יש לי שאלה לכרמית האילת המתכתית 401747
לכרמית המתכתית!
יש לי שאלה שכמה שחושבים עליה,אני לא מצאתי תשובה...
כול התיאוריות שהוצמאו במהלך כול השנים הן רק תאוריות שאף אחד (לבנתיים)לא הוכיח אותן באמת.השאלה היא למה מדענים לא רוצים לחקור את התיאוריות האלה?,הרי הטבלה המחזורית של היסודות היא בעצמה תאוריה של דימטרי מנדלייב,מין חלום שהוא חלם ואז כתב.כול הכימיה בנויה על התאוריה הזו,אז מדוע מדענים אינם מסכימים לחקור דבר שהוא תאוריה,בדיוק כמו "הבסיס" של שליש מין המדע?
מצפה לתשובה במהרה רירי!
לא בדיוק תשובות 409809
המדע כן חקר ועדיין חוקר את התופעה הדתית מכל מיני כיוונים: מכיוון היסטורי, אנתרופולוגי, פסיכולוגי, אפילו פסיכיאטרי. אותו דבר לגבי מאגיה (שהיא בעצם ענף של הדת).

אם את רוצה לדעת מה המדענים חושבים ספציפית על כישוף, ואיך כישוף עובד, אני יכולה להמליץ על ביבליוגרפיה. בשורה התחתונה: לדעתם זה עובד בגלל שבני אדם מאמינים שזה עובד, לא רק אינדיבידואלית, אלא גם כחברה וכקהילה. מסיבה זו, לדעתם, מאגיה יותר "חזקה" בחברות שבטיות, למשל, שם כולם מאמינים ולא מפקפקים. האמונה משפיעה על התנהגות, וההתנהגות מביאה לכך שהקסם "מתגשם".

ברמת המאגיה העמוקה (מעבר להטלת כישופים, שזה לא עיקר העבודה של המכשפה), כיוון שכל חוויה דתית היא חוויה רגשית ובעצם אישית, למדע אין כלים "להוכיח" את הדברים שאנשים דתיים או רוחניים חווים ביומיום. זה לא שהמדענים לא רוצים. זה שהשיטות שלהם לא מתאימות. כשימציאו מכשירים מתוחכמים יותר למדידת מה שקורה אצלנו במוח, אז אולי. בינתיים, האנשים שחווים את החוויות ימשיכו לספר סיפורים, והמדענים ימשיכו לטעון, ובצדק, שאין להם יותר מדי מה לעשות עם הסיפורים היפים האלו.

אישית, אני חושבת שלב החוויה הוא לא עסק של המדע בכלל. מדובר בחוויה רגשית ואישית, כמו אהבה. בדיוק כמו שאני לא מחזרת לפתחי האקדמיה כדי שתחקור את הרגשות שלי כלפי הבחור שיצאתי איתו בסופשבוע, כך אני לא מבקשת ממנה לחקור את היחסים שלי עם אלוהים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים