עכשיו הכדול עגול [יותר] 390344
אדידס השיקה מערכה שיווקית בעלות של 100 מליון דולר לקידום כדור רגל חדש שאמור להיות יותר עגול, יותר מדויק, יותר כדורי.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390352
אתה רומז שעד עכשיו למעשה לא שיחקו כדורגל אלא איקוסהדרוןקטוםרגל?
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390357
בתחילת דרכו של מוסף הספורט של ''הארץ'', פורסם שם, על פני כל העמוד הראשון, מאמר מרתק בו מנותחת הפיסיקה של בעיטת הבננה. אני חושב שזאת הייתה הפעם היחידה בה קראתי מוסף ספורט, כולל מילואים. מאז לא ראיתי עוד מאמרים כאלו (בכל אופן, לא בגדול בעמוד הראשון).
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390368
אחד מחברי היותר קטנוניים שלח פעם מכתב זועם ל''הארץ'' ובו מחה על הנטייה של שדרני ספורט להמציא מחדש את חוקי הפיזיקה ולקבוע כי הכדור ''מאיץ'' (כשהכוונה ככל הנראה לא לתאוצה שלילית) על הדשא כשזה חלק ורטוב, ולכן לשוער קשה יותר להתמודד עם בעיטה כזו.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390383
מכתב זועם... כמה ארכאי. תמיד אני מדמיין את כותבי המכתבים הזועמים כמבוגרים קפדנים היושבים להם מול המכתבה (אביזר חיוני כשכותבים מכתבים זועמים) וממלאים בלהט שורה אחר שורה של תוכחה מזוקקת.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390458
למרבה הצער עומרי טיפוס רודף סנסציות. לכן הוא שכח לציין שהחבר ששלח מכתב זועם עשה את זה לחלוטין כבדיחה, וכפרודיה על אותם זקנים טרחניים שזועמים על זוועות שכאלו.

אחי, אגב, הרים את הכפפה וכתב מכתב יותר שערורייתי. בו הוא התלונן על פרסומת של נוק אאוט, ''בה חובטים ביצור מונפש לקול מצהלות הקהל''. המכתב נחתם במשפט ''לא הייתי רואה זאת במנותק מהאלימות המשתוללת ברחובותינו''.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390385
אני שונא את התופעה הזאת - שדרנים. בשביל מה צריכים אותם? אף פעם אין להם משהו מעניין להגיד. בפעם האחרונה שצפיתי באירוע ספורט, אלו היו ריקודים על הקרח (החלקה אמנותית זה משהו אחר, או זה?), והנודניקים האלו לא איפשרו לשמוע את המוסיקה שלצליליה רקדו. מה יותר חשוב בכדי להבין מה הולך שם? לשמוע שוב ושוב שהנפילה של הבחורה מהזוג הקודם הולכת להוריד להם נקודות (זה לא כזה קונספט מסובך, אני יכול להבין אחרי הפעם הראשונה), וששניהם מאוכזבים עכשיו (אלא מה?), או לשמוע את המנגינה של הריקוד? ימח שמם.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390447
תן לי לנחש: ערוץ 1?

שדרים ופרשנים טובים כן יודעים לומר דברים מעניינים, ולהשלים פערי מידע. אבל אולי יותר חשוב, הם ממלאים את פער ההתרגשות, שאחרת חסר בצפייה בטלוויזיה. כלומר, תפקיד השדרן הוא להיות תחליף לעשרת אלפים צופים שואגים. זכור לי שיצא לי פעם או פעמיים לנסות לצפות בספורט כלשהו בטלוויזיה ללא שדרן (לא זכור לי למה). זו היתה חוויה צחיחה כל כך שנשברתי מהר. מקרה ביניים הוא שדרן בשפה שאינך מבין. מודה: איני יודע איך זה בהחלקה על קרח, <פרובוקציה>אני מדבר על ספורטים אמיתיים</פרובוקציה>.

אם אתה רואה משחק רק למען הערך האסתטי-חושי שלו, אז אפשר להבין שפרשנים ושדרנים מפריעים. אבל אם כך, הרשה לי להמליץ לך על צפייה במחול (אמנותי ולא ספורטיבי). בערך אותו דבר, רק יותר מכוון לאופטימיזציה של הערך האסתטי-חושי.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390451
"ספורטים" זו מילה אמיתית?
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390452
לא, גחמה רגעית בלבד.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390469
מה, לא שומעים את הקהל השואג בטלוויזיה?
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390472
אריות שואגים, הקהל סתם עושה רעש.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390462
אמנם לא במוסף ספורט, אבל בכל זאת:
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390391
ראית עכשיו את הגול הראשון? איזה כדור עגול ומדויק?

_______________
לדורות הבאים: הגול הראשון באליפות היה של גרמניה נגד קוסטה ריקה.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390392
לא עברו שתי דקות וקוסטה ריקה משווה. האם יתכן שמה שהיה כתוב בכתבה נכון? השוערים מתלוננים שהכדור החדש מקשה עליהם לתפוס אותו, ולכן אולי יהיו יותר גולים במשחקים.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390403
יש לי תחושה שהשוערים שאמרו את מה שאמרו, אמרו זאת בעיקר כי במקרה לא תפסו את הכדור באימון הראשון שלהם עם הכדור, נזכרו במה שאמרו להם שניה לפני על הכדור והחליטו ש''הופה, זאת הסיבה''.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390408
אפשרי. אפשרי גם שהם צודקים, באופן בלתי-תלוי באפשרות הראשונה.
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390420
האמת, זכורה לי לטובה חווית המשחק עם הכדור החדש שיצא לקראת מונדיאל 2002, כך שאני לא באמת מנסה לטעון שאין כל שינוי בכדורים המתחדשים, אלא רק שהשינויים לא משמעותיים עד כדי "יותר גולים במשחק".
עכשיו הכדול עגול [יותר] 390442
לא ראיתי את המשחק ובפרט לא את הגול הראשון, אבל ראיתי שידור חוזר של הגול האחרון (של גרמניה). וואו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים