ניתוח פסיכולוגי חובבני לחלוטין 379237
תגובה זו נכתבת בהמשך לדיונים האינסופיים של החייכן עם כל העולם; אני לא יודעת בדיוק איפה להכניס אותה.

על כל פנים, השאלה שנשאלה היא, אחרי שהבהרנו שבעצם לא רואים כלום, מדוע זה מפריע, אם בכלל, וכן האם זה משנה מדוע זה מפריע או שצריך להתחשב בכך שזה מפריע גם מבלי להבין מדוע?

אז נראה לי שהעניין הוא ה*אפשרות* שתיחשף הפטמה, וה*ידיעה* שזה עלול לקרות. כי גם אם זה בד"כ לא קורה, הרי ברור (או לפחות נדמה) לרובנו כי הסיכוי שתיחשף פטמה במהלך הנקה גבוה, אולי בהרבה, מהסיכוי שהיא תיחשף במהלך פעולות אחרות שאנשים נוהגים לעשות בציבור.

והידיעה על האפשרות הזו -
אותי היא מלחיצה,
את ברקת היא לא מלחיצה כי יש לה כנראה יותר בטחון עצמי,
את החשמנית היא מרגשת,
ולגבי הצופים -
את חלקם היא מלחיצה (בגלל המבוכה הפוטנציאלית),
את חלקם היא מרגשת (כי אולי הנה הנה זה סוף סוף יקרה),
את חלקם היא מרגשת ולכן מלחיצה (כי היי, מה, אנחנו מציצנים? אנחנו?!),
וחלקם מדחיקים אותה עד שלא מבינים מה הבעיה.

או שלא.

אז מה לעשות?
לארגן יותר פינות הנקה ייעודיות, ועד אז - לא להתרגש, מתוך מודעות לכך שיש ממה להתרגש.

או שלא.

-------
הכותבת איננה מתיימרת לחדש דבר, יודעת שאין היא יודעת דבר ונורא נורא רוצה לישון.
ניתוח פסיכולוגי חובבני לחלוטין 379249
האם לא יתכן כי יש אנשים שמודעים לאפשרות שתחשף פיטמה, אבל הידיעה הזו גם לא מביכה אותם וגם לא מרגשת וגם לא מלחיצה?
ניתוח פסיכולוגי חובבני לחלוטין 379257
אני מאלה.
אולי זה נובע מכך שאני זוכרת מילדותי את אימי מניקה את אחותי (יש ביננו שבע וחצי שנים הפרש. שתינו ינקנו עד גיל שנתיים בערך), כך שהנקה, גם בפרהסיה, נראית לי דבר טבעי ורגיל למדי.
חברה טובה של אימי ילדה בערך באותו הזמן, ויש לי זכרונות נעימים למדי מיום כיפור אחד (נדמה לי) ששתיהן ישבו בחוץ ליד בית הכנסת (שתיהן דתיות), משגיחות על הילדים שהתרוצצו שם, והיניקו.
למעשה, אימי עשתה את התואר השני שלה (באוניברסיטת בר-אילן) בזמן שאחותי הייתה תינוקת, וידוע לי שהייתה לפעמים מניקה את אחותי בכתה.
אני גם לא מרגישה צורך ''לשים לב לאן מסתכלים כדי שלא לנעוץ מבטים'' כמו שהיו כאן כמה שציינו, פשוט בגלל שאני לא מרגישה צורך מיוחד להתבונן באשה מניקה. לא יותר משיש לי צורך להתבונן בדברים אחרים ברחוב באותו זמן.
מזוית שונה וחיובית יותר 379778
חשבתי שרוב האנשים כאלה, עד שהגעתי לדיון הזה... התגובה הקודמת היתה רק נסיון הומוריסטי למחצה להבין על מה כל המהומה.

בינתיים נשארתי עם התהייה הזו (ולא רק אני), במיוחד מפני שאני מאמינה שרבים חשים דווקא סימפתיה למראה אשה מיניקה תינוק. אני מדגישה בכוונה "אשה מיניקה *תינוק*", כי עד עכשיו דובר (באותן תגובות בהן דובר על מה רואים ומה לא) בעיקר על המראה של האשה, ובפרט של שדיה. כשלמעשה מדובר בתמונה שבה אם עם תינוק יונק, אולי כדאי לנסח את זה "תינוק יונק עם אמו".

ותינוק יונק הוא דבר מאוד יפה ומשובב נפש, בפרט על רקע (למשל) מרכז מסחרי (שאיננו דבר משובב נפש כלל ועיקר). אולי אם יותר אמהות ייניקו בפומבי נהיה חברה רגועה ואדיבה יותר (סתם, סתם, קצת נסחפתי (-:).

במסגרת פינתנו "הצעות לסקר באייל": אולי כדאי לבדוק מה אנשים (אז מה אם זה חסר כל משמעות סטטיסטית) באמת חשים או חושבים למראה אשה מיניקה תינוק? (קצת חוצפה מצדי. סליחה.)
שד הוא שד הוא שד 380426
לפני מספר שנים אכלתי עם ידידה טובה שלי באורנה ואלה, מסעדה שנקינאית נחשבת, ולידינו ישבה אישה, עם אמה ותינוקה, והיניקה. ניסיתי מאוד לא לפזול לכיוונה אבל זה היה בלתי אפשרי עבורי, זה משך והביך אותי, זה גירה והגעיל אותי. זה בעיקר עורר בי תמהון. למה שמישהי, שבימים כתיקונם שומרת את שדיה לעצמה, תרצה, כך פתאום באמצע הקניון, המסעדה, חנות הבגדים, לחלוץ שד ולהאכיל את התינוק שלה? לי זה לא ברור, אותי זה מביך. וזו היתממות לומר שהשד הוא רק אמצעי להאכלה- שד הוא איבר מיני ומעורר. יתכן כי האמהות המיניקות במקומות ציבוריים סובלות מצורך בלתי נשלט להתערטל בפומבי? האם זה מסב להן הנאה כלשהי, הן נהנות מהיחס?
שהרי ברור שלא כל אישה תעשה את זה.
אני לא מתבייש לומר, ואין סיבה שאתבייש- אני מעדיף שההנקה תעשה בבית, בפרטיות, ולא תעמיד אותי במבחן. יש תחליפי חלב אם תודה לאל. ואני בטוח שאם האם מסיבות כאלו ואחרות רוצה להניק דווקא עכשיו, באמצע הקניון, יכולה לחכות כמה דקות, לסיים את הקניות ולהניק בבית, בלי שאנשים יפזלו לעברה. אבל שוב, אם זה מרגש אותה- בכיף.
שד הוא שד הוא שד 380431
הנה שאלה מעניינת: האם לא כל אישה תעשה את זה בגלל שאין לכל אישה "דחף להתערטל", כדברייך, או בגלל שרבות הנשים שקיבלו את התחושה שזה לא נורמטיבי ו"מביך" להניק בפומבי?

אגב, האם אתה מעדיף שנשים תלכנה בבגדים צנועים ולא תעמדנה אותך במבחן?
שד הוא שד הוא שד 380441
אענה, ברשותך, ראשית על השאלה השניה: לא טענתי בשום מקום שאני מעדיף שנשים תלכנה בבגדים צנועים. כאשר מישהי מסתובבת עם מחשוף נדיב ומכנסיים שנראים כמו תחתונים קל מאוד לבלבל בינה לבין בעלת מקצוע אחרת. בעיני לבוש חושפני ומגרה אינו אלא הטרדה מינית. כאשר בחורה שלבושה ככה חולפת על פניי איני יכול שלא לנעוץ בה מבטים. בעבר הרגשתי בלת מנומס, בוטה, חצוף, ואילו היום אני עושה את זה בלי להתבייש כי אני סבור שאם היא לבושה ככה היא כנראה רוצה בזה. ולכן, אם לשוב לשאלתך המקורית, איני מצפה שנשים תלבשנה בגדים צנועים אבל אני בהחלט סבור שלחלקן יש בתחום זה מוסר כפול. איך הן מצפות שלא יביטו עליהם ויראו בהן אובייקט מיני כאשר הן מאפשרות את זה בצורת הלבוש שלהן?

לגבי השאלה הראשונה: גם אני מקבל את התחושה שזה לא נורמטיבי לנקות את האוזניים, להטיל שתן, לצחצח שיניים בפומבי. אין כאן מקום להשוואה. השד הוא, כאמור, מעבר להיותו מספק מזון לתינוק, גם איבר נחשק, מיני. נכון, מאמירה זו נודף ניחוח שוביניסטי אבל זו לא הכוונה. גם אם האם המניקה לא רואה בשד שלה, לפחות באותו רגע, איבר שיש להסתירו ומותר לחשוף אותו לשם הנקה, זה יהיה ננאיבי מצידה לחשוב שגברים יראו את הדברים כמוה ולא יחטאו בהצצה ובפזילה.
ישנם דברים שראוי לעשותם בבית, בדל"ת אמות, ולא להוציאם לרחוב. יכול להיות שמראה של אישה מניקה הוא מראה יפה ומלל בעיני אנשים מסוימים- בעיני לא, ואני משוכנע שישנם אנשים נוספים, כמוני, שחשים שזו פעולה אינטימית ולא ראויה שיצאה למרחב הציבורי.
שד הוא שד הוא שד 380456
אני אנסה להביא אותך לאבסורד: האם לדעתך נשים יפות צריכות ללבוש מסיכה על פניהן כשהן יוצאות לרחוב אם אינן רוצות שאנשים חסרי ברירה כמוך יבהו בהן? האם זו אשמתן שרואים אותן רק כאובייקט מיני במקרה זה?
שד הוא שד הוא שד 380476
פנים אינן אובייקט מיני: הן מזכירות מדי את הראש, לא?
שד הוא שד הוא שד 380480
מישהו אמר לי משהו על ''הבעה סקסית''. אא''ט, זה נאמר בעבר גם על כמה שחקניות ידועות.
שד הוא שד הוא שד 380486
תגובה 380476 הייתה מבודחת. ודאי שיש הבעות סקסיות, גם בקולנוע וגם מחוצה לו. וגם לגברים, כמובן. והבעות כאלה אינן מוגבלות לפנים יפות ואף לא כוללות את כל הפנים היפות.
שד הוא שד הוא שד 380544
לא, נשים יפות לא צריכות ללבוש מסיכה או לעטות בורקה או כל כיסוי אחר. אני אתבונן בהן ואתמוגג, סביר להניח שלא אנעץ בהן מבטים. אבל על נשים שמנצלות את גופן בשלל דרכים- מכנסיים נמוכים, מחשופים נדיבים, בטן חשופה, חצאיות קצרות שחושפות את רגליהן- אתבונן גם אתבונן. אני סבור שלבוש פרובוקטיבי הוא אכן הטרדה מינית וצרחות הפאשקווילים במאה שערים נכונים במקרה זה. אני נאלץ לעבור ברחוב ולהחשף לכל סוגי הפריצות רק בגלל שזה אופנתי. גברים, אולי, לא ניחנו ביכולת לעורר את היצר כמו נשים- אני מתכוון לגופם של גברים. אישה שלא מותירה מקום רב לדמיון בלבושה מטרידה אותי, כך אני חש. יתכן, למשל, שאישה א' תחוש מוחמאת עם מישהו ברחוב יגיד לה שהיא יפה ואישה ב' תחוש נעלבת או מוטרדת. זו הרגשה סובייקטיבית ובלתי ניתן לחוקק חוקים נוקשים לגבי זה. החוקים עתידים תמיד להתגמש ולהתרחב.
שד הוא שד הוא שד 380565
לא הבנתי איפה נוצר ההבדל אצלך. נראה לי שאתה מגדיר "לבוש פרובוקטיבי" בתור "לבוש שיגרום לי לנעוץ מבטים" ואומר שאתה תנעץ מבטים רק בבחורות שלבושות בלבוש פרובוקטיבי.

לתבנית הזו אפשר לצקת הרבה דברים: אצלך זה אולי בטן חשופה, אבל באיראן זה אולי פנים חשופות.
עוד כפתור בחולצה 396677
חשבתי לאחרונה עוד קצת על הנושא הזה של חשיפה בציבור. עלה בדעתי שההיצמדות לדוגמאות מהתחום המיני מסיטה ומטשטשת. מה תחושת הציבור לגבי חשיפה בכלל, גם כזו שאינה בהכרח מינית? האם רק חשיפה מינית היא בוטה? איך הציבור מרגיש, או עלול להרגיש, לנוכח סוגי החשיפה הבאים:

* זוג מאוהב שלוחש דברי כיבושין, מתחבק ומתנשק קלות, על ספסל בגן באמצע היום.

* אדם שמשוחח שיחה אישית מאוד (נאמר, מהגג על יחסיו הקרובים עם הוריו במשך השנים) בתוך אוטובוס נוסעים.

* זוג שעורך מריבה קולנית, כולל האשמות הדדיות ומפורטות בכל מיני מעשים, באמצע חנות כלבו.

* גבר שפושט ומחליף את חולצתו בחולצה אלגנטית יותר, בכניסה למסעדה.

* אדם שמתקשר לתוכנית שידוכים לילית ברדיו וחושף שם את צפונות לבו, את נטיותיו הרומנטיות ואת תוכניותיו לעתיד.

* זמר שמתראיין במוסף סוף השבוע ומספר את כל תולדות משפחתו, מערכות היחסים האינטימיות שהיו לו עד עתה, סוגי הסמים שלקח וקורות הטיפול הפסיכולוגי שלו.
עוד כפתור בחולצה 396749
שתי הדוגמאות האחרונות לא כל כך רלוונטיות: אפשר לעבור תחנה או כתבה, ואף אחד לא רואה אותך מקשיבה/קוראת את החומר המציצני.
עוד כפתור בחולצה 396760
מה עם אדם שבוכה באמצע הרחוב? הוא בכלל מהווה מטרד וצריך לכלוא אותו.
עוד כפתור בחולצה 396836
לא הבנתי לאן מופנה הסרקאזם שלך. אני לא טענתי שסוגי החשיפה האלה בהכרח מביכים או מעיקים. ההודעה שלי היא תהייה ארוכה.
עוד כפתור בחולצה 397075
שום סרקזם. ניסיתי להרחיב את הרשימה שלך עם פריט נוסף, לדעתי יותר שנוי במחלוקת מזוג שמתקוטט באמצע חנות.
עוד כפתור בחולצה 397132
טוב, אף פעם לא פגשתי מישהו שחושב שאדם בוכה ברחוב הוא מטרד.
עוד כפתור בחולצה 397162
(לא בוכה בדיוק, אבל) זוכרת את הקליפ של Just של רדיוהד?
עוד כפתור בחולצה 397167
לא... מה קורה שם?
עוד כפתור בחולצה 397172
(למתקשים: אדם לבוש היטב נשכב על המדרכה באמצע הרחוב. הוא רק רוצה שיניחו לו אך עוברים ושבים לא מצליחים להתעלם מהסיטואציה החריגה, למרות שהיא לגמרי בלתי מזיקה. מהסוף של הקליפ אפשר, לדעתי, להתעלם).
עוד כפתור בחולצה 397176
אה, זה... זוכרת.
אכן מטריד. רעיון נחמד (לו הייתי בת חמש עשרה בטח הייתי חושבת שזה ממש רעיון אלוהי, או נצחי).
עוד כפתור בחולצה 397185
אף פעם לא הבנתי איך הקליפ קשור לשיר.

(אני משער שהוא לא).
עוד כפתור בחולצה 397189
לא ערכתי ספירה דקדקנית, אבל נראה לי שזה המצב בדרך-כלל (ובמקרה של רדיוהד, תמיד).
עוד כפתור בחולצה 397213
דווקא הקליפ של Knives out די קשור לשיר (מערכת יחסים שמידרדרת ומסתיימת, כולל דימוי בלתי מעודן של ניתוח לב פתוח).
עוד כפתור בחולצה 397240
מקבל, לא הכרתי. אני עדיין יכול לשים שלושה לא קשורים על כל אחד קשור שלך :-)
עוד כפתור בחולצה 397242
זה ברור. השאלה המעניינת היא האם זה טוב/רע/לא חשוב/לא מעניין אף אחד.
שד הוא שד הוא שד 380477
"בעיני לבוש חושפני ומגרה אינו אלא הטרדה מינית"????
שד הוא שד הוא שד 380499
אם לתלות בדיחות גסות על הקיר במשרד זה הטרדה מינית (וכבר נקבע בפסיקה בעבר שאכן כך הוא), אז להסתובב בבגדים פרובוקטיביים גם יכול להיות הטרדה מינית. כמובן שאני חושב שלא זה ולא זה הם הטרדה מינית, והמונח הזה הפך לכל כך רב-משמעויות שכבר אין לו שום משמעות.
שד הוא שד הוא שד 380505
"לתלות בדיחות גסות על הקיר במשרד זה הטרדה מינית"?
שד הוא שד הוא שד 380508
מהצורות המוכרות ביותר שלה:
שד הוא שד הוא שד 380517
מהלינק שלך נראה שאתה מתכוון ל*תמונות פורנוגרפיות* או *בדיחות סקסיסטיות*. והשאלה היא איך היית מרגיש בסביבת עבודה של נשים מנהלות לו, א. היו שם תמונות של גברים עירומים על ארבע? ב. היו שם בדיחות על ביצועיהם של גברים בהתאם, נאמר, למימדי איברים מסוימים בגופם?
שד הוא שד הוא שד 380521
"sexist jokes and cartoons".

תמונות עירום אינן מקובלות במקומות עבודה מכובדים בלי קשר לשאלה אם יש או אין נשים בסביבה. לגבי בדיחות סקסיסטיות - יש לנו המון כאלו תלויות על קירות המשרד - חלקן צוחקות על נשים, חלקן על גברים, חלקן גם וגם. לא ברור לי למה זה צריך להפריע למישהו.

גרוע מכל הוא הרעיון שאיכשהו בדיחות גסות יכולות להיות באותה הרשימה עם "מגע כפוי", "התקפות פתע", "חבלה בעבודה של נשים", "stalking", או *תקיפה מינית*.
שד הוא שד הוא שד 380536
לא כל מקומות העבודה הם "מכובדים".
אתה יכול לתת דוגמא לבדיחה סקסיסטית התלויה אצלכם וצוחקת על גברים?
לגבי הפסקה האחרונה - אני מסכימה.
שד הוא שד הוא שד 380543
נכון, אבל אני בספק אם הבעיה שם היא הבדיחות שמספרים.

מגוון איורים משעשעים יותר או פחות ורשימות ממין ''למה גברים הם כמו שוקולד'' או שטויות שכאלו.
שד הוא שד הוא שד 380546
ולמה הם כמו שוקולד?
שד הוא שד הוא שד 380548
סליחה - למה שוקולד יותר טוב מגברים.

אפשר להנות משוקולד גם אחרי שהוא נהיה רך. דברים כאלה. לא משהו מצחיק במיוחד.
שד הוא שד הוא שד 380945
"גרוע מכל הוא הרעיון שאיכשהו בדיחות גסות יכולות להיות באותה הרשימה עם "מגע כפוי", "התקפות פתע", "חבלה בעבודה של נשים", "stalking", או *תקיפה מינית*."

להזכירך, השחתה בויקיפדיה נמצאת באותה רשימה עם רצח ואונס - שלושתן עברות פליליות.

העובדה שהן באותה רשימה לא אומרת שהן זהות.

וזה יפה שבמשרד שלך הבדיחות הגסות מופנות כלפי נשים וגברים כאחד - החוקים האלה נחקקו מכיוון ש(לפחות לפי מחוקקיהם)ברוב המקרים מטרתן של בדיחות כאלה היא להביך נשים.
שד הוא שד הוא שד 380971
ואם בדרך כלל מטרתן של הבדיחות הייתה להביך גם גברים וגם נשים, זה היה בסדר?
שד הוא שד הוא שד 381206
כן.

המקור של החקיקה הזו‏1 הוא בתקופה, או במקומות (כי עדיין יש כאלה) שבהם אישה עובדת היא יחידת סגולה. הרציונל מאחוריה הוא שיש קודי התנהגות שמקובלים בחברות של גברים בלבד, ולא מקובלים בחברות מעורבות. השלטת קודי ההתנהגות האלה במקומות עבודה בהם יש מיעוט נשי זניח תגרום לקושי לנשים להשתלב, ולכן תשמור על ההגמוניה הגברית.

---
1 שים לב שלא אמרתי בשום מקום שאני תומך בה. אני חושב שיש בה משהו נכון, אבל היא בעייתית מאוד, בעיקר מההיבט של 'מדרון חלקלק'
שאלה פרובוקטיבית 381892
למה אתה חושב שנשים מניקות בפומבי 'נורא סובלות' מהצצות לעברן? כל עוד זה נעשה באותה דיסקרטיות שבה אתה מביט על סתם בחורות יפות המסתובבות ברחוב, אני לא רואה את הבעיה, ונדמה לי שהיא נמצאת איפשהו בעין המתבונן.
שד הוא שד הוא שד 380440
המבחנים שאתה עומד בהם אינם צריכים לעניין את האשה, בדיוק כשם שלא צריך לעניין אותה אם זה מגרה אותך שהיא מסתובבת במכנסיים קצרים וגופיה.

יצא לי יותר מפעם בחיי לראות נשים מיניקות במקומות ציבוריים, ומעולם לא הרגשתי נגעל או מעורר או כל דבר אחר. חייכתי לעצמי כי תינוקות הם דבר חמוד, שמחתי בשמחתה של האשה, וזהו, המשכתי בעיסוקי. אני חייב להגיד שהרבה יותר קשה לי לשבת ליד אשה עם מחשוף עמוק בלי להציץ, מאשר ליד אשה שמיניקה.
שד הוא שד הוא שד 380967
תגובה משמחת!
סוף סוף מישהו מתייחס לדברים החשובים באמת, ושמח בשמחתי!
שד הוא שד הוא שד 380966
אני חוששת שאנו חוזרים לנקודת ההתחלה, ולכן אנסה לענות מבלי לחזור על דברים שכבר נאמרו. ובכן:

שד הוא שד הוא שד - נכון. ואולם, לא יודעת מה בדיוק עשתה ההיא שראית במסעדה, בדרך כלל בעת ההנקה לא רואים את השד, ואילו את התינוק רואים כמעט תמיד.

תחליפי חלב אם - אין לי שום רצון להכנס לויכוח על כך, רק לציין, שאחרי כל שטיפת המוח שעושים לנו במחלקת היולדות, ובטיפת חלב, וכמעט בכל מקום שאם מסתובבת בו מתוקף תפקידה כאם - זה לפחות קצת מבלבל... :-).

"אני בטוח שאם האם מסיבות כאלו ואחרות רוצה להניק דווקא עכשיו, באמצע הקניון, יכולה לחכות כמה דקות, לסיים את הקניות ולהניק בבית" - זה התינוק מסיבות כאלה ואחרות רוצה לינוק. איזה נודניק! וכמה דקות זה בדיוק "כמה דקות"? לסיים את הקניות ולהגיע הביתה יכול לקחת הרבה דקות, הרבה יותר מזמן המתנה סביר עבור תינוק רעב.

בנוגע למניעים של האמהות המיניקות בפומבי, אני יכולה לדבר רק בשם עצמי. זה לא מסב לי הנאה כלל, כבר ציינתי שזה מלחיץ אותי. פשוט, אם עדיין לא הבנת, לפעמים אין ברירה. כמובן, זה לא "אין ברירה" מוחלט - אני יכולה לא לצאת לעולם מהבית. אם לדעתך זה מה שאני (ואחרות) צריכה לעשות, אז אין לנו בסיס לדיון.

על שאלה אחת אני מאוד מקווה שתענה, כי זה די מדהים: זה *הגעיל* אותך? מה *בדיוק* הגעיל אותך?
שד הוא שד הוא שד 431166
והתינוק יבכה עד שהיא תסיים את הקניות, ועד שהיא תגיע הביתה?
תאמין לי שתינוק בוכה מושך יותר תשומת לב מעוברים ושבים מאשה מיניקה.

ולא התייחסתי לסכנה שתינוק שקיבל תחליף לא ירצה לקבל יותר את חלב אמו.
שד הוא שד הוא שד 591242
כמי שנאלצת כרגע לתגבר הנקה עם תמ"ל, אני יכולה להעיד שתמ"ל זה בוג'רס.
זה לסטרל בקבוקים ופטמות, זה להרתיח מים ולקרר אותם לטמפרטורת החדר. זה למדוד כמות מדוייקת של מים ואבקה, זה להשתמש בתמ"ל המוכן בתוך פרק זמן מסויים מרגע ההכנה - וזה סביר כשזה בבית. כשיוצאים החוצה מה קורה?
* אי אפשר להכין את הפורמולה מראש. היא תתקלקל.
* לוקחים כמה בקבוקים למקרה שתתקעי בחוץ יותר זמן? וכמה? ואם לא, איך מסטרלים? אי אפשר להכין כמות גדולה כשמכינים - צריך להשתמש בפורמולה בתוך שעה מרגע שהתינוק נגע בבקבוק.
* את האבקה שופכים לתוך המים, לא להיפך. איך לוקחים את האבקה?
* לאשה שמניקה בלעדית, אין בבית פורמולה כלל. בפורמולה יש להשתמש בתוך 3 שבועות מרגע הפתיחה. תצפה ממנה לקנות כל פעם (לא זול כלל) ולזרוק קופסא שלושת-רבעי מלאה רק בשביל שאנשים לא יובכו מהעובדה שהיא מניקה מחוץ לבית?

דווקא מחוץ לבית, ההנקה היא הפתרון הנוח והפרקטי.
תרבות החד פעמי 591245
פעם היו מין שקיות חד פעמיות שהיה אפשר לשים בתוך הבקבוק במקום לחטא אותו. כמו כן יש ערכות של קופסאות שאפשר למלא בכמות המתאימה של אבקה. בעניין הרתחה וקרור, אפשר כמובן להרתיח כמות מים גדולה מראש ונדמה לי שכשכלו הקיצים, מים מבוקבקים הם מספיק סטריליים. אני גם די בטוח שאם הפורמולה תוקפא, תוקפה‏1 יוארך.

הבינג סד ת'הט, ברור שהנקה עדיפה.

1 לא נעלם מעיני.
שד הוא שד הוא שד 591249
לצד החיוב אפשר להזכיר שלאחר הלידה השלישית, פורמולה מומסת מחזיקה מעמד הרבה יותר משעה, אפילו בקיץ. מכינים 4-5 בקבוקים מורתחים - מספיק ל 12 שעות הרחק מקומקום. יש מחלק מנות לנשיאה נוחה של האבקה, מה גם שלא צריך להיבהל מחוסר דיוק ביחס מים/אבקה. הכתובית על הקופסה, בנוסח "יש לישר את האבקה בכפית באמצעות סכין נקייה", מעוררת בדיעבד צחוק עז.

הרבה בריאות ואושר!
שד הוא שד הוא שד 591680
גם מטרנה וגם סימילאק מוכרים קופסאות עם שקיות בודדות שמכילות כל אחת אבקה ל180 מ"ל פורמולה. קטנות ונוחות, ועבור שימוש מזדמן, זולות בהרבה. לי תמיד יש אחת או שתיים בתיק, יחד עם בקבוק קטן שמכיל בדיוק 180 מ"ל מים מורתחים (שאני מחליף לפני יציאה מהבית, בד"כ), שזה מספיק לשתיים-שלוש ארוחות.

אני חושב שגם בהנקה בלעדית, בד"כ יש (ובכל מקרה, לדעתי כדאי שיהיה) איזשהו תמ"ל בבית, ובתיק של כל אדם שהתינוק איתו. אף פעם אי אפשר לדעת.

וגם תגובה 591249. אנחנו החלטנו להתחיל מהילד השלישי כבר מהילד הראשון, וזה מאוד מקל.

אבל חוץ מזה, בטח, אני מסכים. אנשים פשוט צריכים להתרגל שמניקים, ולא לעשות מזה עניין. מטרנה, למשל, יוזמת מדי פעם הקרנות של סרטים בסינמה סיטי שאפשר להביא אליהם תינוקות קטנים. בתכל'ס, הדרך הכמעט יחידה של הרבה הורים לראות סרט בקולנוע. אבל אבות לא רצויים שם, כדי שהאמהות יוכלו להרגיש בנוח להניק בלי להתעסק בסינרים וכאלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים