הגיע הזמן לארגון טרור "ישראלי"? 397178
קשה לי עם הכותרת שהנחתי אך נראה ששום דבר לא באמת "מזיז" לארגוני הטרור שאנחנו נלחמים נגדם. מצד שני ברור לנו שיש להם אינטרסים שאנחנו יכולים לפגוע בהם: המדינות שמכבנות אותן ומזרימות להן כספים,המשפחות שלהם והאוכלוסיה ממנה הם יוצאים.הבעייתיות ברורה-אנחנו לא רוצים לפגוע במי שלא פגע בנו ישירות ואנחנו לא מסוגלים\מצליחים לפגוע פגיעה משמעותית במי שפוגע בנו.
אולי זה הזמן להפעיל שיטות סמי-טרורסיטיות-אולי בעזרת שכירי חרב\ציידי ראשים\קבלני משנה שיממונו ע"י מדינת ישראל,כמובן ללא הכרה של המדינה (בדיוק כמו החיזבאללה)ויבצעו את העבודה המלוכלכת שאנחנו לא רוצים לבצע בעצמנו.
אני יודע שזה נשמע נורא אבל יתכן שבסופו של יום זה יעלה הרבה פחות דם והרג ותימצא סוף סוף היכולת להעמיד מאזן הרתעה אמיתי מול הטרור.
אם להיות כן-אני לא בטוח שזה יעבוד אבל נראה שלארצות הברית היה את הכח להפעיל את כל כוחה באפגניסטן כולל פגיעה מאסיבית באולכלוסיה אזרחית ועד כה נראה שדי שקט בגזרה הזו-משמע פגיעה באינטרס הישיר של הטרור יכולה להועיל.
דווקא בעיראק נעשית טעות דומה-במקום לפגוע במשלחי הטרוריסטים ובאינטרסים שלהם-פוגעים באוכלוסיה המקומית (בדיוק כמו היום בלבנון).
הגיע הזמן לארגון טרור "ישראלי"? 397246
לא ניסינו את זה כבר פעם (או פעמיים)?
הגיע הזמן לארגון טרור "ישראלי"? 397352
תזכיר לי?
תזכורת 397364
נסיון בעזרת "אזרחים נזעמים" בזמן שכל החיילים "היו כל יחידות צה"ל בבסיסן" היה בקיביה.

ובכל מה שנוגע לשכירי חרב טרוריסטים, פעם ניסינו להקים בשטחים אגודה מוסלמית שתאבק שאש"ף, האגודה הזאת התפתחה למה שאנחנו קוראים היום "חמאס", פעם תמכנו בשיעים בדרום לבנון (שיאבקו באש"ף) היום קוראים להם "חיזבאללה", גם הפלאנגות קיבלו איתנו תמיכה (שיאבקו באש"ף). והיום? היום אש"ף מקבל תמיכה ישראלית שיאבק בחמאס.
תזכורת 397374
אם אין לך משהו קצת יותר עדכני מקיביה, מצבנו טוב.
תזכורת 397380
לא הבנתי (אבו מאזן הוא לא יותר עדכני מקיביה? איך זה הופך את מצבנו לטוב?).
תזכורת 397465
אני מדבר על משהו בסגנון חיזבאלה-ארגון טרור שמכוון את מטרותיו למטרות המדיניות שלנו אבל לא מחובר אלינו באופן ישיר.
אני מדבר על ארגון שהנאמנות היחידה שלו היא למדינת ישראל.
תזכורת 397524
החיזבאללה לא מכוון את מטרותיו למטרות המדיניות של איראן רק בגלל הכסף שהאיראנים, אלא גם ובעיקר בגלל הזהות האידיאולוגית והדתית שיש ביניהם.

אתה רוצה להכיל את המודל הזה על ישראל ועל אירגון זר כלשהו? ז"א, אתה רוצה לקחת אירגון של פנאטיים דתיים (לא יהודים), לתת להם נשק, לתת להם כסף, לאמן אותם ואז לשלוח אותם להלחם בחיזבאללה? לא צריך לזכור את כל ההיסטוריה של השנים בשביל להבין שנסיון כזה יחזור לנשוך אותנו בישבן.
תזכורת 397629
The killers were not civilians, they were soldiers
תזכורת 397630
וואללה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים