הטובים הרעים והמכוערים 394574
מעניין להסתכל על כל הפרשה מנקודת ראות של חלוקת הגורמים השונים בקרב הפלשתינים לטובים ורעים או רעים ורעים יותר וכדומה.
בזמנו, עם עליית החמס בבחירות האחרונות ברשות, השתתפתי כאן בדיון דיון 365124 בו טענתי שהחלוקה הזאת לטובים ורעים אצלם משרתת את מטרותיהם, משום שתמיד יהיה נוח לפלשתינים להציג את הגורמים השולטים ברשות כ"טובים" שאין להם כוח ויכולת לשלוט ב"רעים", ולכן אל לנו לשחק לידיהם, ולהשתתף במשחק הזה.
מה שקורה עכשיו מבחינת ההתנהלות שלנו משקף בדיוק את מה שלא היינו צריכים לעשות. מי הם הרעים ? נמסר שרוצחי הנער מאיתמר הם בכלל מהפתח. כלומר מי שהיו פעם פחות רעים הם עכשיו יותר רעים.
אבל אנחנו מצאנו פתאום מישהו בסוריה כאחראי לחטיפה, ובכך אנו מנקים מבחינה מסוימת את הנייה וכנופיות ששולטים בעזה, למרות שהם ראשי החמס, אותו ארגון שביצע את החטיפה.
וכך, בפעולה משונה, אנחנו שולחים את מטוסינו לעשות בומים על קוליים מעל דמשק, ושר הביטחון שלנו שולח מסרים לסוריה. אני לא אומר שאם אפשר, לא כדאי לטפל בנבלות שיושבות בדמשק, אבל הפניית האצבע לשם בהקשר הזה דווקא עכשיו היא לא טובה, ופשוט משרתת את מטרות האויב.
הטובים הרעים והמכוערים 394575
תגובה 365124
הטובים הרעים והמכוערים 395247
אלוהים ישמור, כמה אתה מסבך. זה הרי כל כך פשוט. יש לישראל שתי אופציות. או שישראל מפנה את הזבל ברמאללה, או שמישהו אחר. אם החלטנו שמישהו אחר, יש לנו שתי אופציות. או שהמישהו האחר הזה הוא שלטון בובות שלנו, או שזה שלטון שאמור לייצג את הפלשתינאים. אם השלטון אמור לייצג את הפלשתינאים, מי בדיוק אתה חושב שיהיה שם אם לא החברה עם הרובים? בדיוק כמו אצלנו, רק שכאן זה החברה עם הטנקים. עכשיו, אלו מתחלקים לשני סוגים. יש את החברה עם הרובים סתם (להלן: "הרעים"), ואת החברה עם הרובים שצברו מספיק עוצמה בשביל לשלוט (להלן: "הטובים").
אז או שישראל מאוד מתעניינת בזבל ברמאללה, או שתקים ממשלת בובות, או שהיא תמשוך איזה כמה רעים, תיתן להם רובים, תקרא להם טובים, ותתחיל לדבר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים