38871
תגידו, לא קיבלנו חיסון נגד גחלת ביסודי?
38872
ששששש! מה את מגלה?! את לא יודעת שאותם לא חיסנו, אלא רק אתכם, אלה שנועדו לשרוד ולהקים מחדש את האנושות אחרי החורבן הגדול?

למיטב ידיעתי, החיסונים הקיימים מבוססים על חיידקים מוחלשים, וככאלה יש להם תופעות-לוואי וכרוכים בהם סיכונים. בימים כתיקונם, הסיכון שבחיסון גדול מהסיכון ללקות בגחלת, ולכן אין הצדקה לחסן את כל האוכלוסיה (אפילו אם לא לוקחים בחשבון את המחיר).
חיסון בעיתי 38874
לפי מיטב ידיעתי, החיסון נגד גחלת כרוך ב6 זריקות בהפרשי זמן משתנים והוא יקר ומסובך מבחינה לוגיסטית. (זימונים חוזרים לכל מועד חיסון)
עד עכשיו, גחלת היתה נדירה למדי וגם כאשר כבר נדבק מישהו, זה היה בד"כ דרך העור ולא היתה בעיה לטפל בו. (אבחון מהיר וטיפול אנטיביוטי פשוט)
עכשיו, כאשר יש מודעות לאפשרות ההדבקה גם כן לא ברור שיש צורך בחיסונים, שכן ברגע שיש חשד להדבקות, שוב, האבחון והטיפול פשוטים.
לא 38873
קיבלנו חיסונים נגד אבעבועות שחורות, (כל אלו שנולדו עד 80' בערך) שחפת, דיפיטריה וטטנוס. הבנות קיבלו גם חיסון נגד אדמת.
ופוליו גם 38875
ופוליו גם 38894
זכור לי גם משהו על דלקת קרום המוח, לא?
ופוליו גם 38899
אני לא קיבלתי כזה, אבל אולי באזורים שבהם היתה התפרצות של המחלה.
ופוליו גם 38933
אני לא ממש יודע. זה היה בשנות ה-‏80, בעת שאני הייתי עסוק בעיקר במשחקים על הספקטרום 16K שלי (טוב, ועוד כמה דברים. למדתי לכתוב, למשל!). אני רק יודע שלדודו טופז היה מערכונון שדיבר על זה (משהו עם שושנה ארבלי אלמוזלינו. הלך משהו בסגנון:
"היה את החיסון נגד שיתוק ילדים. מקבלים חיסון רק עד גיל 40. אחרי גיל 40 הם בכל מקרה משותקים, חבל לבזבז חומר. חוץ משושנה ארבלי אלמוזלינו - אהההההה! טוב, היא עוד לא בת 40. עכשיו יש גם דלקת קרום המוח, שלא נדע מצרות. טוב, מזה היא לא צריכה לדאוג". ציינתי כבר שהמוח שלי הוא מאגר מדהים של דברים לא חשובים בעליל?).

אגב, קדימון: מזל טוב. איך היה הירח דבש?
ופוליו גם 38942
WOW! היה לך ספקטרום 16K! אני בילדותי העשוקה הסתפקתי ב ZX81 עם 1K שלם עד שאבא שלי בהתקף של קוצר ראות קנה את ה Sinclair Q.L.
אבל חזרה לעניננו, לא היה ירח דבש, (נראה טפשי אחרי שרק חזרנו מ5 חודשים בדרום אמריקה) הסתפקנו ביומיים בזימר, (A RUIM במבטא בלגי קשה) שהיו מהנים מאוד.
תודה על ההתענינות.
לא 38876
על פי פרסומים זרים, כל המתגייסים לצה"ל, עד עצם היום הזה, מקבלים חיסון נגד אבעבועות שחורות, מחלה שנכחדה מהעולם.
הסברים אפשריים:
1. חשד או הערכה כי צה"ל עלול להיות מותקף בנשק ביולוגי מסוג אבעבועות שחורות.
2. כוונה אפשרית של צה"ל לתקוף בנשק ביולוגי מסוג אבעבועות שחורות. לפי הסבר זה, החיסון נועד להגן על הצד התוקף מפני הנשק שלו עצמו.
זה נכון 38879
בבקו"ם מקבלים חיסון נגד טטנוס+דיפיטריה, אבעבועות שחורות, ובקיץ צהבת. (לדברי הרופא בבקו"ם וזה היה מזמן)
כמו כן, כל חורף קיבלתי גם חיסון נגד שפעת, שהשפעתו תמוהה. לפני ואחרי הצבא כמעט שלא חליתי בשפעת (פעם ב5-6 שנים) ובצבא, כמו שעון, כל חורף 3 שבועות אחרי כל חיסון כנ"ל קיבלתי מחלת חום וכאבים, שעברה אחרי כ3-4 ימים. לי יש חשד שהחיסון נגד שפעת שימש למעשה למטרה אחרת לגמרי. הוכחות? אין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים