שלגיה ושבעת האיילים 379410
התגובות של חגי אביאל בהחלט מרשימות, אלא שאחרי ההברקה "הדיבה הרפואית" שבתגובתו הראשונה כל ההמשך שלו הוא אנטי-קליימקס.

פרט אולי לנקודה אחת, והיא הכפירה המשתמעת מדבריו מההבחנה בין עבריינות פלילית לבין מחלה. אלימות (למשל) זו אלימות זו אלימות, או, בדרך השלילה, גם מה שנקרא עבריינות פלילית זה איבוד שליטה, חוסר אונים, אומללות (דוסטויבסקי ב"החטא ועונשו" וטולסטוי ב"סונטת קרויצר" מסבירים את זה יותר טוב ממה שאני מסוגל, לפחות בינתיים). ההבחנה בין בית-סוהר לבין מוסד סגור "רפואי", בין ענישה לבין "טיפול", ההבחנה הזאת היא הליבה של כת השטן המכונה פסיכיאטריה.

ישנה נקודה אחת במארה זאת שלגביה צריך להזהר מהתבטאויות קיצוניות, והיא: "בתי משוגעים" אכן התקיימו לכל אורך ההסטוריה, בדרך-כלל הם נוהלו ע"י אנשי דת, יש בהם צורך אמיתי, הבעיה היא החזקה שהצליחה לתפוס עליהם הערפדייה מיסודו של פרויד.

ההגדרה "הדיבה הרפואית" מעידה על הבנה של ממש מצידו של מר אביאל, ולכן חבל שהוא מצמצם את עצמו לנושא זכויות האזרח, למסר עלה-ירוקי, ולא שולל את זכות קיומה של השיפלות הזאת כל עוד היא לא משתמשת בכוח. הוא גם מתעלם מהמעמד המועדף שיש לקרטל הסמים הזה על ז'אנרים אחרים של העולם התחתון, מהיותו כלי שלטוני, זרוע מימסדית נטויה, שטינקריאדה שומרת חותם, ליצנית חצר שהחסינות שבכיסה גורפת אף יותר מחסינותם של עדי מדינה, עם כל ההטבות. למשל: אני סקרן מי מימן את נסיעתה לחו"ל של כתבת "האייל הקורא" זאת, שבהתבטאותיה כאן היא כמו הכהנא של הימין, החמאס של השמאל, הטימוטי לירי של הל.ס.ד.

ביביליוגרפיה:
(זה בתוך הבלוג שלי, מוזמנים לקרוא בו גם טקסטים אחרים)
שלגיה ושבעת האיילים 379425
לאייל הקורא אין כתבים. יש מערכת ובה שישה חברים העושים את עבודתם בהתנדבות. חברי המערכת הם המפרסמים את הידיעות החדשותיות - אלה המופיעות בדף הראשי מצד שמאל למעלה, וכמו כן הם מגיהים ועורכים את המאמרים הנשלחים אליהם. עד כמה שידוע לי, המאמרים נתרמים כולם לאתר בלא תשלום.

הד"ר וישנה אינה "כתבת", ונסיעתה לכנס בדאבוס היתה במסגרת מקצועה, כשם שאלפי בעלי מקצוע מתחומים שונים, רופאים, פסיכיאטרים, מדענים, תעשיינים וכו' - נוסעים מדי יום ביומו לכנסים מקצועיים ברחבי העולם.

שלגיה ושבעת האיילים 379436
עדיף שתסביר/י זאת את/ה במילים שלך: מה אפל-דפוק-סריסי בתגובתך עד כדי כך שכתבת אותה בשם בדוי.

ביביליוגרפיה בהקשר זה:
שלגיה ושבעת האיילים 379445
הנה, עכשיו קיבלת את הניק היחסית-רשמי שלי, וזה כל מה שתקבל, צר לי. לא כולם משפיכים מזה שהשם שלהם מופיע על מליון מסכים, יש אנשים שהטעם שלהם הרבה יותר מורכב וההנאות שלהם הן באמת הרבה יותר אפלות.

כיתוב "האייל האלמוני" מתוכנת להופיע אוטומטית כאשר המגיב אינו ממלא את שדה השם. יש כאן אלפים רבים של "איילים אלמוניים". דיון 1009, שאלה 23.

תגיד, מה פירוש המילה "ביבליוגרפיה"? האם מתקיימת זהות מלאה בין הפירוש האישי שלך למילה זו, לבין הפירוש המילוני?
שלגיה ושבעת האיילים 379470
אם תתעלמי ממנה, היא תלך.

ושוב הציטוט החביב עלי
"אמרו חכמים הראשונים, כל הכועס, כאילו עובד עבודה זרה. ואמרו שכל הכועס--אם חכם הוא, חכמתו מסתלקת ממנו, ואם נביא הוא, נבואתו מסתלקת ממנו. בעלי כעס, אין חייהם חיים; לפיכך ציוו להתרחק מן הכעס, עד שינהיג עצמו שלא ירגיש אפילו לדברים המכעיסים. וזו היא הדרך הטובה, ודרך הצדיקים: הן עלובין, ואינן עולבין; שומעין חרפתם, ואינן משיבין; עושין מאהבה, ושמחין בייסורים. עליהם הכתוב אומר, "ואוהביו, כצאת השמש בגבורתו"
"
משנה תורה, ספר המדע, הלכות דעות פרק ב פס ז.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים