וכמה חידושים במסגרת הפינה: שדות הקרב של משפחות האטיסטים 403231
ועדות הביטוח הלאומי.

אני נמנעת מלספר מעשיות אישיות, אבל מכיוון שאני יודעת שאת הפינה המתמשכת הזו קוראים (גם) הורים לילדים אוטיסטים, אני אשתמש בה הפעם כדי להפיץ בשורה שנוגעת לכולנו.

עד היום ההחלטה על אחוזי הנכות וכן על תכיפות הבדיקות הרפואיות לאימות מצב הנכות התקבלה על ידי הרופא הסניפי.

הרופאים :חלקם אנשים טובים והגונים ובעלי מודעות מקצועית,אבל לא תמיד.
מאחר ונפל בחלקנו העונג להבדק אחרי שמלאו לארנון 18 על ידי רופא שחסר לפחות אחד מהמרכיבים בתמהיל היושרה המקצועית והאישית שנועד לעשות את עבודותו מסודרת נאלצתי לצאת למלחמה.

הלכנו לפי הספר והעניין התנהל במשך שנה וחצי. קודם סיימנו - ארנון ואני סדרת בדיקות מחופפת לא מקצועית אבל מתמשכת ומייגעת ועם תוצאות שנועדו להעשיר את כיסו של הרופא הסניפי (שמרוויח מכל בדיקה לא נחוצה שהוא מצווה לערוך אחת לפרק זמן ) , אחר כך ערערנו על הנחיצות בבדיקה כל פרק זמן קצר, דרישה גחמתית למצב נכות שאינו משתנה . אחר כך בעקבות העירעור הגענו לוועדה בכירה שנהגה במקצועיות והגינות גם יחד. אחרי הועדה נערך נסיון מחטף וכיבוש מחודש על ידי הרופא הסניפי. אחר כך אני התרגזתי ופעלתי בעוצמה אבל תוך שימוש בכל הכלים החוקיים והמקצועיים שעמדו לרשותי. אחרי שהעניין הפרטי שלנו נפתר בדרך היחידה שמן הראוי היה שיפתר והוסדר חוקית באינסטנציות עירעור עליונות,למעשה הבכירות ביותר שקיימות בביטוח הלאומי, חשבתי שבטח יש עוד הורים לאוטיסטים שעוברים את מסע היסורים הזה וגם שחלקם לא מודעים לזכויותיהם, וגם שחלקם לא מסוגלים לנהל קרב מגובה בידע מקצועי כמו שיש לי, וגם שחלקם חלשים,מוחלשים,חסרי יכולת ביטוי, ובקיצור - איזה שהוא דרג זוטר אבל רודף שררה ובצע מזיק לעניינם מצתוך אטימות או חוסר יושר. לא התעצלתי ופרטתי את מהלך והשתלשלות הארועים לעיניה של מבקרת הפנים של במוסד לבטל"א. במכתב ציינתי שהבעיה שלנו נפתרה , אבל שאם הבטל"א יפתח תיקים בבדיקה מדגמית הוא יגלה עוד ארועים רבים מהסוג הזה שבעליהם החוקיים לא יודעים או לא מסוגלים להתלונן.

אחרי שפנייתי נבדקה ונדונה ביושרה והגינות, קיבלתי הודעה משמחת מלשכת הדרג הבכיר ביותר במוסד לביטוח לאומי , תוצאת הבדיקה שנערכה בעקבות התלונה שלי היא בשורה טובה עבור כל הורי האוטיסטים. ****בקרוב תכונס הועדה האדמיניסטרטיבית הנחוצה להחליט שנכות בגין אוטיזם תהייה צמיתה **** ושום רופא סניפי לא יוכל בגחמה של חוסר מקצועיות או חמדנות כלכלית לזמן כל כמה חודשים את האוטיסט הבוגר, כדי לבדוק האם השתנה משהו בסוג הפגיעה הנוירולוגית הבלתי משתנה הזו שנחוץ נס רפואי ואלוהי כדי שתשתנה מעבר לגיל ההתבגרות.

אני גאה במהלך הזה שיזמתי , ומזמינה את כל ההורים להשתתף בתוצאה , להשגיח ולשמור על זכויותיהם וכוחותיהם.

שבת שלום (:
וכמה חידושים במסגרת הפינה: שדות הקרב של משפחות האטיסטים 403267
כל הכבוד על היוזמה, ברכות על ההצלחה. כן ירבו אנשים טובים כמותך!
וכמה חידושים במסגרת הפינה: שדות הקרב של משפחות האטיסטים 403284
מצטרפת לדובי במחיאות הכפיים!
וכמה חידושים במסגרת הפינה: שדות הקרב של משפחות האטיסטים 403402
יישר כוח, וברכות על ההצלחה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים