
אני לא מומחה בגששית. הם עשו בזה שימוש?
נטפליקס 663803
משום מה זה הזכיר לי את הגשש החיוור. אני שומע בעיני רוחי את פולי אומר משהו כמו ''הוא פג תוקפו'' אבל לא מצליח להיזכר מאיזה מערכון. (ולא, זה לא מונטי פייטון כי הם לא דיברו עברית).
נטפליקס 663804
(ואם כבר אז כבר: הייתי מצפה שהתרגום ל-Monty python יהיה מונטי פייתון, ב-ת' ולא ב-ט').
נטפליקס 663806
אכן, כללי התעתיק תומכים בגירסתך.
נטפליקס 663811
בהיותי בתיכון הכלל היה: אל תעתיק‏1.

1 טוב, למה להצטנע, במקרה שלי זה היה 'אל תיתן להעתיק', אבל זה הורס את הבדיחה.
נטפליקס 663809
בראיון לרולינג סטון דונאלד טראמפ אמר שעם פרצוף כמו שלה קארלי פיורינה (מנכלי"ת HP לשעבר) לא יכולה להיות נשיאה ואף אחד לא יבחר בפרצוף כמו שלה. אח"כ הוא אמר שבעצם התכוון לאישיות שלה... (הנה קטע מהעימות הרפובליקני האחרון, לו הקדשתי 3 שעות של סבל ענוג).

האם חשבתי על פיליטון?
נטפליקס 663812
ואולי מיותר לומר, אבל המילה הקטנה שאנו דנים בה הפכה כידוע לשפה בפני עצמה.
נטפליקס 663813
וכך הישלמנו מונטי שלם.
נטפליקס 664884
נטפליקס 663829
"שירים שנס ליחם" (מי יודע מאיזה מערכון?)
נטפליקס 663831
טריניטי נגד במבינו.
נטפליקס 663832
נכון!
נטפליקס 663834
השילוש הקדוש התאסלם (2, 6).
נטפליקס 663974
צריך להכיר את המערכון כדי לפתור?
(אני בינתיים מנחש שהמילה הראשונה הוא "חג".)
נטפליקס 663975
לא קשור לגששים (עד כדי התגובה של איזי).
זהו פריט טריוויה מפתיע שראיתי בויקיפדיה, נראה לי שמעטים ידעו אותו מבלי לחפש.
נטפליקס 663839
ויקיפדיה, תאכלי את הלב:)
נטפליקס 663815
אז בשביל להשלים את זה, לפי MP3#Licensing.2C_ownership_and_legislation [Wikipedia] נראה שמחר יפוג הפטנט הידוע האחרון על MP3 (אבל יכול להיות שיש עוד כמה שיפוגו רק ב־2017).

וזה כשכבר מתכוננים להחליף את MPEG4 (כזכור, MP3 הוא MPEG, שכבה 3. ביניהם היה עוד MPEG2. ועוד דברים). ואם כבר נטפליקס, הרי גם היא שותפה ב־Alliance for Open Media (לפי מונטי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים