לא הבנתי 390603
"אך פרץ הורה כי בשלב זה תימשך הלחימה רק כנגד משגרי הרקטות."

איזו לחימה?
לא הבנתי 390678
עם כל הלגלוג לצה''ל, מדי פעם אכן מתבצעים חיסולים ממוקדים מוצלחים של חוליות משגרי קסאמים.
לא הבנתי 390708
אני בטוח שיש. יותר כיוונתי להפגזות הלא ברורות של תותחי צה''ל, שאני לא מבין מה מנסות להשיג (מלבד ההישג של לסבך אותנו בפרשה העגומה הזו).
לא הבנתי 390769
לדעתי זאת שאלה סטטיסטית, מכיוון שאנחנו יורים ארטילריה כבר מספר חודשים אפשר לנסות ולראות האם יש מתאם בין גרף "מספר הקאסמים הנורים משטח X" לבין "כמות הפגזים הנורים לעבר שטח X".

אני בטוח שבידי צה"ל סטטיסטיקה כזאת‏1, ואני מקווה שהיא מראה שהפגזים עוזרים, בכל מקרה גם טקטיקת "הפצצת שדות, רעש, וסכנה להתרחק מהבית יותר מ100 מטר" היא טקטיקה, שאמורה לגרום לפלסטינים ל"הקיא" את היורים מתוכם או משהו כזה.

1 ייתכן למשל שהיא מראה שלא יורים מריבוע של מאה מטר על מאה מטר אם נורים לעברו 3 פגזים בשעה לפחות‏2(כאשר הירי עקבי). במקרה כזה ייתכן שהשטח גדול מדי‏3 והקצבת הפגזים או הספק הסוללה נמוך מדי ולכן צה"ל יורה נניח רק פגז אחד לכל תא שטח, או יורה בצורה מוכוונת מודיעין והדבר אינו מספיק.

2 הגיוני לדעתי, ואם לא, אז 60 פגזים לאותו תא שטח בשעה בוודאי כן מונעים ירי.

3 או מכיל בתוכו אזורים שלצה"ל אסור לירות עליהם.
לא הבנתי 390693
למה לחשוב תמיד במונחים של מלחמה... אין צורך להלחם כלל.

תעשיית טילי הקסאם היא כנראה תעשייה ביתית שתפוקתה נמוך. בימים כתיקונם, תפוקה זאת מספיקה, מפני שצה"ל משבש את הפעילות התקינה של היירי באמצעות אש ארטילרית.

עמיר פרץ, האזרח, שאינו נגוע בקבעונות מחשבתיים האופיניים לגנרלים, הגה רעיון מזהיר: "הבה נאפשר להם לירות ללא הפרעה!". הפלסטינאים נתפסו "עם המכנסיים למטה". אין להם מספיק טילים, וכושר יצור טילים, כדי להתמודד עם הטכסיס המבריק לאורך זמן.

קצב האש יקטן מעצמו, ללא צורך באמצעים אלימים... כדי להמנע מהחרפה הכרוכה בהודאה בקוצר ידם, יודיעו ארגוני הטרור על הפסקת אש חד צדדית. האווירה החיובית שתווצר, תוביל לחידוש תהליך השלום מתוך הבנה של שני הצדדים שאין פתרון צבאי...
משיח, משיח, משיח...
צב''ר 390695

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים