יש עוד דרך 398757
לפי מה שאמר שר הביטחון כל הטילים שנורים לעבר ישראל נורים מהאזור שמדרום לליטני.
לפי דברים ששמעתי קודם המשגרים נמצאים בתוך בונקרים ומוצאים לפני הירי באמעות מתקנים הדראוליים, כך ש''הפצצת משגרים'' שאותה הציע איציק לא אפשרית.
אם כך, ואם אתם לא רוצים בשום פנים ואופן לממש הרתעה, לפחות לכו וכבשו את האזור הזה, ומוקדם ככל האפשר.
הפסיקו כבר עם כל קלישאות ''הבוץ הלבנוני'', ודומיהן. שמעתי גם איזה ''קצין לשעבר'' שאומר שאסור לנו לכבוש אלא רק ''לנטר''. אי אפשר לפתור בעיות קשות בעזרת מילים. צבא לא יודע ''לנטר''. הוא יודע להפציץ מטרות ברורות או לכבוש שטחים מוגדרים היטב. אין טעם להפציץ ''מרחבי שיגור רקטות''. חבל על הכסף. אין דרכי ביניים.
יש עוד דרך 398763
אמצעים הידראוליים מתוך בונקרים? זה מוזר. אני חשבתי שאחת מנקודות החוזק של החזבאללה היתה שאי אפשר לדעת מראש מהיכן ישוגרו הקטיושות ושנקודות השיגור אינן חוזרת על עצמן. אם באמת הם יורים מתוך בונקרים, וצריך מתפעל להידראוליקה, אני מניח שזה לא צריך להיות מסובך "להפציץ את המשגרים".
יש עוד דרך 398768
לא מסובך לפגוע בבטון. הבעיה היא לפגוע במשגר. זו בדיוק הסיבה שהאמריקאים לא פגעו אפילו במשגר סקאד אחד במלחמת המפרץ הראשונה. המשגרים היו ב''מרחבים מוגנים'', ויצאו לזמן קצר רק כדי לירות. זו גם הסיבה שהיה צריך לנהל עכשיו את הקרב המסובך מצפון לאביבים.
יש עוד דרך 398773
כלומר הקטיושות אינן משוגרות מאיזור הבונקר אלא רק מאוחסנות שם?
יש עוד דרך 398850
לאחרונה נאמר לי שיש להם בונקרים חדישים שקשה מאוד לפגוע בהם מן האוויר (למעשה מחילות בצידו של הר), זו הסיבה לכניסת כוחות הקרקע להשמדת הבונקרים ליד אביבים.
ליתר דיוק 398965
נראה לי, כרגע, שאם נגרש את כל תושבי צור אל מעבר לליטני (קסיימה) ונשתלט על העיר, ייווצרו תנאים טובים להפסקת אש, שכן כפי שנמסר, רוב ירי הטילים עלינו מבוצע משם, וגם עשרות אלפי הפליטים יהוו לחץ חזק על לבנון והחיזבאלה להגיע להפסקת אש עם תנאים שיתאימו לנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים