הכל דיבורים 3945
לא אני ולא ילדי נילחם למען מדינה שאנו אזרחים מסוג ב' בה ולא משנים לי כל התרוצים וכל הצידוקים. בקרוב הסיסמה "הטובים לטייס" תהפוך להיות "הטובים לאמריקה". מי שישאר במדינה יהיו רק אלו שאין להם ברירה.
הסיבה היחידה שהחרדים מקבלים יחס מועדף הוא כוחם הפוליטי, נקודה.
מדינה שבה החוק אינו שווה לכולם, אינה מדינה דמוקרטית ואני רוצה לחיות במדינה דמוקרטית.
להתראות באמריקה !!!
הכל דיבורים - תגובה 3961
ארה"ב היא כמובן מדינה מאוד דמוקרטית
מאוד הומנית :)
ואין איתה שום בעיות

פרט אולי
לפיזור האלים , במקצת , רק במקצת , של ההפגנה בוושינגטון
אלימות משטרתית מופגנת

הכל בשל "חשש" מפני ונדליזם מצד גופי השמאל המפגינים

חשש.
הכל דיבורים - תגובה 4004
התגובה שלך לא ענינית. ארה"ב היא מדינה שבה שוויון הזכויות הוא עקרון ראשון במעלה. אין הפליה בזכויות וחובות על פי חוק. לא על רקע דתי, לא אתני ולא מיני. ואם יש הפליה בפועל החוק והמדינה מנסים לבטל אותה.
ההפליה היחידה הקיימת בארה"ב היא בין עשירים ועניים. אך גם זו אינה הפיה ע"פ חוק.

הפיזור האלים של ההפגנות בוושינגטון באו כתגובה לוונדליזם ולא לחשש מוונדליזם. אלימות משתרתית היא בעיה בכל מקום בעולם, וגם בישראל. אך בארה"ב יעמידו לדין כל עבריין גם אם הוא נשיא או רב או כומר. ולא יעשו שמיניות באוויר לימצוא מוצא מהעמדה לדין כמו שנעשה בארץ בענין הנשיא ובענין עובדיה יוסף.

ושאלה אליך כחבר השומר הצעיר. כמה חברים ערבים יש בקיבוצי השומר הצעיר? האם חבר ליכוד יכול להצתרף לאחד מקיבוצי השומר הצעיר?
הכל דיבורים - תגובה 4073
סליחה שאני עונה במקום גיא חובב
היתה לך טעות קטנה שלך לגבי החוק על האפלייה בין עשירים לעניים מכיוון שהקפיטליזם הוא בעצמו אפלייה כחוק.
תתפלא לשמוע שבקיבוצי משמר העמק מקיבוצי השומר הצעיר יש לא אחד ולא שניים מצביעי ליכוד ואיפילו ימינה מכך.
מכיוון שבעולם סוציאליזם זה שמאל וקפיטלזם זה ימין בקיבוץ יש רוב מוחלט לסוציאליסטים
עוד עיקרון אחד של השומר הצעיר הוא ציונות -מכיוון שעוד אין ערבים ציונים אין בקיבוצי חברי קיבוץ ערביים.
תבלה באמריקה הארץ הדמוקרטית (שבה מעולם לא כיהנה אישה ו/או שחור כנשיא) האמריקניזציה בה אתה שרוי היא תוצאה של שטיפת מח ואאחל לך לרדת לארה"ב ולגלות את השקר הזה בעצמך ואסיים במשפט שאמר פ.ק. "מדברים על גן-עדן אמריקאי ,אבל הגן עדן הזה מלא בניצול אנושי שאינני רוצה להגיע אליו"
הכל דיבורים 4070
אף על פי שאינני נמנה עם תומכי החרדים אני רוצה לומר כי אין אני רוצה שהחרדים יתגייסו לצה"ל.
בתור נער שאמור להתגייס תוך שנתיים אני לא מעוניין לשרת עם חרדים לא מתאימה לי הכפייה שלהם, לאמתאים לי אורך החיים התמהוני שלהם ובטח שלא מתאים לי להעביר איתם 3 שנים .
האמירה "...שאנו אזרחים סוג ב'..." היא מתסיסה ומכאיבה מכיוון שבתור אחד שישרת בקרבי מתוך רצון אמיתי בטובת המדינה אני לא מרגיש נחות לעומת חרד זה או אחר שמשרת את אלוהיו.
אינני אזרח סוג ב' כי לא מעניין אותי כמה אני נותן ביחס לכלל אלא כמה אני נותן ביחס ליכולתי.
אם אתה רוצה לחיות באמריקה ה"דמוקרטית" )האם מקרת'י היה אדם דמוקרטי?( ולהעניק לילדיך חינוך קפיטליסטי ונצלני אם אתה רוצה לרדת לאמריקה בשביל לא להרגיש "פראייר" שיבושם לך.
אני לא נגד דמוקרטיה )אף על פי ש"כוח פוליטי" הינו חלק מהדמוקרטיה( אבל במקום לדחוף את האף שלי ל"מה הם עושים" אני מעדיף לעשות את מה שאני מאמין.
הכל דיבורים 4079
גם אורח החיים התמהוני של ערסים לא נעם לי, ובטח שלא הייתי מעוניין להעביר 3 שנים בהאזנה למוזיקה מזרחית קולנית בשעות מוזרות של הלילה ולזכות לאיומים לרוב על חיי (דיסקליימר - לא כל מי ששומע מוזיקה מזרחית הוא אלים, כמובן, ויש גם אנשים אלימים שלא מאזינים למוזיקה מזרחית. פשוט לא פגשתי כאלה במהלך שירותי הצבאי). אז מה? זה אומר שלא צריך לגייס אותם?
השנאה שלך לדתיים אינה בדיוק מוסיפה לכבודך. במקום להתנגד להפרדה ולכפייה, אתה מעודד את ההפרדה. במקום לטעון, כמו רוב החילוניים, שצריך להיות שיוויון, אתה טוען בלהט שהחרדים הם נחותים ממך. בקיצור, אתה תחמושת בידי העסקנים החרדים. אני יכול רק לקוות שתחזור בך מדבריך בהקדם האפשרי.
הכל דיבורים 4125
אינני שונא חרדים ובטח שלא דתיים וזאת השמצה חסרת בסיס. כמוהה גם הטענה שאני רואה את עצמי מעל החרדים ההבדל ביני לבין שאר החילונים (ותרשה לי א להשתמש בביטוי ''חילונים'' כי פירושו המילוני זרים) הוא שאני חדלתי מ''להסתכל בצלחת של אחרים'', והתחלתי לעסוק באיך אני יכול לתרום. העיסוק התמיד בגיוס החרדים לא תורם לצבא מאומה ולא תורם גם לאנשים שאינם מאמינים באלוהים.
בתקוה שתבין את דברי ולא את מה שאתה רוצה
גל

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים