קצת מתוח 38519
למרות שלא טסתי בשבועות האחרונים לשום מקום, אני בטוח שאהיה קצת יותר מתוח בזמן הטיסה כי בשבועות האחרונים אני קצת יותר מתוח אפילו כשאני לא טס. יחד עם זה, הסיבה שלא טסתי לשום מקום היא שחברות ביטלו אירועים שלהן בחו''ל משום שמוזמנים רבים מארה''ב וגם מאירופה הודיעו שהם לא מתכוונים להגיע.
קצת מתוח 38523
איפה הם היו אמורים להתבצע? בארה"ב?
קצת מתוח 38526
לא, דווקא באירופה. למרבית הצער התבטל לי בין השאר כנס במונאקו (!) שבה עוד לא זכיתי לבקר אף פעם.
קצת מתוח 38528
אז למה האירופאים לא הסכימו לטוס לשם? האם האירופאים יושבים כעת ספונים בביתם ומסרבים לצאת?
קצת מתוח 38532
לא יודע אם זה מייצג, אבל ידיד צרפתי שלי, פרופסור בעין כרם, התבטא: (אמור להיות במבטא צרפתי כבד) "הו, הרבה אנשים מעדיפים עכשיו לסוע ברכבת".
קצת מתוח 38533
חלק מהם, כן. בדיוק אתמול סיפר לי מישהו שגר בלונדון שהיה אמור להגיע אליו קולגה מדנמרק וההוא ביטל כי מסוכן לטוס בימים כאלה. אני מניח שסמיכות הזמנים בין אסון 911 בארה"ב, הטרגדיה שהיתה במילאנו ונפילת הטופולב בים השחור עושה את שלה.

ואגב, נראה לי שרוב אלה שיצביעו "בכלל לא" בסקר הזה יעשו זאת לאו דווקא מתוך גבורה יתרה אלא כי הם טסים לחו"ל פעם-פעמיים בשנה טובה ואין להם שום סיבה מיוחדת לטוס דווקא עכשיו.
קצת מתוח 38534
יתכן. אני כמובן הייתי מעדיף שאנשים יתייחסו לזה כ"אם הייתי צריך לטוס עכשיו, האם הייתי טס כרגיל"? התשובה שלי היא - כן.
קצת מתוח 38537
גם התשובה שלי היא "כן" (במיוחד למונאקו!). יחד עם זה אין לי ספק שהייתי מסתכל היטב על שאר הנוסעים מסביבי, מה שעד לפני חודש לא הייתי טורח לעשות. לא שאני יודע מה ההסתכלות הזאת היתה עוזרת...
קצת מתוח 38544
לא יודע. כשאני מסתובב במרכז ירושלים, אני לא מרגיש סכנה, ואני לא מתוח, ואני לא דואג. אני לא מוצא שום סיבה לדאוג כשאני על מטוס.
קצת מתוח 38718
אני זוכר את התחושה הזו, של ההסתכלות, באוטובוסים בתל-אביב של פיגועי 1996. בסופו של דבר עברתי לאופניים. אין קו אפניים סדיר למונאקו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים