השנאה העצמית לאן ? 384633
שוב השנאה העצמית המבצבצת תחת כל תחת רענן.... [quote]המוחצנות ההומוסקסואלית מעסיקה אותי זה כבר זמן רב, בעיקר בשל היותה מנוגדת לכל מה שהציבור ההומו־לסבי מתיימר להשיג: שוויון זכויות, הטמעות בחברה וביטול אפליה על רקע נטיה מינית, מתנגשים עם הבלטת המיניות ונוצר מצב של דו פרצופיות וצביעות. במאמר זה, אנסה לעמוד על מצבו של הציבור ההומו־לסבי, כפי שהוא נגלה לעיני.
[/quote]
והקשר בין מוחצנות לבין שוויון זכויות הוא ??
אהה... התשובה ברורה מיד : אסור להתבלט ולהתגאות. ההומואים המוזרים צריכים להצניע ולהתבייש בעצמם.

[quote]
במקביל לניסיונות הציבור הנ"ל להשתלב בחברה, הציבור ההומו־לסבי תחם עצמו בתוך חומה דמיונית, אשר בודדה אותו מן השאר. עצם השימוש במילה "קהילה" מדגיש זאת. על־פי מילון אבן־שושן מוגדרת קהילה כ"עדה, ציבור מוגדר, קהל מאורגן". האם הציבור ההומו־לסבי חולק מנהגים משותפים? האם ניתן לאפיין את אותו ציבור בתרבות שבטית או מנהגים אופיניים, פרט לנטיותיו המיניות? הרי הומוסקסואליות הינה העדפה ותו לא! אולם ה"קהילה" ההומוסקסואלית תחמה עצמה לתת־מדינה בעלת ריבונות קהילתית, דגל הגאווה והמנון משלהם. כלומר, במקביל למלחמה למען קבלת זכויות אזרח, נלחמה "הקהילה" למען הגדרתם עפ"י זהותם המינית, וסגרה את עצמה בגטו דמיוני. הדבר הוליד לתפיסה, כי הומוסקסואליות באה בד בבד עם מיניות מופרזת.
[/quote]
ו... ? הקהילה החרדית לא מגדירה את עצמה ? קהילת יוצאי בוכרה לא מגדירה את עצמה ?
שוב עולה המסר הסמוי והמגעיל :"ההומואים צריכים להתבייש בעצמם"
ההומואים אשמים בתפיסה המעוותת - "כי הומוסקסואליות באה בד בבד עם מיניות מופרזת"
הרעיון הזה הגיוני בערך כמו ניסיון להאשים את קורבנות האונס באונס עצמו.

[quote]
לדוגמא, רוב הסדרות של ימינו בהן מוצגים הומוסקסואלים ולסביות, מתמקדות אך ורק בחיי המין והבעיות הנובעות מנטיותיהן המינית של אותן הדמויות, בין אם מדובר בבלבול, התמודדות עם הורים, ואיידס שנקשר קשר הדוק עם המילה "הומו". שמתי לב לעובדה, שסדרות פופולריות כגון "מלרוז פלייס", "בברלי הילס", "שולחן לחמישה" ו"דוסון קריק", מתעלמות מן העובדה כי נטייתן המינית של הדמויות אינה התכונה העיקרית שלהן, ובטח שלא היחידה.
[/quote]
מה לעשות שהבלבול, ההתמודדות עם ההורים והחברה היא מנת חלקנו היומית ?
אה ! אולי אם נתבייש בעניין ולא נספר לאף אחד אז לא יהיו לנו בעיות שכאלה ותסריטאי הסדרה יוכלו להתרכז בדברים אחרים.

[quote]
נראה, כי גם הציבור ההומוסקסואלי עצמו קיבל עליו את מרות ההגדרה. העפת מבט בעיתון "הזמן הורוד", עיתון "הקהילה", חושפת תמונות פורנוגרפיות בוטות. השימוש במילה "גאווה" תמוה בעיני אף הוא, שכן איני מוצא כיצד אדם יכול להתגאות בנטייתו המינית, תהיה אשר תהיה. יש לקבלה, להשלים עמה, אבל להתגאות בה?
[/quote]
יצא המרצע מן השק....
ילדים, מי יודע מה ההפך מגאווה ? - בושה. שוב ושוב חוזרת מנטרת השנאה העצמית. הומואים, התביישו בעצמכם.

[quote]
הדוגמא הבולטת ביותר היא מצעד הגאווה. במצעד זה ניתן לראות את שיא החצנת המיניות והדגשת השוני. במקום להוכיח כי "הומו" אינו קללה, אלא אדם מן השורה, מוכיח המצעד את ההפך.
[/quote]
איך זה מוכיח בדיוק ? עפ"י המשוואה המעוותת שכותב המאמר נהנה להנציח : הומואים=פריצות.
כמו שאמרו מונטי פייתון : We are all different, רק כותב המאמר רוצה להיות סטרייט קטן ומעומלן.

[quote]
המצעד מתעלם מן הבעיה העיקרית של "הקהילה". במקום להקל על אנשים לקבל את ההומוסקסואליות, זורק המצעד בפניהם של אלו הסולדים מן התופעה את פחדיהם, ומרחיק כל סיכוי לקבלת התופעה בחברה. האם זוהי מטרת שבוע הגאווה? האם ההנאה מריקודים בחצי עירום ברחובות תל אביב חשובה יותר מביעור ההומופוביה? שבוע הגאווה יכול היה להציב בפניו מטרות נעלות יותר, כאשר הנעלה בעיני היא פניה לנערים ונערות אשר מתלבטים במיניותם ולבני משפחותיהם באמצעות תשדירי שירות, או נסיונות לרפורמות במערכת החינוך. אולם, במקום לעזור לאלו שזקוקים לעזרה זו, מעדיפה "הקהילה" לארגן קרנבל בחוצות העיר.
[/quote]
ילדים, עזרו לסטרייט המסכן להתמודד עם פחדיו. איך עושים את זה ?
תשאלו כל בת-יענה. בואו נטמין את ראשינו בארון, אולי מיעל דיין תבוא הישועה. בינתיים נתחבא ונסכים לרמיסת זכויותינו, אולי יכמרו רחמיו של אלי ישי והוא יסכים שנסתובב ברחוב.

[quote]
אני מאמין, כי בתגובה לדברי אואשם בהומופוביה של אדם המתבונן מן הצד. צר לי להרוס תיאוריה זו בכך שאודה בהיותי חלק מאותה "קהילה". לאלו מכם הטוענים כי איני שלם עם עצמי או מושפע מהסביבה, אענה כי לא כל מה ששוחט את הפרות הקדושות של "הקהילה" הינו בגדר הומופוביה. אפשר להיות אדם השלם עם נטייתו המינית ובו־בזמן לא להסכים עם מעשים מסויימים.
[/quote]
אפשר להיות גם הומו וגם הומופוב, עובדה.
מדוע אנחנו מבקשים מסטרייטים לשנות את עורם, אם אנחנו בעצמנו לא מסוגלים לעשות זאת ?

[quote]
אני מאמין שכשתתעורר "הקהילה" מעוורונה, יטופלו עניינים כגון הומופוביה והדחקת הזהות המינית. עד אז, אני מניח, נאלץ להסתפק במצעדי יהירות.
[/quote]
טול קורה מבין עיניך. אף אחד לא ידאג לטפל בעינייני ההומופוביה והזהות המינית עד שאנחנו לא "נהיה על המפה".
כל ההצדקות לביטול המצעד הן זהות לקריאה להומואים לשוב ולהתבייש בעצמנו ובנטייתנו ומקורן במוסר מזוייף ועיוור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים