עוד תיאוריית קונספירציה 39814
קחו אדם, דמות פיקטיבית לגמרי, שבילה חלק נכבד מחייו במלחמה בטרור הפלשתיני. בשביל לחדד את העניין, בואו נגיד אפילו שבזמן מסוים הוא היה לא פחות מאשר יועץ רה"מ למלחמה בטרור. במלים אחרות, מישהו שמבין בטרור לפחות דבר או שניים שכל ילד ישראלי בגן מבין. ליתר בטחון, נתאר לעצמנו שהוא גם קיבל הודעות מפורשות מאד מהשב"כ ומשר הבטחון על היותו אחד המבוקשים העיקריים של ארגוני הטרור. ניתן לו גם את הקרדיט שהוא שמע על רציחתם של הרב כהנא ושל בנו, כך שהרעיון של חיסול פוליטי לא היה זר לו.

קחו את אותו אחד, ותוסיפו לו דעות פוליטיות שממקמות אותו באותם חוגים שחושבים שאוסלו היא אסון, ושהדרך היחידה להתמודד עם הבעיה הפלשתינאית היא להכנס בהם הכל הכוח. התהליך המדיני, בעיניו, לא רק שאינו מביא תועלת אלא שהוא מזיק מאד. צריך לעשות כל מה שאפשר כדי לעצור אותו.

בואו נניח גם שהאיש אינו טיפש גמור, במובן שהוא לא מאמין שאיזה כוח עליון ערב באופן אישי לבטחונו שלו. הוסיפו לתבשיל הרבה אומץ לב, דבקות במטרה ונכונות למות עבור האידיאלים שלו.

עכשיו גם מספרים לכם שהגיבור הזה בוחר לשהות דוקא במלון לא מאובטח במזרח ירושלים, שהוא מתגורר כמה שנים ברציפות באותו חדר עצמו, ושהוא דוחה כל הצעה לשמור עליו או לפחות לשבור שגרה מדי פעם. אני מזכיר שוב: מדובר על (כמו ששרון וכסלר אומרת) מומחה גדול בטרור ובמלחמה בטרור. לא רק זאת, בארוחת בוקר מסוימת הוא אומר לאשתו משהו כמו "יש כאן איזה ערבי שלא מפסיק להסתכל עלי", ואז עולה (לבדו) לחדרו, ולא מנסה, למשל, לשתף את קצין הבטחון של המלון באבחנה המענינת הזאת.

אחרי כל אלה, מנסים למכור לכם את התיאוריה שהמניע להתנהגותו הוא פשוט עודף בטחון עצמי ו/או מצ'ואיזם סופני. תאמינו או לא, הציבור הרחב (כן, כן, אתה שם בפינה, אני מדבר גם אליך) אפילו קונה את התיאוריה הזאת. מי שהיה לוחם בפלמ"ח והגיע עד דרגת אלוף בצה"ל חי את חייו בפילוסופיה הקיומית ש"לי זה לא יקרה" ושרד. הצחקתם אותי.

המסקנה שלי מכל אלה היא שאותה דמות (פיקטיבית לגמרי, להזכירכם) התאבדה. זאת אינה רשלנות פושעת אלא התאבדות מתוכננת היטב שהאיש יזם כדי להושיע את עם ישראל (לשיטתו, לשיטתו, תירגעו). הרוצחים שלחצו על הדק וגם שולחיהם לא היו אלא מריונטות, כשהמושך בחוטים היה הגיבור שלנו, האיש שהשתמש בארגוני הטרור עצמם כדי לקדם את מטרותיו שלו, האיש שידע בדיוק מה עומד לקרות גם אם לא מתי, האיש שתכנן בקור רוח את מה שיקרה ורצה שזה מה שיקרה, האיש שחישב את קיצו לאחור וגם, יש להודות, עשה את החשבון הזה לא רע בכלל.

מה יש? המוסלמים מייצרים מאות ואלפי שאהידים ואתם חושבים שעמישראל לא מסוגל לייצר אפילו שאז'יד אחד לרפואה?
39818
הטקסט משובח. חבל שנתת לעורך שלך לשים כותרת שמקלקלת. עדיין, היה שווה להכנס להודעה, ולו רק בשביל ''מדובר על (כמו ששרון וכסלר אומרת)'' והפיכתו של הסגנון הסווידי - אם את לא יודעת במה מדובר, את עם חפיסת הסיגריות ביד, אני מציע שתציצי אח''כ בביקורת של דריהר - לחלק בלתי-נפרד מהאייל.
העורך שלי הוא אני עצמי 39823
ותודה על המחמאות.
עוד תיאוריית קונספירציה 39821
A worthy Death of a Hero?
עוד תיאוריית קונספירציה 39822
תלוי בהגדרה שלך של "worthy death", אבל אני חושב שארועי הימים הבאים יראו אם מדובר רק בהתדרדרות זמנית או במפנה היסטורי.

אשר לשאלת הגבורה - כן, אני חושב שהקרבה עצמית היא מעשה גבורה, וגם מי שמסוגל לכוון מטוס נוסעים אל גורד שחקים הוא אדם אמיץ בעיני. מתועב, אבל אמיץ.
האומץ לז**ן 39826
נניח שאתה יודע בוודאות שבתמורה להרג אלפי בני אדם, תשרת את עמך ואת אלוהים ותזכה למעבר מיידי לחיי נצח של מין אינסופי עם 72 יפהפיות.
איזו הקרבה וכמה אומץ לב זה דורש?
האומץ לז**ן 39903
צר לי אבל אני לא בטוח שנאמר אי פעם שא. ה72 נראות טוב, ב. שהם מקימות יחסי מין אם כל אחד ובמיוחד עם אנשים שחסרים להם מספר חלקים בגוף בשל מוות אלים ומפוצץ מאוד.
ג.למי יש כוח לשכנע בכל פעם מחדש שאני שווה את זה וכל השאר.
האומץ לז**ן 39948
עד כה, אף אחד לא חזר עם תלונות על השרות.
האומץ לז**ן 39980
נו טוב אתה יודע איזו בושה זה לחזור ולספר שלא קרה מה שקרה כי היה חסר לי איזה חלק בגוף?

מה גם שיש בהם גם קצת ישראליות בסיגנון של ואם אני נדיפקתי אז למה שאחרים לא ידפקו (וסליחה על המילים המפורשות)
האומץ לז**ן 379407
אבל הבעיה היא שלא נדפקתי...
האומץ לז**ן 40289
בעניין החלקים החסרים: לאור העובדה שבתולי הבנות מתחדשים שוב ושוב (אחרת כנראה כל העניין לא שווה) יש סיכוי שגם הצדיק חוזר להיות שלם בגופו-

Ibn Kathir's Commentary on Surah al-Waqi'ah (56), ayat (verses) 35-37, quotes the
hadith according to which "The Prophet Muhammad, Allah's blessings and peace be upon
him, was asked: 'Will we have sex in Paradise?' He answered: 'Yes, by Him Who holds my
soul in His hand, and it will be done with a strong shove. When it is finished, she
will return untouched and virgin again."

האומץ לז**ן 40290
"with a strong shove"?

LOL!
Oh, well 40301
"by Him Who holds my soul in His hand"

If it was the said virgin who uses her hand, there would be no problem to begin with.

האומץ לז**ן 40332
פתאום קראתי שיתכן שמדובר רק ב70 ראש. איפה הלכו שתיים? כי אם אלו דווקא התאומות סילביה ואינגה אז כבר יותר טוב לחיות.
עוד תיאוריית קונספירציה 39824
למעשה, אני בטוח שמחשבות דומות חלפו במוחותיהם של רבים. אני עצמי נמנעתי מלתת פומבי לתהיות כאלה מחשש לזילות כבוד המת.
זילות 39837
איפה מצאת במה שכתבתי זילות כבוד המת? להיפך, נדמה לי שדוקא ההשערה המקובלת על נסיבות הרצח מעמידה את הנרצח באור שלילי ביותר, כפי שהסברתי בהודעה המקורית.
זילות 39839
ללא קשר לאור בו מוצג המת, הרמיזה להתאבדות (דה-פקטו) היא היא הבעייתית (ולאו דווקא בהקשר הדתי).
זילות 39841
אבל אתה מודה ש"מחשבות חלפו לך בראש". אז מה בדיוק אתה חושב בנושא?

נ.ב. הבהרה ל"יציאה" הקודמת שלי בנושא- אין לי נטייה לחיפוש קונספירציות ורצח זאבי הוא הפעם הראשונה שמשהו מהסוג הנ"ל חלף במוחי. וגם עכשיו, אחרי שהודיתי שה/כיוון/ שעליו חשבתי היה מוטעה, אני עדיין לא בטוחה שמדובר בחזית העממית.

(ובסוגריים כפולים משולשים ומתומנים:
שיפוץ קל לפיקציה של דנידין- האישיות דנן מגלה שלקתה במחלה ממארת, ומחליטה למות באופן פחות ממושך ומכאיב, ועם יותר תועלת למדינה?)
זילות 39852
מוטה גור התאבד למשל. אולם אין בהתאבדותו דבר וחצי-דבר עם ניסיון להשפעה פוליטית (להבנתי לפחות, אלא אם כן מישהו יציע הסבר אלטרנטיבי).

אגב, נדמה לי שאופי הפגיעות (כמה כדורים, בראש וגם בצוואר) גודע את התיאוריה של הילד-הרואה-ואינו-נראה באיבה.
זילות 39853
אם הבנתי נכון את דנידין, הוא לא טוען שהיורה היה האישיות עצמה. הוא רק טוען שהאישיות *יצרה תנאים* שיאפשרו את התוצאה.
הבנת נכון 39863
אין לי ספק שהלוחצים על ההדק היו פלשתינאים חברי החזית העממית, אבל התיזה שלי טוענת שהמוח מאחרי הפעולה לא היו הטרוריסטים אלא המנוח.

בשחמט קוראים לזה גמביט.
לא, בבקשה 39861
זה עושה טריביאלזיציה של כל העניין. תני לו יותר קרדיט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים