שתי הערות 394341
1. מקורות מדיניים: למערכת הביטחון "אין מושג" היכן מוחזק החייל החטוף. ‏1
החשש מפעולת חילוץ מוצלחת מדיר שינה מעיניהם של החוטפים, ומגדיל את הסיכוי שהם ירצו להפטר מתפוח האדמה הלוהט שבידיהם. לכן לא מתקבל על הדעת שגורם אחראי כלשהו במטוסו של ראש הממשלה ידליף ידיעה כזו, שמגדילה את קשיי החילוץ, רק כדי לעצבן גורם בכיר בלשכתו של שר הבטחון. הרי הם לא ילדים קטנים. ‏2

2. בעקבות לחץ בינלאומי, ישראל תספק לרצועת עזה חשמל. שר התשתיות הביא לממשלה הצעה, למתוח קוי מתח מאופקים דווקא. חבל; היה עדיף להעביר את התוואי על עמודי חשמל רגישים-רגישים, לאורך נתיב הקסאמים, בואכה שדרות.

2 ניתוח אלטרנטיבי: הם כן ילדים קטנים, אבל כרגע כל אחד מהם מתבדל בפינה שלו. איה הגננת שתחולל שם שולב-שולב-לעולם.
שתי הערות 394358
נו, ואתה מצפה להמשיך ללמוד על המצב מסימביוזה שכזו? (אני במצב רוח טוב כי אחרי מונוגמיה בת 8 עם אותו הפנטיום, יש לי מאקבוק חדש).
שתי הערות 394360
2 הגננת עסוקה בלשיר אלביס עם איזה יפני.
שתי הערות 394376
אילו אני הייתי שר ביטחון, והיה לי מודיעין חם על המיקום, סביר שזאת בדיוק ההודעה שהייתי מדליף בזמן שכוחותינו מתאמנים על המודל.
אולי גם הייתי מוסיף ששחרור אסירים בלי דם על הידיים דוקא כן בא בחשבון (לא שחררו אותם באוסלו או משהו?).

לא שיש לי שאיפות או משהו
שתי הערות 394378
אילו הייתי שר הבטחון ולא היה לי שמץ של מושג איפה החטוף, הייתי משחררת לאוויר הודעה שאין לי מושג איפה הוא, בתקווה שהחוטפים יחשבו שאני אומרת את זה כי אני כן יודעת איפה הוא, ויזדרזו להעבירו למקום אחר, מה שייצר גלים בשטח, שיעזרו לגלות איפה החטוף.
שתי הערות 394389
משחקי ההפוך על הפוך פועלים גם הפוך על הפוך. מה שאת מציעה מניח שהם יותר טיפשים מאיתנו. אינני בטוח. ואם היה ידוע איפה הוא אז היו נפתחים מהלכים של מצור ואיומים בהוצאה להורג. את פרשת נחשון וקסמן את זוכרת? אולי ישראל יודעת אך נזהרת מלפרסם את זה כי הדבר יגרור שרשרת פעולות שהיא תאלץ לבצע-
מצור, מו"מ ופריצה שיכולה להביא למותו.
ו
"את פרשת נחשון וקסמן את זוכרת?" 394399
במקרה של וקסמן פימפמו השלטונות חזור ופמפם שהוא נמצא ברצועה, ואיך שיודעים בוודאות שהוא שם. הוודאות של ההצהרות של כל הכתבים הצבאיים (בשם מקורותיהם בצבא) כל כך צרמה לי (באותו הזמן) שאמרתי (חצי בצחוק) לידיד שכנראה שעושים כאן הפוך על הפוך.
תורת המשהו 394467
בין אם יש לנו מודיעין חם ובין אם לא, כדאי לנו לטעון שאין לנו מושג איפה הוא. לכן אי אפשר להסיק כלום ממה שהודלף.
אולי ממצריים תבוא הישועה...
תורת המשהו 394480
זו הגישה. לא יתכן שמנהיגינו מזינים בחיי אדם את מלחמות האגו הקטנוניות שלהם. זה לא יעלה על הדעת. להיפך. יש כאן פעולה ערמומית, מתוכננת היטב. מלחמת מוחות. הפצה מכוונת של דיסאינפורמציה. תכנון שבעה מהלכים לפני האויב. כי בתחבולות תעשה לך מלחמה. הבה נתחכמה לו.
לא אגו. בשום אופן לא אגו.
תורת המשהו 394483
לפוליטיקאים אף פעם אין אגו.
תורת המשהו 394487
במקרה הזה שחרור מוצלח של גלעד תואם את האינטרסים האישים של כל מקבלי ההחלטות.
תורת המשהו 394497
כולם רוצים שהחייל יחזור. זה לא צריך להפריע להם לפנות הצידה את הרץ, כדי שאפשר יהיה להזיז את הצריח, שישלוט על הטור שיפתח (בעיתון) במקרה שהחייל יפול.
תורת המשהו 394514
אאתה בטוח שאתה לא קצת מפריז בהערכת היכולת של מנהיגינו היקרים?

לפי מה שאני ראיתי המקסימום שהם מסוגלים זה לשלוח הודעות עיתונות מגוחכות. משהו בסגנון "שר הביטחון הורה לצה"ל לנצח את המלחמה".
תורת המשהו 394529
תורת המשהו 394488
אני תוהה אם כתבת בסרקזם או באמת התכוונת לדברים שכתבת.
תוכנית בתוך תוכנית, מזימה בתוך מזימה 397729
קצין בכיר לחיזבאללה: אם תירו על תל-אביב, לא נעשה שום דבר.

("גם אם יממש חיזבאללה את איומו וישגר טילים אל מרכז הארץ ... תמשיך ישראל בפעולות נקודתיות ... גם אם תהיה פגיעה בתל אביב, צה"ל ימשיך באותה מתכונת של פעילות ולא יגרר לתגובת נגד קיצונית ... אין שוני בין תל אביב לקריית שמונה, ... אנו נפעל כמו בעבר, בצורה מצומצמת, אל מול פעולות חמורות של נסראללה".)

תוכנית בתוך תוכנית, מזימה בתוך מזימה 397731
מה ההבדל בין חיפה, עפולה, קריית שמונה וכרמיאל, לבין תל אביב?
הנ"ל נפגעוף וכנראה זה לא מזיז לממשלה שלנו. עדיין פועלים "נקודתית".
תורת המשהו 394482
למה זה כדאי?
תורת המשהו 394492
עזוב אותך מהפוך על הפוך, המסר שמשדרים לחוטפים הוא ''זה בסדר, תירגעו, זה אולי יקח זמן אבל בינתיים אתם בטוחים''
תורת המשהו 394500
לא הבנתי. לאיזו מטרה זה עוזר?
תורת המשהו 394516
סליחה.

ההנחה היא שחוטף רגוע פחות מסוכן לחטוף, ושדרישות החוטפים יתמתנו עם הזמן ולא כדאי לדחוק אותם לפינה (גם הם ישמחו לצאת מזה בחיים).
חשמל 394401
לא התנהל כאן וויכוח לא מזמן אם ח"ח צריכה לנתק לעזה תא החשמל כדי למנוע הפסקות חשמל "יזומות" בישראל? עכשיו מתברר שבעצם יש בעזה גנרטורים ושלפחות 70% מהחשמל שלהם הוא מאספקה עצמית.
חשמל 394402
מאיפה הנתון 70% ?

(כמובן שזה רק מחזק את הטענה שאין צורך לספק להם חשמל, שהרי הם הצליחו לדאוג לרוב, עם קצת בניה וחסכון, פלוס הפסקת הטרור כדי שלא נמחק להם את תחנות הכוח, יהיה חשמל לכל עזה).
חשמל 394404
מישהו ציטט את המספר הזה באייל לפני כמה ימים.
חשמל 394410
המספר הזה הופרך. הוא עומד על 35-40%
חשמל 394420
איפה?
חשמל 394414
תגובה 393534
חשמל 394431
נו טוב, זה לא מחזק כלום. מדובר על אספקה בשיעור נמוך (פני מספר שנים) שאם יגדל (בזמן שאנו יודעים שצריכת החשמל גדלה מאוד) אז אולי ...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים