401660
לדעתי הדרך לעושר דורשת:
1. יכולת הבחנה טובה שתזהה חסך בשוק ואיך אפשר לסגור אותו.
2. יכולת בין אישית טובה להניע אנשים לשתף איתך פעולה כדי לענות על החסך.
3. מזל להיות ראשון, או
4. כישרון להיות הכי טוב

וכמובן הרבה הרבה עבודה קשה.
האבסורד והכשרון 401981
לפי דעתי לקרוא ולחקור ולעשות השוואות של סיפורים של אנשים שהצליחו בגדול (במובן הכספי של המונח חסר ההגדרה הרלוונטית לדיון זה) זה בדיוק כמו להסתכל על טורניר פוקר (בין אם זה על מיליוני דולרים או בין אם זה פוקר סופשבוע עם החבר'ה) ולנסות בדיעבד לראות למה מי שלקח את קופה הוא זה שהצליח ואיך הוא הצליח לעשות זאת...
אפשר לפרוט את התהליך להרבה ארועים ולנתח מהרבה היבטים, לנסות להסיק מסקנות ולחפש את "הקפיצה הגדולה", אבל תמיד זה יהיה תהליך אשר לא יעמוד בציפיות המאוד אנושיות של מציאת תשובה וסידור העולם- כי לא תמצאו תשובה אחת, את "ה"דרך להתעשר, כי אין.

אל תבינו אותי לא נכון. אני לא טוען שלא צריך לעשות את זה,
נהפוך הוא - אפשר ללמוד מהתהליך הזה המון.

הנקודה היא (כמעט איבדתי אותה) שזה מעניין ומלמד אבל אין מה לחפש תשובה - כי אין תשובה.
כי החבר שלכם שכרגע לקח את כל הקופה של הסופשבוע שיחק יחסית טוב, קיבל כמה ידיים מצוינות בזמן הנכון, ואתה עשית איזה טעות בזמן הנכון בשבילו... אבל כל אלה קרו לכולם במשך כל המשחק - יכול להיות שאם הדילר היה טורף את הקלפים שנייה אחת פחות בסיבוב ה17, או אם לפני המשחק היית מתיישב על הכיסא ולא על הספה, או אם היית מקבל שיחת טלפון מאמא בסיבוב שבו שדדו אותך על הקיקר - אתה היית מנצח ותוהה איך לעזאזל נהיית כזה תותח והיית חושב שבגלל שהיום שיחקת בזהירות לקחת את כל ה100 שקל..ורוב הסיכויים שזה היה נכון, בין השאר.

אי אפשר לסדר כאלה תהליכים מסובכים, אבל לפחות אפשר להנות מהמשחק ומהנצחונות כשיש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים