פגיעה במרכז 397797
ניסוח הכותרת מעלה גם את היחס של מרכז לעומת שוליים. פגיעות דומות בצפת, נהריה וכרמיאל לא מעוררות את אותם הדים.

המשפט הזה לא נכתב בציניות. המתקפה של החיזבאללה היא מבחינתי מתקפת טרור: כלומר נזקה הוא בעיקר הפחד שהיא משרה ומהבחינה הזו היא בינתיים מוצלחת יחסית. לדוגמה: נסיון לכסות כמה שיותר שטחים כדי להוציא את תושביהם משגרת חייהם.

אגב, לפי מה ששמעתי, רוב תושבי הדירות שנפגעו מהטיל שמעו את האזעקה והספיקו להתפנות: הפנמה של שגרת חיים אחרת.
רולטה לבנונית 397804
לא תמיד האזעקות מאפשרות פינוי בזמן או בכלל. כמו כל דבר בזמן חירום, האזעקות מתחלקות לשלושה חלקים: אלה שמתריעות לפני נפילת הרקטות (ומאפשרות זמן תגובה של שניות בודדות), אלה שמתריעות רק לאחר שנשמע הפיצוץ הראשון במטח ואלה שמתחילות מספר רגעים אחרי שהמטח כולו כבר הספיק להסתיים (היום ספרתי שתיים מהסוג האחרון).

לדעתי, אלא אם אתה כבר שוהה במרחב מוגן לאורך היום, בלי להמתין לאזעקות (הבחירה הרציונלית שמתנגשת עם רצוננו לחיות בנוחות) או שיש לך גישה מהירה (הנמדדת בשניות בודדות) לממ"ד, אין לך ממש שליטה על ביטחונך. באותה מידה אפשר להגיב בחבישת כובע מנייר אלומיניום ואחיזת מיטריה.

אני אימצתי את נוהל אנשלוביץ. אני פשוט עובר לחדר הדרומי ביותר בבית. לא שאני מאמין שיש לכך יותר מידי משמעות סטטיסטית, אני פשוט חושב שפסיכולוגית זה עוזר לעשות *משהו*.
כוסות רוח? 398291
אנחנו העברנו את מרכז חיינו לחדר הדרומי. כשיש אזעקה (למשל ברגע זה, התחילה בין שני המשפטים) אנחנו סוגרים את התריס והחלון.
כוסות רוח? 398293
נפגעו לידכם אנשים?
כוסות רוח? 398294
צ''ל דרומי-מערבי.
כוסות רוח? 398301
חשבתי שהצד הדרומי-מזרחי הוא המומלץ,
מישהו יודע?
ולירדן: חשבתי שחלונות פתוחים הם חלונות פחות מועדים להתפוצצות הדף(אתמול התפוצצו חלונות בבנין שלי). ההנחה היא שחלונות סגורים בכל מקרה לא יעצרו את הפאג'ר הסורי הזועם שישעט לעברם, ולכן מוטב שישארו פתוחים.
כוסות רוח? 398306
חשבתי בטעות שכולם חיפאים...
כוסות רוח? 398386
הרושם שלי מהדיווחים עד עכשיו הוא שההדף מהטילים לא ענק. במקרה של פגיעה ישירה, אללה ירחמנו בלי קשר לחלון (הטיל, גאוגרפית, לא יכול להיכנס דרכו; הצד הרלוונטי הוא הצד השני או התקרה). הסכנה שנשקפת מצד החלון, נדמה לי, היא בכדוריות הידועות לשמצה, במקרה שנופל טיל ליד הבית בצד ההוא. כיוון שלפני החלון (מזווית הראייה של הכדורית) יש תריס, אני מקווה שהוא נותן יותר הגנה מאשר פתח. אשמח לדעות נוספות.
כוסות רוח? 398404
שכחתי מהכדוריות הארורות. מחד, כדוריות יכולות לפצוע קשה וחמור מכך, ושברי זכוכית פחות מסוכנים, מאידך, פיצוץ הדף יכול להיגרם מנחיתה ברדיוס מאד גדול‏1, ופגיעת כדוריות דורשת נחיתה בטווח קטן יחסית של כמה מטרים. ממממ, דילמה.
פציעה קשה או מוות בהסתברות נמוכה מאד, או חתכים ושריטות בהסתברות גבוהה קצת יותר. גן עדן למתמטיקאים.

דבר אחד בטוח: מערכת השיקולים הולכת ונהפכת אבסורדית מיום ליום.

1 - כאמור, נחיתה במרחק של 50 מטר בערך מהבנין שבו אני גר, גרמה גרמה לפיצוץ הדף של חלונות בקומה השלישית.
כוסות רוח? 398555
חלון מפלסטיק.
כוסות רוח? 398554
כדוריות?
כוסות רוח? 398557
כן, כדוריות.
יש אפילו תמונה:
כוסות רוח? 398410
אכן זו נראת לי דרך האמצע הסבירה ביותר. אני גם הסרתי את חלונות הזכוכית בחדר (הושאר רק תריס פלסטיק סגור) והנחתי אותם בחדר אחר. מה שמשעשע בזה הוא שאני הולך לעבוד עכשיו במגדל הנביאים - חלון בגובה של 14 קומות :)

התברר לי אתמול שיש גם אזעקות מסוג רביעי: אלה שלא מתחילות לפני הנפילות וגם לא אחריהן.
פגיעה במרכז 397817
הכותרת נוסחה (על-ידי) זמן קצר לאחר הפגיעה, בעת שהיה נדמה שמדובר בפגיעה קשה במיוחד ויש נפגעים רבים ולכודים כתוצאה מהפגיעה באותו בניין.

בתור מי שיש לו משפחה ומכרים בחיפה, נהריה וכרמיאל (בין השאר), האמן לי שכל ההתקפות מעוררות בי דאגה באותה המידה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים