מחק אותי 4011
אני ממליץ לך שתבקש מהעורך למחוק את הכתבה שלך כדי שתוכל לערוך אותה מחדש.

נכון, תנאי המעצר מחפירים, וכתבתי את זה בעצמי ב-www.nimas.co.il, אבל שני דברים צרמו לי מאוד בכתבה.

אחד, וזה ממש קטן - שם התלוי יהודה נווה ולא יהודה אבני.

והשני, חמור הרבה יותר - וזה עולה לי בדם להגן על פוליטיקאים - אתה טוען שלפני כמה שנים סיירו ח"כים באבו-כביר, ולא יצא מזה כלום והמצב שם לא השתנה.

לידיעתך - באבו-כביר נבנה בית מעצר חדש המכונה בפי העצירים "ההילטון". זה קצת מוזר להגיד שלא נעשה שום דבר, כשנבנה בית מעצר חדש לחלוטין.

לא?

דובי, סאבג'קט.
תלה אותי 4013
שמעון היקר, ניתן להניח מהנימה הצייקנית, אם לא תוקפנית של תגובתך שהנושא חשוב לך. ידוע לי שנעשו שינויים ברמת שיפוץ בבית המעצר באבו-כביר, לאחר לחצים רבים, אבל, בהתאם לגישה הבסיסית, הם לא היו משמעותיים במיוחד, גם לאור הגידול במספר העצורים, ובעיקר - לא לוו בתחזוקה הולמת. לכן, גם האגפים החדשים יחסית, מצבם הידרדר די מהר. באשר לטעות החד-משמעית בשמו של ''התלוי'', אין לי אלא לשטוח התנצלות ולנסות לטפח תקווה שתקבל אותה.
תלה אותו 4053
בועז היקר, אל נא תתרגש. זה לא שלמר מורמי הנושא חשוב במיוחד, הוא פשוט אנטיפט מטבעו וזהו סגנון כתיבתו מאז ומתמיד, בכל נושא שהוא.
נו אז? 4058
אנטיפט או לא הבחור צודק. צריך לבדוק לעומק את העובדות לפני שמפרסמים אותם. כל אחד יכול לכתוב כאן שטויות. מחובתו של כותב הכתבה ושל העורך לבדוק את הדברים.
אני לא מכיר את מר מורמי אישית ואף לא את סגנון כתיבתו אבל לפחות בטענתו הראשונה הוא צודק. עוד לא יצא לי להיות באבו כביר על מנת לבדוק את ההילטון (ואני מקווה שגם לא ייצא לי)ולכן לא אביע דעה לגבי הנושא הזה. מה שבטוח - בכל מקום בו מעורבים פוליטיקאים,יש בסיס להאמין שיש סחבת והבטחות לא ממומשות.בנושא הזה אנחנו לא לבד בעולם.
תלה אותו 4065
האמא שלך אנטיפטית.
לא לתלות אף אחד!!! 4068
אין לי ממש מושג אם הערה זו הייתה הלצה או לא, אבל אנא, החזירו בבקשה את רמת הדיון המסורתית של האייל הקורא לתקנה ומהר!
אין מקום להערות כאלה אוני בטוח שאתה, שמעון, יכול להתבסס על טיעוניך המנוסחים וחזקים בלבד ולא על דיבורים שכאלו.
בבקשה ותודה.
תלה אותי 4067
ראשית, לא ידוע לך שנעשו שינויים ''ברמת שיפוץ'', כי לא כתבת את זה במאמר. בפירוש כתבת שלא השתנה שום דבר.

שנית, לא נעשה ''רק שיפוץ'' אלא נבנה בית מעצר שלם וחדש.

שלישית, בניגוד גמור למה שאמרת, מספר העצירים לא בעליה אלא בירידה לאחר חוק המעצרים החדש. תבדוק בסטטיסטיקה. זה שהוא עדיין גדול מדי, זה בטוח, אבל הוא לא בעליה.

''התלוי'' מעניין לי את התחת, והתנצלותך לא מתקבלת כי היא לא רלבנטית ולא כנה. אני לא מחפש התנצלויות. לפני שאתה כותב על משהו, תדע את העובדות. דיעות אפשר להשמיע מכאן ועד לירח. גם אני משמיע דיעות שהן שטויות בעיני אחרים, אבל בעובדות צריך לדייק, ואתה לא רק שלא מדייק, אלא גם מספר עכשיו סיפורים על שיפוצים לא מספיקים וכד'.

כולם יודעים שתנאי המעצר מחורבנים, ואבו כביר החדש לא מספיק כדי לשפר את המצב הפיזי, ואלף חוקי מעצר חדשים לא יספיקו לשפר את המצב אם השופטים ממשיכים לזרוק למעצר כל מי שהמשטרה רוצה. דווקא אבו כביר לא מטריד אותי, כי מי שיושב באבו כביר עבר שופט וראה עו''ד, ואילו המתאבדים למיניהם הם כאלו שלא ראו שופט או עו''ד ונזרקו לתא מעצר בתחנת משטרה נידחת כלשהי ע''י קצין.

מה אני בא בתלונות לשופטים אם יש לנו ממשלה וצבא פושעים שמחזיקים בני ערובה בניגוד לכל חוק אפשרי, ישראלי או בינלאומי.

על דבר אחד במאמר שלך לא התעכבתי קודם, והיה ראוי לעשות את זה - הרשמים האישיים שלך מחדר המעצר מעניינים הרבה יותר מכל הסיפורים האחרים. אם היית כותב ''מיומנו של עצור'', זה היה די והותר. חבל שקילקלת כתבה טובה עם עובדות שגויות. בהרבה מקרים יותר זה פחות, ואחד מהם הוא המקרה הנוכחי שבו כולם חושבים שהם יודעים מה תנאי המעצר, אבל עד שאתה לא נכנס פנימה, אתה לא יודע איך זה באמת, ומה משמעותה של הבדידות בתנאים קיצוניים כל כך.

אני בטוח שתלמד מזה לעתיד ועוד נזכה לקרוא ממך דברים טובים, אלא אם תקבל את דברי הפחדן הלא מזדהה ההוא שבטח חטף ממני בראש פעם, ומרגיע אותך שמדובר באנטיפט. זה או ללמוד או להתחבא. תבחר מה שבא לך. בהצלחה.
תלה אותי 4078
לשמעון מורמי: אני מניח שכוונותיך חיוביות בסך הכל, ואין זה מענייני אם אתה נחמד או לא. הבנתי שאתה למעשה מסכים שתנאי המעצר בארץ הם גרועים בשורה התחתונה, כולל באבו-כביר. כך שאין צורך בוויכוח לשם ויכוח לדעתי. אין זה נכון שבאבו-כביר יושבים עצירים שכבר ראו שופט או עורך דין. עציר יכול להיות מוחזק גם שם לפני שנלקח לבית המשפט. זאת פשוט עובדה. באמת שאין לי עניין בהתנגחות כזאת או אחרת בינך לבין אותו אלמוני. ההתנצלות שלי, אגב, היתה דווקא כנה.
איפה? 4069
בשום מקום לא כתוב כי שם התלוי הוא יהודה אבני.
בדיקת עיניים.
איפה? 4076
מיתרונות הטכנולוגיה - קיבלתי תיקון, תיקנתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים