מאמר מעניין מאוד של יורם חזוני 40015
על מלאת "מאה שנה ל"מדינת היהודים" של הרצל הופיע בכתב העת המצויין "תכלת" של מרכז שלם. מרכז שלם הוא כיום המרכז האינטלקטואלי של הימין וידוע בהתקפותיו על ה"פוסט ציונים". אם כי יש כאלה שטוענים שאנשי מרכז שלם הם בעצמם פוסט ציונים...
חזוני הוא מנהל המכון ויש עניין רב במה שיש לו לאמר על הרצל והמשמעויות שיש לכתביו מלפני מאה שנים ויותר לישראל המודרנית ועבור "הפוסט ציונים" למינהם. .

"מאה שנה ל"מדינת היהודים".
ועוד מאמר מעניין של יורם חזוני 45380
בשאלה החשובה האם הרצל רצה מדינה יהודית או מדינה של יהודים הבדל סמנטי לכאורה שיש לו משמעות גדולה מאוד בימים אלה. המאמר הופיע בגליון החדש של המגזין המצויין "תכלת":
חזוני אגב מעורב כעת בויכוח גדול מאוד עם היסטוריונים כמו ישראל ברטל שמאשימים אותו בתפיסות היסטוריות כמעט פשיסטיות. בספר החדש שפירסם באנגלית וזכה לתשומת לב גדולה מאוד בארה"ב טוען חזוני שהשמאל של היום מוצאו בתורות של אקדמאיים כמו מרטין בובר שרצו בשלום בכל מחיר עם הערבים .בספר זה תוקף חזוני רבים מהמנהיגים והאישים הידועים של מדינת ישראל בגלל תפיסותיהם האנטי ציוניות לדעתו. כתוצאה היה לחזוני הכבוד ( והתענוג?) להיות מותקף אישית ובצורה פראית למדי בידי מתנגדים לדיעותיו כמו ברטל. מה שאומר כמובן שדיעותיו זכו לתשומת לב שהרי בימים טרופים ותקשורתיים אלה עליך להיות מותקף כדי שידעו שאתה קיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים