מבריק! 399
להגביל את ההתרבות הטבעית! רעיון *גאוני*! בחיי, איך לא חשבו על זה קודם!?

האו"ם פועל להקטנת קצב הילודה העולמי מזה שלושה עשורים לפחות, ולמעשה נחל הצלחה מרשימה: מיותר משני אחוזים בשנה ל-‏1.3 בערך – שינוי שדרש 30 שנה...

יותר משליש מאוכלוסית העולם חיים כיום בעוני מרוד. חלקם היחסי רק יגדל שכן, גם אם ירצו, הם אינם מסוגלים לממן אמצעי מניעה... וסקס הוא הבילוי היחיד שהם יכולים להרשות לעצמם. מבחינתם, ילד אינו פה נוסף להאכיל אלא לשנים ספורות; אחר-כך, הוא מפרנס נוסף.

שני תופעות שיכולות לשנות את המצב:

א. קריאה משותפת של ראשי כל הדתות להגבלת הילודה. כפי שהדברים נראים כרגע – זה יקח לפחות עוד שני מיליארד בני-אדם. המצב כעת *הפוך*: הוואתיקן וראשי האיסלם משתפים פעולה בתחום יחיד – והוא המלחמה בפעולות האו"ם להגבלת הילודה.

ב. אינפנטיסייד, או בעברית, הרג עוללים. למעשה, מתרחש כיום בסין במידה מסויימת, כשהורים שמותר להם לגדל רק ילד אחד וזוכים לבת בכורה מעדיפים להרוג אותה מיד לאחר לידתה כדי לאפשר לידת בן. ("כל הבת הנולדת היאורה תשליכוה").

יש להכיר בכך שחוקי הגבלת ילודה יובילו, ללא כל ספק, לאינפנטיסייד ו/או לילדים לא חוקיים, הגדלים בסתר, ללא זכויות בסיסיות כגון חינוך, חיסונים רפואיים וכיוצ"ב.

לסיום, אל תשלו את עצמכם לרגע שחוקים קשיחים – למשל, מגבלה של "שני ילדים לזוג" – לא יכילו פריצות וחריגות. בהתחלה, אישור לילד שלישי תינתן לזוגות "בעלי מנת משכל גבוהה במיוחד שיוכלו לתרום לשיפור פני האומה". אחר-כך, אישור לילד שלישי ינתן כפרס על אזרחות טובה. בהמשך כל נבחר ציבור יוכל לקבל אישור לילד נוסף על כל קדנציה, ודי מהר הכל יצתמצם לכסף – בעל המאה הוא בעל אישור הילודה. לפחות יהיה לו כסף להאכיל אותם!

עולם חדש מופלא לכולנו, שנה טובה וצום קל.
מבריק! 402
אמת ויציב, אולם נתן לחשוב על דרכים מעט יותר חכמות מאשר סתם "איסור". ילד אינו יכול להיות בלתי חוקי, אולם הוריו יכולים לעבור על החוק. הבדל זה (שנראה לי כי לא הבחנת בו) יכול לאפשר ענישה מרתיעה להורים, בזמן שהילד מקבל חינוך, טיפול רפואי וכל השאר. כשם שהמדינה מסוגלת(?) לטפל ביתומים, כך היא אמורה לטפל בבעיה זו. באשר לענישת ההורים - נתן לבחור מבין העונשים המשמשים כיום לטיפול ברוצחים, גנבים או עברייני תנועה. אגב, נתן גם לבצע עיקור כחלק מתהליך הלידה בבית החולים. זה צריך לעבוד ממש טוב.
יוווו 406
אתה פשוט פאשי-שמאלו-אינטלקטואל.

אתה מוכן להיות הראשון שיעבור עיקור?

אני מסכים מבחינה עקרונית שכל מי שרוצה לעבור עיקור מסיבות אלטרואיסטיות - העיקור ימומן לו מכספי המיסים שלי.
יוווו 414
נעים לקבל מחמאות...

רעיון העיקור היה לא יותר מאשר הרהור בקול רם, אבל אם כבר הועלה הנושא:
1. העיקור אינו לרך הנולד, אלא להורה - כלומר - כל אדם יוכל להוליד לפחות ילד אחד.
2. נתן לישם מספר סכמות שימוש בעיקור: עיקור כעונש על הולדת יתר (מעבר ל-X ילדים קבועים בחוק, למשל), עיקור כעונש על פשיעה אחרת (פשעים אלימים, למשל), ו-(זה באמת די קשה לעיכול) עיקור לבעלי מומים גנטיים חמורים במיוחד.
3. אני מוכן להיות הראשון שיעוקר, אבל אני מודע להיות מוכנות זו סובייקטיבית לחלוטין.
4. הפתרון האמיתי לכל בעיית פיצוץ האוכלוסין הוא השקעה ארוכת טווח בחקר החלל. מערכת השמש עמוסה משאבים אותם נתן לנצל - החל בחמרי בניין וכלה במקומות לחיות בהם.
ואם כבר, 89461
הבה גם נכרות ידיים לגנבים, נירה בפיקת הברך של עבדים בורחים, נכרות אונות מוח לנביאים.
הבה נשליך ילדים מפגרים ובעלי מום לתהום.

אה, ולמה לא להרוג פשוט ילדים שנולדו מעבר להקצבה. שייראו להם מה זה.
ואם כבר, 91696
לא יורים בפיקת הברך (של העבדים הבורחים) אלא בקרסול.
ואם כבר, 91697
צודק, לא בפיקה,
אבל גם לא בקרסול,
בגיד אכילס
מבריק! 411
גם אם נתעלם לרגע מעניני מוסר, לעיקור יש בעיה של חד-כיווניות. מה אם הילד נולד חולה ונפטר לאחר מס' חודשים/שנים? (או נהרג בתאונה וכו'). האם אין לאפשר להורים, במקרה שכזה, להוליד ילד נוסף? או אם הילד (שכבר זכה להתבגר) נהרג כחייל בשירות חובה? נראה כאילו המינימום שהמדינה יכולה לעשות למען הורים שכולים שכאלה הוא מתן אישור לילד נוסף. עיקור מונע את האפשרות מראש...
מבריק! 416
אין לי נתונים מדוייקים לגבי אחוז הריבוי, אך אכן ידוע לי כי בעשרות השנים האחרונות מספר הילדים שילדה כל אישה ירד מלמעלה מ-‏5, בממוצע, לכ-‏2.4 בשנת 97'. נקודת ה"מסה הקריטית", כלומר, זו שתאפשר הגעה לנקודת איזון שממנה לא נזוז, תהיה ב-‏2.1 ילדים בממוצע לאישה (העשירית באה כדי לכסות על תמותת ילדים). במקרה כזה, אם נגיע אליו כבר היום, כמות האנשים העולם תגיע לכ-‏9 מיליארד איש לפני שתפסיק לגדול. אומדנים נדיבים מנבאים כי לכדה"א יש יכולת לפרנס עד כ-‏10 מיליארד בני אדם, וזאת עם פגיעה ניכרת באקולוגיה ובמיני בעלי החיים האחרים.
כדי להמנע מהגעה לרמה כזו, יש להפחית את ההולדה הממוצעת הרחק אל מתחת ל-‏2 הילדים לכל אישה.
נכון, יש בעיה רצינית עם ענישה ועם אינפנטיסייד. אבל יש לזכור שתי נקודות - תופעת רצח העוללים בסין נובעת מבעיה תרבותית. עוד כדאי לציין שבהודו, דווקא, רצח העוללות עוד יותר נפוץ, וזאת בשל הנדוניה העצומה שכל משפחה צריכה לשלם כדי לחתן כל בת, שהופכת את הולדת הבנות להפסד נקי שאין האדם הפשוט והעני מסוגל לעמוד בו. הדבלת הילודה במקומות כאלו דווקא תמנע את הרצח ההמוני המתבצע שם מידי יום.
הנקודה השניה היא כי שיטת הענישה יכולה להיות פשוט - לקיחת הילד והעברתו למשפחה אומנת או מאמצת שאין לה ילדים משלה.
קצת יותר מטריד להציע את מה שניר יניב הציע בתגובה להודעתך, כלומר - עיקור של אמהות לאחר שהולידו את ילדן הראשון. אך יתכן בהחלט לשקול זאת כענישה על עבירה על חוקי הילודה.
שוב, הנושא כולו הינו כאוב עד מאוד מבחינת זכויות האדם, אך הזכות הראשונה שצריכה להחשב בכל דיון היא זכותו של המין האנושי להמשיך ולהתקיים ברווחה ובהרמוניה מקסימלית עם הטבע.
הערה אחת פצפונת 89463
עיקור גברים הוא קל יותר, ובהודו למשל הוא מקובל (עיקור תמורת רדיו, כמדומני).
זה קצת מקשה על מעקב לידת הילד הראשון,
(ועוד יותר מקשה על אם שבגדה לאחר עיקור בעלה), אבל ייתכן שזה פתרון פרקטי יותר.
הערה אחת פצפונת 89518
עיקור גברים אינו יעיל. גבר לא מעוקר אחד יכול לעבר מאות נשים.
הערה אחת פצפונת 89520
עיקור גברים בחברה מונוגמית הוא דווקא די שוס. פחות זוג מתרבה אחד.
הערה אחת פצפונת 89523
אפילו ב"חברה מונוגמית" בתנאים של היום, כ 10% מהילדים נולדים לא לאבותיהם הרשמיים. בחברה בה מרבית הגברים יהיו מעוקרים אפשר לצפות שהאחוז הזה יגדל פלאים בגלל האינסטינקטים הנשיים להתרבות.
הערה אחת פצפונת 89571
אבל גבר מעוקר אחד יכול לא לעבר מאות נשים...

טוב, ברצינות, הורדת אחוז הגברים הפוריים אמורה להוריד את שיעורי הרבייה בכל זאת.
ובחברה מונוגמית בה מבצע הדבר, בנות הזוג יזהרו אף יותר מלהרות.
שטחי למדי! 591
קודם כל צריך ללמוד לאיית בעברית. אף פעם לא כותבים ת אחרי צ.
את בעיית הילודה אפשר לפתור בעיקר על ידי העלאת רמת החינוך של הנשים
והפסקת הטרור הדתי של קבוצות שונות באוכלוסיית העולם
מבריק! 6446
אהבתי את החלק האחרון.
בעל המאה הוא בעל אישור הילודה - עצוב לומר אבל זה יכול לקרות.
זה עולם קטן אבל משוגע שהכסף והחומריות מדברים.
מעניין שבכל הנושא הזה לא מצאתי את המילה 'אהבה' - היום כבר לא מולידים ילדים מאהבה? אז מה יהיה בעתיד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים