אני חושב שחשבתי מחשבה 397034
1. למה אני צריך לשמוע מכל מיני קצינים או פוליטיקאים אילו מטרות יתקוף צה"ל בעתיד הקרוב? לא שמנו לב אבל לאט לאט אימצנו את טקטיקת האיומים הריקים במקרה הרע או המחשקים במקרה העוד יותר רע.
מדוע לא מסתפקים באיום פשוט וכללי עליו יחזרו עשרות פעמים במהלך הפעילות עד שיחרט בראש כולם. איומים ספציפיים אפשר להשמיע באמצעות הטלפון למתווכים או ישירות למטרת האיום.
אלגנטי, אפקטיבי ונשמע יותר טוב בתקשורת.

2. כמו בחודשים הראשונים של האינתפאדה השנייה, הציבור הישראלי נכנס להלם וחוסר אונים מה שהוביל ללכידות אוטומטית והיעלמות זמנית של עיקר גוש השמאל. מעניין כמה זמן ייקח גם הפעם עד שנתחיל לשמוע מנטרות חסרות משמעות כגון 'אין פתרון צבאי' וכו'

3. רזי ברקאי מראיין קצין צה"ל ושואל אותו 'האם לאור המשך ירי הקאסאמים מרצועת עזה אפשר לומר שנכשלנו?'
יא ראזי יא חביבי, אתה אוהב להפגין את הערבית שלך כאשר אתה מראיין פלשתינאים, שוועייה שוועייה מכיר?

4. אם בין-לאדן היה מארגן מסיבת עיתונאים גלויה, האם למישהו היה ספק שהאמריקאים היו דואגים לקטוע אותה עם פצצה של 1000 קילו למרות (ואולי במיוחד) שבמקום נמצאים עיתונאים מהבי. בי. סי.
לא יכול להיות שמיקום מסיבת העיתונאים שארגן נסאראללה לא היה ידוע בזמן אמת.
המדינה צריכה להפסיק לאיים ולהכחיש ושוב לאיים. כל מי שעוסק בטרור הינו מטרה וכל אדם אשר נמצא בקרבת אותו יעד לחיסול דמו בראשו. אם בין-לאדן יכול לחיות ערירי במערה אז למה לא נסאראללה?

5. מי זוכר את החישוף שעשו בבית חנון לפני ההתנתקות. עשרות בתים נהרסו והתקשורת חגגה עד לאייטם הבא.
עוד פחות זוכרים את ההפגנה של תושבי בית חנון כנגד משגרי הפצמ"רים לאחר אותו חישוף.
אם כל מקום ממנו ישוגרו טיל או פצמ"ר לשטח ישראל יעבור חישוף והרס הבתים לאחר התראה קצרה בדיוק כפי שנעשה בעבר יש יסוד סביר להניח שנראה שינוי משמעותי ביחס האוכלוסיה לכנופיות הפועלות בשטחה.
אונר"א יוכלו לצעוק עד מחר וליז דוסט הכוניפה תראיין משפחה מסכנה ומבחינתי מפעלי האוהלים יכולים לעשות קופה לא קטנה. החישוף ישכח לאחר פרק זמן קצר ובעצם, היקפו תלוי בצד הפלסתינאי.

6. משאלת לב או תרגיל מבריק?
יכול להיות שהסיבה שישראל נהנית ממודיעין משובח בכל הקשור לתקיפת החיזבאללה היא שיתוף פעולה מצד ממשלת לבנון.
האם האמריקאים, הסעודים והמצרים רואים כאן הזדמנות לתת סטירה מצלצלת לאיראן וסוריה? ישראל תהיה התוקף ותספוג את הברברת הבין לאומית בזמן שלבנון תוכל להתנער משאריות האחיזה הסורית ולהשתקם במהירות בעזרת האמריקאים והסעודים.

7. אני רוצה לדעת מי החייל המצטיין בחיל האוויר שפתח סוף סוף את ספר ההדרכה של מטוס ה F-15 וגילה שיש לו עוד יכולות מעבר להשמעת בומים על קוליים.

8. כל כך הרבה פעמים הייתי עד למבצע צבאי שהחל בנחישות והצהרות בומבסטיות והסתיים בקול ענות חלושה לאחר פשלה מבצעית במסגרתה נהרגו חפים מפשע.
האם הפעם באמת קורה המהפך והצמרת המדינית לא נבהלת מהצל של עצמה ופשוט לא עונה לטלפונים מלשכת קיסינג'ר?

9. דיברתי אתמול עם אושיית רשת מכובדת אשר טענה שהישראלים עסוקים כל היום בלהדיין על אורך חבל התלייה המיועד להם עצמם.
יכול להיות שהוא טעה? במידה ובסוף הסיבוב הנוכחי יישאר ארגון חיזבאללה חמוש בדרום לבנון הרי שחברי צודק.

10. סוריה ואיראן במיוחד משתוקקות לסבך את העימות ולהציל את בן טיפוחם. יש לי חשש די כבד שיהיה נסיון לבצע פיגוע ראווה או 'פיגוע איכות' על ידי ארגון איסלאמי אחר בתוך מדינת ישראל.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397187
1. כי חבר הכנסת המדובר צריך להגיד משהו שעוד לא שמענו מאחרים אם הוא רוצה להופיע בחדשות. כי אנשי החדשות מאפשרים את זה. אני לא זוכר, מההתקפות על אפגניסטן ועיראק, אמירה בסגנון של חבר קונגרס אמריקאי. זה הזכרון שלי, הפולטיקאים שלהם או התקשורת שלהם?

4. אני נוטה להסכים, אבל אני לא בטוח שארה"ב הייתה עושה את זה. אני גם חושב שאם ארה"ב הייתה עושה את זה, הבעיה הגדולה הייתה של הפוליטיקאים שבשלטון. אם ישראל תעשה את זה, תהיה למדינת ישראל עצמה בעיה לא קטנה.

תהיה משלי: איך הכל היה מתגלגל עם שרון היה במקום אולמרט?
אני חושב שחשבתי מחשבה 397197
שרון היה מציב את חיי החיילים השבויים מעל לכל. אני לא יודע אם הוא היה יוצא למלחמה הזו (או בעזה), אבל בכל מקרה מערכת השיקולים שלו היתה די שונה משל אולמרט/פרץ.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397199
תהיתי יותר בכיוון של התגובה של הציבור הישראלי, של ממשלת לבנון ושל שאר העולם למהלך כזה בלבנון, בניצוחו של שרון.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397200
שדון, בין השאר, לא היה זקוק לתוספת רקורד צבאי. זה בטח היה מקל עליו להיות יותר שקול.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397210
זה בכלל לא נכון לגבי שרון. שרון היה יוצא למלחמה הזאת כמו אולמרט ופרץ.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397218
למה אתה חושב ככה?
אני חושב שחשבתי מחשבה 397339
מילא חברי כנסת, את זה אני מבין, לא יפה לצחוק על מוגבלים. אבל למה קצינים בכירים מאמצים את הגישה הזו?

4. אני מניח בבטחון גבוה שהגנרלים האמריקאים לא היו מספיקים למצמץ לפני שהיה מתקבל האישור לפעולה.
שים לב, במקרה הישראלי לא טענתי שיש לחסל אותם בכל מצב ללא שיקול דעת אבל בעזרת מדיניות יציבה וחזרה על המנטרה הזו אתה משאיר את שיקול הדעת בידיך בצורה בלעדית. אני מניח שבמידה רבה ההוצאה לפועל של החיסולים לא תשתנה מהותית אך אתה תוכל להשפיע על פעילותם של ראשי הארגונים וגם תיצור לעצמך אליבי כפול.

עם שרון במקום אולמרט הכל היה מתגלגל הרבה מעבר לארבעים קילומטר ולא משנה מהיכן מתחילים למדוד.
עניין של הרגל.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397361
תהיה אחרת: מה היה קורה אילו במקום אולמרט ופרץ, רה"מ ושר הבטחון היו ביבי וליברמן? התקשורת היתה שוחטת אותם ללא רחם.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397436
אם כך למדנו שרק השמאל יכול לעשות מלחמות (והרי ידוע שרק הימין יכול לעשות שלום) . האמת היא שזה נשמע הגיוני לפחות כמו בלבניזם.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397512
אני חושש שממשלה ברשות ביבי וליברמן היית נוהגת בצורה הרבה יותר קיצונית מהממשלה הנוכחית. אם היו נוהגים באותו אופן בו נוהגת הממשלה הנוכחית, אני בספק אם הם היו סופגים יותר ביקורת ממה שכבר יש כיום.
אני חושב שחשבתי מחשבה 398442
להערכתי ממשלת ימין הייתה עושה הרבה פחות, אם בכלל. ידיה היו כבולות. זה האבסורד שבו אנו חיים שבצלו הבוחר שלנו צריך ללכת לבחור.
דמוקרטיה ייצוגית ופער המידע 397529
לא רק התקשורת, אלא גם רבים בעם היו מסוייגים ומפוחדים יותר. הנקודה היא כזו: חלק גדול מפרטי המידע, השיקולים והמטרות המדוייקות של המבצע בלבנון אינו נחלת הכלל, אלא מוחזק בידי אלו אותם בחרנו לטפל בכגון אלה. תחושות ודעות רבים מאתנו בקשר למצב נסמכות על זהותם של העומדים בראש, הממלאים את אותו פער שבין הידוע לנו לבין התמונה המלאה יותר המצויה בידיהם.

איני חושב שהתקשורת היתה "שוחטת" את ביבי וליברמן, אך ללא ספק העם והתקשורת היו מאוחדים סביב שני אלה במידה פחותה בגלל החשש שמא המטרות האמיתיות אינן ראויות או שמא היו אלטרנטיבות לא ידועות שלא נוצלו די, בשל התקף זעם או למען ערכים לא ראויים (למשל כבוד האומה, אגו המנהיג, טריטוריה, רכוש). לעומת זאת גם אולמרט וגם פרץ כבר הראו שהם אנשי שלום, המוכנים לכל ויתור סביר כדי להציל חיי אדם, כך שרבים מאיתנו סומכים על כך ששיקוליהם כאן עדיין לפחות שואפים לשרת מגבלות/ערכים אלו.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397451
. סוריה ואיראן במיוחד משתוקקות לסבך את העימות ולהציל את בן טיפוחם. יש לי חשש די כבד שיהיה נסיון לבצע פיגוע ראווה או 'פיגוע איכות' על ידי ארגון איסלאמי אחר בתוך מדינת ישראל.

לא הבנתי איך זה יסבך את העימות הנוכחי ?
אני חושב שחשבתי מחשבה 397461
אני כלל לא בטוח שסוריה מעוניינת לשחק עכשיו, אירן מצד שני מקריבה את הרץ הכדי להביא את הפיון לשורה האחרונה.
סחתיין על האלגוריה. 397464
אני חושב שחשבתי מחשבה 397476
2. היום כבר היתה הפגנה.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397483
האמת היא שהייתה גם ביום חמשי האחרון, אבל עם הרבה פחות אנשים: ההודעה הגיעה מאוחר מדי.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397487
רק שאני נשבעת שקודם הופיע בדיווח של YNET שהיו 500 איש. איך פתאום קפצו ל-‏1000?
אני חושב שחשבתי מחשבה 397494
כמו ההפגנה של שלום עכשיו לפני עשרים ומשהו שנים, שהפכה במחי דיווח מ50,000 איש ל400,000
אני חושב שחשבתי מחשבה 397534
ב"הארץ" נארו בסביבות 500.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397559
נשארו! אוף, נמאס לי.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397578
וב-NRG אמרו כמה מאות.

יש לי חבר שהיה שם, ואני מתכוונת לשאול אותו כמה באמת היו, למה יש לי רושם חזק מאוד שYNET מנפחים.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397605
אנא פרסמי את תשובתו.
אני חושב שחשבתי מחשבה 398101
הוא אומר שהיו 400.
אני חושב שחשבתי מחשבה 398118
תודה.:)
אני חושב שחשבתי מחשבה 397763
גם אני הייתי שם. היו שם 50 איש בלחץ.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397770
זו נשמעת לי הגזמה לכיוון ההפוך. מאחרים שהיו שמעתי על כמה מאות.
אני חושב שחשבתי מחשבה 397834
אתה?
אני חושב שחשבתי מחשבה 398083
סיפור שהיה כך היה:
ביום שבת התחלתי להפיץ באינטרנט (מיילים, פורומים, בלוגים) הזמנה להפגנה שאני מארגן - הפגנת תמיכה בתושבי הצפון ובחיילי צה"ל.
הרבה אנשים נענו, טנטטיבית. ביום ראשון הגעתי לככר רבין בשעה היעודה ושמחתי לגלות נוכחות מרשימה: אני ואח שלי (רמז - גם הוא מגיב באתר). סה"כ 20 איש (אם סופרים לפי הסטנדרטים של הפגנת השמאל).
היתה הפגנה משמחת מאוד: נהגים הריעו לנו, הולכות רגל חייכו אלינו, ובאיזשהוא שלב אפילו קיבלנו חיזוק בצורת חבר שגר קרוב לכיכר.
בשלב מסויים הגיעה גברת וטענה שההפגנה האמיתית נמצאת בקינג ג'ורג ולמה אנחנו לא שם. פצחנו בהליכה נמרצת לכיוון, ולמורת רוחנו גילנו שם את הפגנת השמאל.
והשאר היסטוריה...
אני חושב שחשבתי מחשבה 398144
אה.
קיטוריו של קוף חול 397846
קוף-חול הקהירי סוקר את הפגנת השמאל בקהיר:

*
השמאל שלנו והשמאל שלהם

אתמול הלכתי להפגנת "תמכו בלבנון ופלסטין" בחזית סינדיקט הרופאים, שאורגנה ע"י אל-קאראמה (כבוד), שהיא תנועה נאצריסטית פאן ערבית, כייפאיה ונוער למען שינוי- כולן ביסודן ארגוני שמאל, ואנשים פרטיים ממצוא פלסטיני, לבנוני וסורי.
הלכתי לשם בציפיה להפגנה למען השלום, וקיבלתי משהו שונה לגמרי.

המפגינים צעקו סיסמאות אנטי ישראליות קיצויות, והשתמשו אפילו בסיסמאות של חמאס וחיזבללה. מצב הרוח היה זועם. זו לא היתה הפגנה פרו-פלסטינית או פרו-לבנונית אלא הפגנה אנטי-ישראלית. ואף-אחד שם לא קרא במיוחד לשלום.

השלטים שנישאו היו של סיסמאות כמו "תחי ההתנגדות בפלסטין ולבנון". הם נשאו תמונות של נסראללה ונאצר. אני תמיד תמה למראה תמונות של נאצר בהתכנסויות כאלה. זה בטח בגלל שהוא ניצח כל כך הרבה מלחמות נגד הישראלים. שיהיה.

השלטים שנישאו ע"י המפגינים אמרו "תחי ההתנגדות המזויינת של חיזבללה" ו"הקיום הציוני הוא פשע נגד האנושות". הצועקים קראו לכל מדינות ערב לשלוח את צבאותיהן להילחם בישראל ולהשמידה. ושיחות עם האנשים היו חוויה מעניין גם כן: אחד מהם האמין לגמרי שהישראלים הם שעמדו מאחורי רצח חרירי מההתחלה, כדי להוציא את צבא סוריה מלבנון ולפלוש אליה שוב.
לא משנה החרא שהסורים עשו בלבנון, או שבשאר איים על חרירי במוות, או אפילו שהצבא הסורי לא היה מסוגל לכלום אפילו כשהוא היה בלבנון. גם לא משנה שהחיזבללה הם שהתחילו את כל העניין הזה כשחטפו שני חיילים ישראלים. לא, לא מעוניינים להתווכח איתך על זה; ישראל היא שעומדת מאחורי כל זה.

עזבתי את ההפגנה בחושבי על השמאל האמריקאי והפגנותיהם בארה"ב. השמאל האמריקאי הוא לגמרי אנטי-מלחמתי, כל סוג של מלחמה. לא השמאל שלנו. השמאל שלנו תמיד קרא למלחמה. למעשה, המלחמה נגד ישראל והיפטרות ממובארק היו תמיד שני הדברים היחידים שעליהם השמאל המצרי והימין האיסלמי תמיד הצליחו להסכים. זו העמדה המשותפת שלהם. הממ..

כשהלכתי הביתה ראיתי את הרשימה הזאת של ליזה וזה דיכא אותי אפילו יותר..

[וכאן הוא מספר על הפגנת השמאל בתל אביב].
קיטוריו של קוף חול 397875
לא לשכוח את הסיום:

"I think that the Israeli want peace with us because they don't want their lives disrupted. They don't want to have the IDF soldiers fighting in Gaza, rockets coming into their towns from Hamas or having to go to wars against Hezbollah to get their soldiers back. I think they want peace because they want their peace of mind. They view us as if we were a headache. We view them as if they are a cancer.

And this is why there will never really be any peace in the middle-east. "
הוצאת לי את המלים מהמקלדת 397903
קיטוריו של קוף חול 397927
שיקחו ביופסיה, הנודניקים.
קיטוריו של קוף חול 397942
לקחו, גם החמאס וגם החיזבאללה. הבעיה שזה מרגיז את הסרטן.
קיטוריו של קוף חול 397949
LOL

קיטוריו של קוף חול 398187
אם כבר לסחוט את המטאפורה, הייתי הולך על זה שבמלחמות המפרץ התכוננו לכימותרפיה.
קיטוריו של קוף חול 398202
אני מניח שאם הסרטן הזה היה מטופל בכימותרפיה הוא היה מגיב בהקרנות.
קיטוריו של קוף חול 398307
תלוי רק של אלה סרטים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים