חזרה למודל ה''חמולה'' 388415
לאיטים אני מופתע לגלות את הפרקטיות של מוסד ה"חמולה".
מצד שני אם להיות כנה,כאב לשתי בנות, אני לא אוהב את הרעיון הזה.
ילדים בגילאים הללו זקוקים לשיגרה. וה"סידור" הזה הוא כל דבר מלבד שיגרה.
זו דעתי-אבל מסתבר שיש גם דרכים אחרות.
אני מניח שאלה וגם אלה יגדלו לחופה ולמעשים טובים :)
לבנות של אלי: 388425
לעתים
מצד שני, אם להיות כן
לבנות של אלי: 388564
אם זה לא הייתי אני-הייתי מתקן את עצמי...
נכתב בשעת לילה מאוחרת.
אולי הגיע הזמן למחקר האם עייפות גורמת לדיסלקציה.
חזרה למודל ה''חמולה'' 388973
האם הם באמת *זקוקים* לשגרה, או שלך פשוט יותר קל להרגיל אותם לשגרה מאשר ללמד אותם להיות גמישים, כמו שללמד אותם חיבור קל לך יותר מללמדם חילוק?
חזרה למודל ה''חמולה'' 389939
ממש לא קל להרגיל אותם לשגרה. אבל גם גמישות צריכה להיות בתוך גבולות גזרה.
בגיל הזה הם לא זקוקים לגמישות-את זה הם יצרכו בכמויות גדולות בגיל ההתבגרות ואחרי הצבא. בגילאים האלה הם צריכים את הבטחון שבשגרה. כך הם הרבה יותר פנויים לפתח את התובנות הבסיסיות שלהם ללא הצורך להתמודד עם מציאות משתנה.
בסופו של דבר בגידול ילדים כמו בכל דבר אין כללים אחידים הכל עניין של מינונים ואיזונים אבל כקו מנחה אני מאמין שזו הדרך הנכונה.
חזרה למודל ה''חמולה'' 390116
אתה ממשיך להגיד שהם "צריכים" בלי להסביר. אני מבין למה נוח להם ונוח לך כשיש להם שגרה, אבל למה אתה טוען שהם "צריכים" אותה?
חזרה למודל ה''חמולה'' 390179
אתה קטנוני...אתה מבין למה זה טוב להם אבל לא מבין למה הם ''צריכים'' נסח את זה איך שאתה רוצה.
חזרה למודל ה''חמולה'' 390186
אני לא קטנוני, אתה פשוט שומע מה שנוח לך, ועונה למה שמתחשק לך. לא אמרתי שאני מבין למה זה טוב להם, אמרתי זה נוח להם. גם נוח להם שלא לקבל זריקה, אבל טוב להם להיות מחוסנים.
חזרה למודל ה''חמולה'' 390513
OK-צודק לא התייחסתי נכון לתגובתך-אבל נראה שגם אתה לא קראת היטב את דברי.
הסברתי למה לדעתי טובה להם השגרה כי: "כך הם הרבה יותר פנויים לפתח את התובנות הבסיסיות שלהם ללא הצורך להתמודד עם מציאות משתנה."
זאת דעתי-אתה מוזמן לקבל אותה או לחלוק עליה.
חזרה למודל ה''חמולה'' 390820
אני לא רואה את זה. מה שבאמת קבוע, קבוע גם ללא ה"שגרה". כדור שנזרק נמשך כלפי מטה. אבא לא נמשך לעבודה כל בוקר, הוא בוחר ללכת לשם. והם יכולים שלא ללכת לישון בשעה שהכתיבו להם. בשני המקרים, תהיינה השלכות. אבל זה לא כורח של המציאות, שאבא ילך לעבודה ושהם ילכו לישון, כמו הכדור שנופל והשמש ששוקעת. שגרה יכולה להסתיר את השיעור הזה. אתה יכול להציג לי אחרים שהיא מקלה ללמוד?
חזרה למודל ה''חמולה'' 390943
מחקרים מראים ששגרה עוזרת לילדים להיות רגועים יותר, ולכן ללמוד ולהכיר את סביבתם טוב יותר, להתפתח טוב יותר, לפתח התנהגות רגועה יותר, להקטין פחדים וחרדות ועוד. בנוסף, שגרה בנוגע לשעות השינה עוזרת לשינה טובה ובריאה יותר.

השגרה יכולה להשבר מדי פעם, למשל בסופי-שבוע.

(אל תבקש ממני הפניות למחקרים האלה, כי תקבל פליק.)
חזרה למודל ה''חמולה'' 390961
המחקרים האלו הציבו ילדים ממשפחות "רגילות" מול ילדים שלא יודעים באיזו דירה הם ילכו לישון, ומי מקרוביהם ישגיח עליהם? אם כן, אני לא מופתע ולא משוכנע.

שגרה לגבי שעות השינה - אני נוטה להסכים. אבל, אני חושב, הגענו לנושא דרך העדר שגרה בהליכה לגן שונה בכל בוקר, אבל תמיד לגן שבו האווירה רגועה ובטוחה, ועם הורה שאוסף אותם באותה שעת סיום בכל פעם, לאותו מקום, לבית שבו ההורים מסתדרים. נשמע לי רחוק מהעדר-שגרה מזיק מפחיד ומזיק.

(בדרך כלל אני צריך לשלם אקסטרה בשביל זה.)
חזרה למודל ה''חמולה'' 390970
הייתי מחליפה את המילה "שגרה" במילה "יציבות" (שיכולה להתבטא בכל מיני אופנים: סדר יום, מקום פיזי, התקשרות לדמויות קבועות ועוד).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים