למה לובשת הזברה פיג'מה 390056
אני לא אוהב אופרה, מה לעשות. לא הצלחתי אף פעם להנות מאחת כמו שצריך. הדבר הזה לא גורם לי גאווה, או הנאה מיוחדת. אפילו קצת צער - זה תחום עשיר שמסיבות שמעבר לכוחותי נבצר ממני להנות ממנו. בוודאי שמעולם לא חשבתי ללעוג למי שנהנה מאופרה.
נראה שבארץ, ספורט (ובפרט כדורגל), נהנה מסטאטוס היחודי כמעט רק לו. אנשים *מתגאים* בזה שהם לא צופים בספורט ולא נהנים ממנו. אנשים נוהגים לסווג את מי שאוהב לצפות בספורט כנמוך-מצח מסוג כלשהו.
למה?
למה לובשת הזברה פיג'מה 390448
אני חושב שיש גם אנשים שמתגאים באי-צפייה ואי-הנאה מטלנובלות, מאודטה, מהאירוויזיון, משירים מזרחיים ומראפ. הספורט לא לבד. אפשר להתווכח האם זה מוצדק (לגבי כל אחד לחוד וכולם ביחד), אבל לא קשה לראות את ההבדלים בין כל אלו לבין אופרה, שמאפשרים את חוסר הסימטריה בזלזול ובהתנשאות.

_____
ירדן, די אוהב לצפות בענפי ספורט מסוימים, לא גאה באי-צפייה ואי-הנאה מכדורגל, גאה במיוחד באי-צפייה ואי-הנאה מ"ארץ נהדרת".
למה לובשת הזברה פיג'מה 390450
אופרה היתה מאז ומתמיד ספורט לעשירים בלבד. וינה, זאלצבורג, ברלין ובארוייט - זה תמיד עניין של כסף. גם האופרה הישראלית היא בסך הכל גן עדן לאנשי החברה הגבוהה. במחיר של כרטיס אני יכול לקנות את הדיסקים ולהנות בבית בלי כל השיעולים והקולות האחרים.
למה לובשת הזברה פיג'מה 390463
אתה גם יכול לעבוד מהבית ואפילו לבטל את הדלת-לסגור אותה מבפנים בבלוקים. תשאיר חלון לאור ולמצרכים שיביאו לך. גם בעבודה ובכלבו אנשים משתעלים, מדברים, צועקים ומזיעים. כמו שאומרים האנגלים sweet home .
למה לובשת הזברה פיג'מה 390468
גם בדיסק מה שאתה שומע זו אופרה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים