אחרון הטוקביסטים 396350
בעקבות האירועים בלבנון,

להפציץ‏1 תחנות כח, גשרים, שדות תעופה, נמלים, משרדים של החיזבאללה, משאבות מים, להטיל מצור ימי על לבנון, להפציץ אזורי תעשייה, עד שיוחזרו החיילים וישא"ק.

1 לא בהכרח בסדר הזה, אבל באופן קבוע מתמשך ועקבי, ותוך הודעה מראש שזאת תוכניתה של מדינת ישראל.
רק רגע שם... 396361
מי שיטרח לגלוש לבלוגים לבנונים (יש באנגלית) יגלה שלבנון זו לא עזה. יש הרבה מאוד לבנונים שדי שונאים את החיזבללה, ומדברים בגלוי על איך הוא יוצר להם בעיות עם ישראל. מדי פעם נשמעות שם קריאות לפרק את חיזבללה מנשקו, ולפרוס את צבא לבנון עד הגבול.
לא כדאי שכל לבנון תסבול. צריך איכשהו לעודד את העוינות בין הלבנונים שוחרי השלום (גם זה מופיע בבלוגים- איך הם מחכים לבקר בת''א בדיוק כמו שאנחנו רוצים לבקר בבירות) לבין החיזבללה. הפצצות שמנתקות את כו-לם מהחשמל זה לא רעיון טוב.
רק רגע שם... 396363
יש קישורים?

מדובר בלבנונים נוצרים? סונים? שיעים? פלשתינים?
רק רגע שם... 396366
סתם לדוגמה, אחד שמתייחס למצב כרגע-
וראשון המגיבים (sandmonkey) הוא בלוגר מצרי ידוע, שמצוטט הרבה במערב- הוא תמיד מעביר בקורת על המשטר במצריים, ושונא את הקיצונים המוסלמים. אם עוד לא עצרו אותו זה כנראה רק בגלל שלא יודעים מיהו בחיים. נקווה שזה יישאר ככה.
באופן כללי- במצריים ובלבנון יש הרבה קולות של אנשים ששואפים לחופש ושלום. אצל הפלסטינים לא שומעים קולות כאלה (אני בכל אופן לא נתקלתי בהם).
רק רגע שם... 396367
רגע את בעצמך :)
אוהבים להגיד שאם נפציץ כל מיני דברים בעזה "נעודד" את האוכלוסיה לא לשתף פעולה עם הטרוריסטים. blame the terrorists, זוכרת? אז אם סוף סוף יש לנו אוכלוסיה שכבר חצי משוכנעת שצריך להקיא את חיזבאללה,עוד דחיפה קטנה לכיוון... זאת אומרת, אנחנו ממש על סף ההצלחה הבטוחה.

חוץ מזה- בלוגים של ערבים שרוצים "לבקר" בתל אביב? נשמע כמו תיכנון פלישה.
אחרון הטוקביסטים 396368
הניסיון מוכיח שיותר יעיל לפגוע בסוריה בתגובה לפעולות החיזבאלה.
כל מה שצריך זה למצוא תירוץ‏1, אבל בשביל זה יש לנו ראש ממשלה עורך-דין.
--------
1 קאסוס בלי? איך מאייתים את זה?
אחרון הטוקביסטים 396369
עורכי דין אינם מוצאים תירוצים, רק עילות.
איזה ניסיון בדיוק? 396374
איזה ניסיון בדיוק? 396375
אותו הנסיון שמוכיח שיותר יעיל לפגוע.
בלי או עם, עם או בלי 397067
1 לעתים קרובות יותר תראה "קאזוס בלי", אבל עדיף כפי שכתבת, "קאסוס".
מכה מקדימה 396382
בענייני ביטחון, איני נוהג להבטא בד"כ במונחים של פרטי הפעולות שצריך לנקוט בדיעבד ולמפרע, ובכ"ז: לאחר המתקפה הקודמת של חיזבאללה בצפון, לה התכונן צה"ל היטב, דובר על כך שלא יינתן להם יותר לחזור לקירבת הגבול ובפרט לא לתצפת משם. מדוע לא היתה הקפדה על כך? הרי היה ברור שזה עניין של זמן עד שאחת המתקפות הללו תצליח וחיילים או אזרחים יחטפו.

אם כבר, ייתכן שכדאי עתה להלום בסוריה, למרות סכנת המלחמה כתוצאה מכך.
מכה מקדימה 396475
ישראל היתה צריכה להחליט אם הפעולה הקודמת, שנכשלה, מצדיקה פתיחת מלחמה, (שכן ישום האיום שהזכרת פירושו מלחמה (כולל קטיושות וכל מה שאנחנו הולכים לראות בימים הקרובים). אני חושב שהחלטה בלי פרובוקציה כואבת ממש, כמו זאת של אתמול, היתה מתקבלת בביקורת חריפה מאד מבית ומחוץ, מה שהיה מעקר אותה מהר מאד. החיזבאללה היה חוזר לכל נקודה בשטח הריבוני של לבנון, והיה רושם עוד נצחון מורלי על האויב הציוני.

מאחר ואיום שאינו מתממש גרוע מאי-איום, לדעתי ההתנהלות בנושא זה היתה סבירה.
מכה מקדימה 396838
כוונתי לא היתה שצריך היה לפתוח במלחמה לאחר הפעולה ההיא, אלא שצריך היה לא לאפשר לחיזבאללה לחזור לטווח של כמה מאות מטרים מן הגבול. לישראל היתה אז דעת קהל מאוד נוחה לכך בארץ, בלבנון ובזירה הבינ''ל.
מכה מקדימה 396865
"לא לאפשר לחיזבאללה" פירושו לירות עליהם. מכאן ועד קטיושות על חיפה היו עוברות 36 שעות.
מכה מקדימה 396872
זו אפשרות שלקחתי בחשבון.
ניתן היה (להערכתי) לנהל את זה בסבירות גבוהה באופן שלא יביאנו למצב זה בנסיבות ההן. במקרה שכן, ניתן היה לעשות זאת באופן בו ההסלמה תיראה בבירור בכל עת כבחירה של חיזבאללה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים