הגמלאים בפנים! 381084
"אחר הצהריים (יום ד') נחתם בכפר המכביה ההסכם הקואליציוני בין קדימה למפלגת הגמלאים. יו"ר הגמלאים רפי איתן סיפר במעד חתימת ההסכם הקואליציוני כי מפלגתו חתמה על שני הסכמים: האחד, שיתוף פעולה פרלמנטרי עם קדימה, והשני - הסכם קואליציוני. על פי ההסכם הקואליציוני יקבלו הגמלאים שני שרים – שר הבריאות ושר במשרד ראש מההמשלה. כמו כן, יקבלו את תפקיד יושב ראש ועדת הרווחה. כמו כן, תוקם ועדת משנה בוועדת הכספים שתטפל אך ורק בגמלאים. בנוסף, קיבלו הגמלאים גם תפקיד של סגן יו"ר הכנסת."

הגמלאים בפנים, ממש 381106
מסתבר שזה לא רק הסכם קואליציוני - סיעת הגימלאים בכנסת תתאחד, הלכה למעשה, עם סיעת קדימה. מעריב NRG: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/078/096.html
הגמלאים בפנים, ממש 381123
בקיצור, כל אלו שהצביעו הצבעת "חוסר עניין/מחאה" לגמלאים מצאו את עצמם מצביעים למפלגה שגרמה להם לחוסר העניין/מחאה הזה?
הגמלאים בפנים, ממש 381128
נו. למי שלא הצביע לשום אג'נדה קואליציונית ברורה אין שום סיבה להתלונן שלא מקדמים את האג'נדה הקואליציונית שלו. הגימלאים הבטיחו שכשיבחרו לכנסת יפעלו לטובת הגימלאים‏1, לא שיעשו צרות לאולמרט. בשביל זה יש את מרצ, ישראל ביתנו וש"ס.

1 ובינתיים נראה שהם עושים את זה יופי.
הגמלאים בפנים, ממש 381131
חס ושלום, אני לא אומר שלמישהו יש זכות להתלונן ואני בטח שלא מתלונן בעצמי. אם כבר ההפך - אני נהנה מהאירוניה.
הגמלאים בפנים, ממש 381134
אה. בכל מקרה אני ממש לא חושב שגימלאים זו הצבעת מחאה נגד "קדימה", דווקא. אולי הצבעת מחאה נגד כל המערכת הפוליטית, אבל לא נגד קדימה. אם כבר, זו הצבעת תמיכה בקדימה – חשיבה בסגנון "אולמרט יקח בכל מקרה, הרכב הקואליציה לא ישנה מי-יודע-מה, אז אם כבר טורחים ללכת לקלפי, מה אתם אומרים, נגיד כן לזקן?". ההסכם הקואליציוני משקף את זה לא רע. גם אם הגימלאים היו מקבלים שני מנדטים הם היו מתנהגים בצורה דומה, וזה היה צריך להיות די ברור למצביעים.
הגמלאים בפנים, ממש 381137
על פי ראיון עם ח''כ בן-יזרי מהגמלאים ב''לונדון וקירשנבאום'', לא כל כך ברור מה משמעות שיתוף הפעולה הפרלמנטרי של הגימלאים עם קדימה. הוא טען שם שהם נשארים עצמאיים לחלוטין, עם ישיבות סיעה נפרדות ומשמעת סיעתית נפרדת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים