נראה לי לגיטימי לחלוטין 396091
ועד עובדים שלא מוכן להכריז על שביתה על מנת לשמור על זכויות חבריו לא ראוי להקרא ועד עובדים. אולי מועדון עובדים (הם מקבלים בורקסים בישיבות?).
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396096
מישהו שאל את העובדים עצמם? אולי הם לא רוצים לשבות?
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396173
זה ניראה לי בעייתי, עובדי המועצות הדתיות הם עצמם דתיים והלנת מת היא עברה חמורה ביהדות. יוצא ששביתה של שירותי קבורה היא קצת כמו אכילת חזיר לאות מחאה.

המחאה חריפה אבל סימלית והניזוק העיקרי ממנה הוא השובת.
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396177
יש שירותים חיוניים שאסור להם לשבות לפי חוק, כגון הצבא והמשטרה, הכנסת, מערכת המשפט, וחלק ממשרדי הממשלה. אם זה באמת בעייתי, אפשר לעגן את זה בחוק.
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396199
התגובות כאן מאד מוזרות בעיני. העובדה שאנשים-מפרנסים- אינם מקבלים משכורת ופנסיונרים אינם מקבלים פנסיה, אינה מזיזה יותר מדי לציבור. לאנשים כנראה טוב לחיות עם אתיקת תשלומים
ירודה ולא מוסרית כמו במדינת ישראל. משרד האוצר חכול להחליט
לדחות את החזרי המע"מ מדצמבר לינואר כדי ליפות את הסיכום השנתי ועיתונאים הנחשבים רציניים יאמרו שזה לגיטימי (מה איכפת להם אם עצמאיים יאלצו לדחות תשלומים). שכר שייך לאותה קטגוריה של תשלומים. תשלום שכר שקטן משכר מינימום, הלגיטימיות של עושק עובדים שכירים בעידוד המדינה (מפקחים ספורים-סימליים). איך כלכלני האוצר וחלק מ"ראשי המשק" הצליחו לתכנת את הציבור הרחב!
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396292
אני מסכים איתך לגמרי.
לפני כמה ימים הכריז שר העבודה שהוא מתכנן להגביר את האכיפה בתחום חוקי העבודה גם בתחום שכר המינימום, שעות העבודה (לא רק בענייני השבת אלא גם שכר עבור שעות נוספות) ועבודת ילדים.

אני מאמין שאכיפה כזו הרבה יותר משמעותית לרוב העובדים העניים מאשר עוד 100 שקל עליה בשכר המינימום ואני בהחלט מקוה שהוא יממש את החלטתו.
אני מקוה שכשיגלה שהמדינה וקבלנים שנותנים לה שירותיםפ הם אחד העברינים הגדולים בתחום הוא לא יחליט לרדת מהנושא.
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396313
אם הם אינם רוצים לשבות, משמע שאינם מעוניינים ברצינות להגן על זכויותיהם. תפקידו של הועד הוא או להסביר להם מדוע השביתה חשובה, או לפרוש שכן אינו מסוגל לבצע את תפקידו. בוודאי שאין לו מקום בהסתדרות פועלים במקרה כזה.

עובד שאינו יכול לשבות הוא עבד.
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396098
שר בטחון שלא מוכן להכנס בכל הכח באויבים על מנת להביא שלום ובטחון לאזרחי מדינתו לא ראוי להיקרא שר בטחון.

אולי הם חושבים מהראש ולא מהבטן...
נראה לי לגיטימי לחלוטין 396314
כן, כי חשיבה הגיונית תבהיר לך שהדרך לקבל את זכויותיך היא לשבת בשקט כאשר הן נגזלות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים