ערבי טוב 403511
אחרי שהערבי האשכנזי מכולם, סייד קשוע, סיפר בהארץ שהוא שמח כששמע על עוד טנק ישראלי שנפגע בלבנון אני חושב שאין עוד מקום לאשליות בדבר רחשי הלב של המיעוט הערבי ואני מרגיש הרבה יותר טוב עם עצמי על מה שעבר לי בראש כשנודע על קורבנות ערביים. בגדול הפילוסופיה הקיומית שלי אומרת שמי שרוצה להיות שאהיד , צריך לעזור לו.
ערבי טוב 403517
אפשר לקבל קישור לדבר של קשוע?
ערבי טוב 403519
"השבועות האחרונים היו כל כך מבלבלים ונעו בין טלפונים לחברים שגדלתי אתם, שגרתי אתם וידעתי שהם לוחמים. נעו בין חיפוש שמות קורבנות כשהלב פועם חזק והראש מתפוצץ ונגמר בתחושת הקלה שברשימת השמות לא זיהיתי חברים. תגידו שזה בגידה, תגידו מה שאתם רוצים, אבל עד עכשיו אני לא מצליח להבין איך אני שמח כשאני שומע שעוד טנק של צה"ל נפגע ובו בזמן מת מפחד שהיו לי חברים בתוכו ומתכווץ כשאני רואה את התמונות ומתחתן את גילאי הנופלים""
ערבי טוב 403547
למה שלא נציע לחיזבאללה לעבוד WIN-WIN?
אנו נבליג על ירי קטיושות כל עוד הן פוגעות רק ביישובים ערביים בגליל.
חיזבאללה מרוויח: המשך ירי קטיושות, אנחנו מרוויחים: פתרון לבעיית ייהוד הגליל בטווח הרחוק.

נ.ב.

אפשר להציע שהתעשיה האוירית תשפר בפרויקט במימון איראני את הקטיושות הנ"ל.

ככה כולם מרויחים!
ערבי טוב 403601
"ובו בזמן מת מפחד שהיו לי חברים בתוכו".
והצער על הנופלים.
והטלפונים לאנשים שהוא ידע שהם לוחמים.
לאלה אין משמעות?
ערבי טוב 403846
בטח שיש משמעות: אחדים מטובי חביריו הם יהודים.
ערבי טוב 403870
סביר להניח שאת זה אפשר לומר, בהיפוך, על חלק מחבריו. הוא גם הגדיר את ישראל בתור המדינה שלו.
חוץ מלשמוח על פגיעה בטנקים, הזדהיתי עם כל מלה בכתבה.
אסוציאציה פרועה 403920
"וחוץ מזה, הגברת לינקולן, איך נהנית מההצגה"?
אסוציאציה פרועה 403927
איך גילית את שמי, אם יותר לי לדעת?
אסוציאציה פרועה 404078
גאוני :)
זה שקשוע הוא ערבי עם עט, לא הופך אותו לערבי טוב 403652
זה שקשוע הוא ערבי עם עט, לא הופך אותו לערבי טוב 403681
אבל לעומת זה הוא כותב מאוד יפה. קראתי בסוף השבוע את ''ויהי בוקר''. לא רע בכלל.
ערבי טוב 403518
כאשכנזי נעלבתי.
סייד קשוע לא מייצג אף אחד, אולי את עצמו.
סייד הצבעים 404254
לפני בערך שבוע התפרסם ראיון עם ארבעה ערבים צעירים חיפאים (נדמה לי שאסתי קישרה אליו). בעקבותיו אני חושב שאני מבין יותר טוב את הסמנטימנט, נדמה לי שאותו סנטימנט שקשוע מביע. הוא קצת יותר מורכב ממה שנדמה כאן. אקדים ואומר שאני חושב שהוא שגוי, ואפשר גם לחשוב שהוא מכעיס ולא לגיטימי; אבל כדאי להבין מה הוא. הוא *לא* "אני שונא יהודים, אני רוצה שהערבים ינצחו וישלטו כאן, ולכן אני שמח שנהרגים חיילים ישראלים".

הגישה הפוליטית-אידאולוגית שלהם היא באזור של השמאל היהודי, ולאו דווקא הקיצוני ביותר: ישראל צריכה לפתור את הסכסוך בהידברות, ולא בכוחניות. הם רואים בעיניים כלות כיצד בשנים האחרונות ישראל נוטשת כל דיאלוג, ונוקטת בשילוב של נסיגה חד-צדדית וכוחניות טהורה (אני, כמו רבים כאן בוודאי, חושב שבגדול האשם הוא בצד הערבי, ואני כועס עליהם שהם עוורים לכך; אבל הרבה שמאלנים יהודים, ציוניים כשרים, חושבים כמוהם). עכשיו, כשנפגע טנק ישראלי בלבנון, כשהחיזבאללה מצליח לעמוד מול צה"ל, המשמעות העיקרית של זה מבחינתם אינה "יופי, או-טו-טו הערבים ינצחו ונסלק מכאן את היהודים", אלא "הנה, הכוחניות היהודית ספגה מהלומה, עכשיו אולי הם ילמדו לקח וישנו את דרכם".

אבל מה באשר לשמחה על הריגת חיילי צה"ל - בזה הם כמובן נבדלים משמאלנים יהודים לא-קיצוניים!? אני מניח שהשמאלן היהודי עצוב על נפילת חיילים מתוך הרגשות שנידונים כאן בפתיל אחר - הזדהות, תחושת קרבה ושותפות גורל. כאן אפשר להבין שאין להם רגש כזה. כניסוי מחשבה, נניח ששורת פיתוחים טכנולוגיים מדע-בדיוניים של צה"ל גורמת לחיילינו להיות בלתי-פגיעים: האויב יכול כמו היום להשבית טנקים ורובים, ואז החייל שלנו מושבת, ולא נותר לו אלא לחזור הביתה - בשלום. במצב כזה, מה ירגיש השמאלן היהודי-ציוני כשנפגע טנק של צה"ל? האם שמחה שלו תיחשב לא-לגיטימית?
סייד הצבעים 404255
נו, טוב שיש לי לגיטימציה לשמוח כשנופל בניין בן עשר קומות בביירות. ''הנה, אולי עכשיו לבנון תלמד לקח ותשנה את דרכה''.
סייד הצבעים 404256
נפילת הבניין בביירות מקבילה למות אזרחים בישראל; לא ראיתי שקשוע או החיפאים הביעו שמחה על *זה*. אם כבר, נפילת חיילי צה"ל מקבילה להריגה של לוחמי אויב; הרבה יהודים בהחלט מביעים שמחה על *זה*, וזה בהחלט מובן וכנראה מוצדק.
סייד הצבעים 404259
למה מקבילה למות אזרחים? לא אמרתי שאני שמח שמתו אזרחים. שמחתי שנהרס הבניין. אני הכי אשמח אם האזרחים הלבנוניים יהיו בלתי פגיעים, ואז אפשר יהיה בשקט להפיל פצצת אטום על לבנון (השמדה מוחלטת של התשתיות+החיזבאללה).
סייד הצבעים 404323
אחרי ההבהרה שלך למעלה, אני לא כל כך בטוח מה ניסית לומר כאן. ישראל הפציצה תשתיות בלבנון (במלחמה הזו ובמבצעים קודמים), ולפחות אחת המטרות היתה בערך ''ללמד את לבנון לקח''. רבים וטובים חושבים שזה היה מוסרי, ורבים וטובים באותו זמן חשבו (חושבים) שזה נכון לעשות. אני בהחלט מצפה שהם ישמחו שאותה תשתית נהרסה.
סייד הצבעים 404337
נראה לי שציפית שאני אסתור אותך באיזה שהוא מובן. אני לא - אני רק מצביע על כך שבנסיון להצדיק את קשוע אתה מצדיק גם את היהודים שהוא כנראה מתנגד להם. לא נראה לי שזה אמור להפריע לך במיוחד.

(אגב, אני די דמגוג - בית שנהרס הורס למשפחה את החיים גם אם אף אחד לא נפגע, וטנק שנפגע לכל היותר יגרום לכמה חיילים ללכת לעשות עבודות רס''ר או משהו - כמובן, עד שייגמרו לנו הטנקים ואז כנראה לא יהיה כל כך נחמד)
סייד הצבעים 404440
עכשיו הבנתי.
האמת היא שלא חשבתי על הנקודה הזו עד עכשיו, אבל נראה לי שחלק מהגישה שלהם - זה תנאי הכרחי לכך שהם יותר יזדהו עם החיזבאללה בעימות הזה - היא שישראל היא היותר אשמה כאן, היותר כוחנית. וזה כבר שובר את הסימטריה. לכן מבחינתם לא לגיטימי שנשמח על בית הרוס; השמחה הזו היא חלק ממנהגנו הרע, לשיטתם, שבגללו אנחנו הצד הרע יותר.

גם קודם חשבתי שהם טועים, ועכשיו אני עוד יותר חושב שהם טועים - ועדיין לא מדובר על רצון לניצחון טוטלי של החזיבאללה (ושות') והשמדת ישראל.
סייד הצבעים 404441
ומה הגביר אצלך, לאחרונה, את התחושה שהם טועים?
סייד הצבעים 404467
עניינים כמו הסכם אוסלו, והצעת ברק, והנסיגה מלבנון, והנסיגה מרצועת עזה. אז נכון ש, ואמנם, והרי, ואולי אפשר היה גם, ולמרות ש, אבל בסך הכל אני חושב שבמשך תקופה ארוכה ועד ממש לאחרונה הורדנו את מינון הכוחניות להרבה פחות מזה של הערבים, ונענינו בעיקר בהגדלה של הכוחניות שלהם.
סייד הצבעים 404475
טוב, את הסכם אוסלו אנחנו לא ביצענו ולו במילימטר יותר מהם. על הצעת ברק רין לי מה לומר, הצג לא יעמוד בזה. הנסיגה מלבנון והנסיגה מרצועת עזה היו מהלכים חד צדדיים. מהלך חד צדדי במצב הקיים הוא כוחני ביותר, גם אם איננו נעשה תוך שימוש בנשק.
סייד הצבעים 404489
את מוזמנת להסביר את המשפט האחרון. למשל, האם בנוסגנו(?) מעזה אילצנו אותם בכוח לירות עלינו קסאמים?
causality 404722
איזו מן שאלה? כמובן!

כמו שכל חבר בשמאל הרדיקלי יודע: ערבים הם לא בני אדם. לערבים אין מוח, רצונות, אינטרסים או אג'נדה. יש להם רק ריאקציות. המזרח התיכון הוא מקום דטרמניסטי המחולק להתנהגות ישראלית (cause) והתנהגות ערבית (effect).
ההקצנה בעמדות, בצד שלהם, שמובילה אותם למעשי אלימות כלפינו, נובעת מההתנהגות הישראלית. ההקצנה בעמדות, בצד שלנו, שמובילה אותנו למעשי אלימות כלפיהם, נובעת משרירות הלב שלנו, מהאידיאולוגיה שלנו, מהרצון החופשי שלנו ומהבחירות שלנו.

בקיצור: פטור מעיסוק באחר. גדי טאוב אמר את זה יותר טוב.
causality 404761
מה שגדי טאוב עשה היה לכתוב את הדברים הרגילים (בועה אינטלקטואלית, בוגדים וכו'), והוסיף אליהם סלט שמכיל פרשנות פשטנית מוטעה ומטעה של מספר הוגים פוסט מודרניסטיים.

בקיצור, בדיוק כמוך הוא תקף את המטרה הנוחה, את אנשי הקש.
causality 404811
לא נכון.
causality 404837
אם תכתוב תגובה מנומקת תקבל תשובה.
causality 404845
זה בדיוק מה שאני חשבתי על תגובה 404761.
causality 404853
אני ספרתי בתגובה הנ''ל לפחות שתי טענות שאפשר להוכיח או לסתור. לעומת זאת, הצירוף המנצח ''לא נכון'' (שאותו ניתן לכתוב גם כשאין לך שום רעיון על מה אתה מבסס את דבריך) הוא מאוד אבסטראקטי, והדרך היחידה לסתור אותו היא בלכתוב ''כן נכון''.
causality 405135
אי אפשר אפילו להתחיל לנסות לסתור "טענות" כאלה.

א. אין הבדל בין לטעון פסאודו טענות נחרצות ללא נימוק וללא התיחסות אל הטקסט אליו מתיחסים ואל טענותיו (1. "הוא כתב את הדברים הרגילים" 2. ידה ידה סלט ידה ידה פשטנית בלה בלה מוטעה ומטעה) לבין ויכוח "כן נכון/לא נכון". לשניהם יש אותה מידה של תוכן, פחות או יותר.

ב. זה כבר ממש חוסר בושה מינימלי להשתמש בטיעון "אנשי הקש" כאילו מדובר בג'וקר ששולפים מתי שרוצים (בלי להסביר מהם אנשי הקש. ובלי להסביר מהן הטענות האמיתיות) ובאותה נשימה, כאילו כלום, להזכיר מילים (כמו עניין ה"בוגדים") שאין להם שום איזכור במאמר, לא במפורש ולא בין השורות.

אם זו תגובה שאפשר לספור בה "שני טיעונים", אני מעדיף כבר תגובה שכתוב בה "אני צודקת והוא טועה כי ככה. ננה בננה!". לתגובה כזאת יש לפחות איזה ערך סגנוני מסוים.
causality 405146
א. 1. הטאובון טוען: יש לנו שמאלנים קיצוניים (מילה מפלילה אהובה שמופיעה במאמר) שאשמים ב(עוד מילים מפלילות) מנוונות, אוטומטיות, נרקיסיסטיות, שחצנות וטיפשות ולא מבינים שאנו בסכנה קיומית.
אני יודעת מר י., שאתה מסכים עם כל מילה, אבל הוא לא הראשון ולא האחרון שהעלה את הטענות הלעוסות הללו. לכן אני מכנה זאת "הדברים הרגילים".
2. סלט מידי השף הטאובי:
האשמותיו הפילוסופיות הספציפיות: פסיכואנאליטיות, פוסט קולוניאליזם, ומבין טענותיו מבצבצות טענות כנגד סוג מסויים של דה קונסטרוקציה (התרכזות בדימוי, שלילת קיום האוייב מעבר להוויתו כדימוי). שלושה זרמים שונים, מספר כיוונים וצורות ניתוח, הכל נכנס לקדירה אחת מבחינתו של טאוב טאובי. סלט.

ב. אז השמאלנים שהוא מצייר את דמותם קשורים באופן מקרי בלבד לשמאלנים המצויים בסביבתו הארצית, הפילוסופיות שהוא מבקר קשורות באופן מקרי בלבד לכתבים הקיימים בספריה הקרובה למקום מגוריו. יש לנו כאן מבצר מקש מלא חיילי קש שאותם הוא מבעיר בלהב לשונו.

אני לא ממש מתרשמת מגידופיך מר י. אבל אני מעוצבנת עליך שגרמת לי לקרוא את המאמר הזה שנית.

המשך בגידופיך, אני עוברת הלאה.
causality 405655
בהצלחה.
causality 442669
מיסטר טאוב הוא מה שנקרא "שמאל מחמד". הוא הרפרנס שבו משתמשים אנשים שונים כדי להוכיח ש: "אפילו בשמאל השפוי חושבים כך", כלומר, שאיננו יותר החזקים ושיש כוחות גדולים הקמים עלינו לכלותנו. יש איראן שמחפשת נשק גרעיני ברוב חוצפתה, יש איסלאם עולמי וכו'. הכל מתחיל כאן ועכשיו. ההיסטוריה האיראנית מתחילה עם אחמדינג'אד. טוב, נתפשר על חומייני; לפני כן היה שם כתם שחור. בלבנון? מקדמת דנא מסתובב שם חיזבללה וזומם לכלותנו ולא ישקוט ולא ינוח עד שיצליח אפילו בעוד 1000 שנה. הסורים תומכים בהם כבר מראשית הציונות.
ואנחנו הדמוקרטיה הקטנה והיחידה במזרח התיכון רק רוצים לחיות.
ברמאללה ובעזה מסתובבים השונאים שברוב טיפשותנו האמנו להם וניסינו לתת להם קצת אוטונומיה ב-‏93.
causality 442671
ושכחת לציין שההיסטוריה של החוכמה התחילה עם טאוב.
causality 405156
לא בדיוק קשור, אבל לפני מספר ימים דיבר מישהו (כתב לענייני מחשבים של ה"ארץ"?) על השפעת הטכנולוגיה על הפוליטיקה (מין שם קוד סקסי לכלל ההתנהגות האנושית, כך נראה, אבל ייתכן שאיני מדייק). בכל מקרה, אחת הדוגמאות שהובאו הייתה רידוד הדיונים (הפוליטיים/צבאיים/עסקיים) עקב שימוש במצגות (פאוורפוינט).

זה כשלעצמו איננו מרתק במיוחד, אבל לי הדבר הזכיר את מה שקורה באייל לאחרונה עם השימוש הגובר בטענות בדבר כשלים לוגיים (וקישורים לערכים רלוונטיים בויקי – עזות רוח כשלעצמה) כתחליף להשמעת טענות (שלא לדבר על טיעונים) קונקרטיות.
causality 405179
איכשהו, ברוב המקרים שבהם זועקים כשל לוגי ומקשרים לויקיפדיה בתעוזה, אני חש שהדבר חוסך דיון מיותר בן 100 תגובות.
causality 405192
וגם הגדרות חדשות.
מצח, מצח, נו מילא. 405381
causality 405660
זו כמובן רק דעתי האישית, אבל דיוני "הקישורים העליונים בחיפושי גוגל" וקרבות ה"תראו מה יש בויקיפדיה", בד"כ חוסכים (משהו שהיה יכול להיות) דיון מעניין ומיותר בן 100 תגובות.
causality 406421
הייתי בטוח שכבר הזכרתי את זה באייל, אבל נראה שלא.
John S. Rigden, "The Lost Art of Oratory: Damn the Overhead Projector", Physics Today, March 1990
- ומאז כולם חוזרים על הרעיון.
causality 407092
causality 404822
יש לינק לגדי טאוב? איפה אפשר לקרוא אותו?
causality 404825
causality 404849
תודה.
הבלים מוחלטים.
causality 404852
בבקשה.
למה?
causality 404929
רק על קצה המזלג (כי פחות או יותר אין שם מלה אחת משכנעת):
אם אנחנו לא החזקים, אז איך זה שהרגנו פי כמה אנשים, גירשנו פי כמה פליטים וזרענו פי כמה וכמה הרס משעשה הצד השני?
ואם האמונה בכוחנו מיוחדת לשמאל הרדיקלי, איך זה שאולמרט ופרץ - שאינם נמנים עליו - העזו לפתוח במלחמה תחת כותרות כמו "נלמד אותם לקח", "נסראללה לא ישכח את השם פרץ", או "עד כאן"?
ואיך זה שרוב העם תמך ביציאה למלחמה על "כנופיה" מפחידה כל כך כמו החיזבאללה?
ואם מהעובדה שלאויב יש מערך טילים אפשר להסיק שהוא רע, אז מדוע אי אפשר להסיק את אותו דבר עלינו? לנו אין טילים?
ואם גדי טאוב סבור שהמלחמה מוצדקת והשמאל הרדיקלי טועה, אז איך זה שאין מלה אחת לומר להצדקת עמדתו? איך זה שהוא מתעסק אך ורק בגינויו האווילי של אותו שמאל, על סמך אנשי קש נלעגים וחסרי בשר?
causality 405143
"אם אנחנו לא החזקים, אז איך זה שהרגנו פי כמה אנשים, גירשנו פי כמה פליטים וזרענו פי כמה וכמה הרס משעשה הצד השני?"

איש קש מספר 1: ההנחה הסמויה בשאלה הרטורית הנ"ל היא שכותב המאמר התכוון להגיד שהגוליית הוא החיזבאללה ו/או אזרחי לבנון הסובלים. זה לא מה שהוא אמר. החיזבאללה הם בסה"כ פרוקסי של הכוחות עליהם מדבר כותב המאמר (הוא אפילו אומר זאת במפורש "הפשיזם המוסלמי מבית מדרשה של איראן"). אפשר לא להסכים עם הכותב, אבל מומלץ לפחות להבין מה הוא אומר. בכל מקרה, אם נשתמש במדד המוזר שלך לחוזק "כמה גירשו וכמה הרסו" אז האיראנים/סורים, שמצאו שיטה מאוד יעילה להפעלת מנופים על ישראל, בלי לשלם שום מחיר, בהחלט יוצאים הצד החזק בסיפור המלחמה האחרון. השחקנים הנ"ל אפילו הודו בכך במפורש כשנכנסה הפסקת האש לתוקף (אסד בנאום ה"שלום או התנגדות" שלו).

איש קש מספר 2: "ואם האמונה בכוחנו מיוחדת לשמאל הרדיקלי...". איפה במאמר כתוב שהאמונה בכוחנו מיוחדת לשמאל הרדיקלי? מועברת שם ביקורת על השמאל הרדיקלי שמניח לא בצדק (לדעת הכותב) שאנחנו הצד החזק והרע. צריך לעשות לא מעט צוקהרות לוגיות כדי להסיק מכך שהכותב חושב שלשמאל הרדיקלי יש מונופול על תפיסת הצבא הישראלי ככל יכול. אפשר לא להסכים עם הכותב, אבל לא צריך להוסיף לו טענות אותן הוא לא טען (האם ניתן לדמיין את הכותב מעלה את אותו הטיעון, שאנו לאו דווקא הצד החזק, מול פוליטיקאי-גנרל-ימני שמנסה להרגיע את חששות תושבי הצפון בזמן רגיעה ושמתאר את צה"ל כאומני פוטנטי? אני חושב שכן).

"ואיך זה שרוב העם תמך ביציאה למלחמה על "כנופיה" מפחידה כל כך כמו החיזבאללה?"

זה שוב חזרה על איש קש מספר 1, במילים אחרות. כנראה שצריך להפעיל דמיון ויצירתיות גם כשבסה"כ מנסים למצוא אנשי קש חדשים.

איש קש מספר 3: "ואם מהעובדה שלאויב יש מערך טילים אפשר להסיק שהוא רע, אז מדוע אי אפשר להסיק את אותו דבר עלינו? לנו אין טילים?"

מתוך המאמר: "כל מי שעיניו בראשו מביט בגל העולה של הפשיזם המוסלמי מבית מדרשה של איראן, ולא צריך הרבה הסברים כדי לדעת מה כאן רע ומה כאן מסוכן.".

מקיומו של הארסנל הוא הסיק את החוזק ולא את הרוע. לא מקיומם של טילים הוא מסיק את הרוע, אלא מקיומה של האידיאולוגיה. אפשר לא להסכים עם הכותב ולהעלות טיעוני נגד, אבל המינימום שצריך לעשות זה להראות איזה בדל של הבנה של מה שהוא כותב (די בפשטות, במקרה זה, באמת לא מדובר במאמר מבריק).

"ואם גדי טאוב סבור שהמלחמה מוצדקת והשמאל הרדיקלי טועה, אז איך זה שאין מלה אחת לומר להצדקת עמדתו? איך זה שהוא מתעסק אך ורק בגינויו האווילי של אותו שמאל"

משום שדעתו של גדי טאוב על השמאל הרדיקלי הוא נושא המאמר. ככה זה מאמרים, מתמקדים בנושא עליהם רוצים לכתוב.

"...על סמך אנשי קש נלעגים וחסרי בשר?"

מישהו אמר אנשי קש?
causality 405149
בנושאים.
causality 405150
1. "...הוא תקף רק מתוך ההנחה שאנחנו החזקים והרעים, אלא שבמקרה *המסוים הזה* - אנחנו לא זה ולא זה."
א. במקרה *המסוים הזה* נלחמנו בחיזבאללה.
ב. אם זו הייתה מלחמה באיראן ובסוריה, איך העזנו בכלל לצאת למלחמה הזאת?
שום איש קש.

2. או.קיי., אולי איש קש, אבל כיוון שטאוב מדבר, לכאורה, על "הנחות היסוד" של השמאל הרדיקלי בתור מה שגורם לו - לאושו שמאל - להתנגד למלחמה, וכיוון שזהו הגורם היחידי (לצערי) שהתנגד אליה בארץ, מן הסתם הוא טוען שלאחרים הנחות יסוד שונות.

3. "...שיש כל מיני אחרים. חלק מהם, לאחרונה, הקימו בסיסי טילים, כך השמועה, שככל הנראה הוצבו מחוץ למערכי הייצוג של השיח הישראלי. אז אולי באמת כדאי שנתעניין במונחי הצד השני. ושנזכור שבצד השני יש בני-אדם... לפעמים אכזריים בצורה מדהימה. במקרה הזה כדאי להתעניין גם במונחים של האכזריים ביניהם,"
בסיסי הטילים מרמזים על אכזריות. לא על חוזק.
שום איש קש.

...וגם אם נושא המאמר הוא רק דעתו של טאוב על השמאל הרדיקלי, עדיין - כיוון שהוא מתייחס לעמדותיו ולדעותיו-לכאורה של השמאל הזה - מן הראוי היה שיביא איזו הצדקה לדעתו זו, בדמות נימוק כלשהו גם להפרכת המסקנה השמאלנית שהמלחמה אינה מוצדקת.
causality 405664
מאוד שימושי הטריקים האלה עם השלוש נקודות.
causality 405666
הן נועדו רק לקיצור הקריאה. אם אינך מאמין, אני בטוחה שתמצא בקלות את המאמר ותקרא מה הן ''מסתירות''.
... 405668
מצאתי. תודה.
סייד הצבעים 404717
זה פחות או יותר שקול לטענה שאם הערבים יפסיקו לבצע פיגועים, ישחררו את החטופים ויכריזו באופן חד צדדי שמהיום המאבק שלהם יתמקד במדיטציה להשכנת שלום, אז תהיה לנו עילה לכבוש את עזה.
סייד הצבעים 404718
למה אתה אומר את זה?
סייד הצבעים 404724
בעיקר כי זה נראה לי נכון.
סייד הצבעים 404719
אתה יכול להצביע על איזו פונקציית שקילות אפשרית?
סייד הצבעים 404725
"אתם ברחתם מלבנון ובכך למעשה נגמרה התוקפנות שלכם כלפינו בלי הסכמתנו, לכן נתקוף אתכם"
"אתם הפסקתם את התוקפנות שלכם כלפינו בלא הסכמתנו, לכן נתקוף אתכם"
הפסקת התוקפנות מצד X גררה תקיפה מצד Y.
נראה לי די שקול.
סייד הצבעים 404730
אתה שכחת שהרעיון המגוחך שאילצנו אותם לירות עלינו איננו שלי.
סייד הצבעים 404744
בסדר, זה היה איש קש שלי. אבל את עדיין מוזמנת לצקת תוכן לטענה שהנסיגה החד-צדדית היא כוחנות.
סייד הצבעים 404748
*כל* פעולה חד צדדית במצב הזה היא כוחנית.
סייד הצבעים 404762
גם כניעה ללא תנאי/ביטול קיומה של מדינת ישראל?
סייד הצבעים 404802
ברור! אם הציונים מבטלים את המדינה, השליטים הערבים יצטרכו למצוא להם אויבים אחרים והלז בהכרח יהיו ערבים. כלומר במקום אויבים סימפטיים שרוב מעייניהם נתונים לוועדות חקירה, שיפור הדיוק של הפגיעות, ודיונים בבג"ץ על מספר נתיני-האוייב שיקבלו עבודה, פיצויים, אזרחות וכיו"ב, הם יאלצו לקבל אויבים שבעיקר מתעסקים בלהרוג.
סייד הצבעים 404810
אינני מבין את כל אנשי הכבוד הלאומיים שבוכים על התבוסה.
מדבריך אני מבין שחיל האויר לא הפציץ בפצצות ובטילים את לבנון אלא בכספי פיצויים, בפסקי דין הצעות עבודה וכד'. בכל אופן, אינני מאחל לך לחטוף עשירית ממה שלבנון חטפה. ולא הובסנו בשום מילחמה; התבוסה היא בראשם של הלאומנים אצלנו שלא הספיק להם הדם שהוקז בלבנון. הדברים שאמר אסד בראיון אתמול לא נבעו מה"ניצחון" של חיזבללה בלבנון אלא מזעקות השבר על איזו תבוסה שלא היתה בלבנון. בפחות ממט סנדלרים אנחנו לא מסתפקים.
סייד הצבעים 404813
נדמה לי שעלבונו של השמאל מדבר מגרונך.
סייד הצבעים 404815
נדמה לך לא טוב. מי שנעלב עד עימקי נישמתו הוא הימין ונגרריו.
הוא אינו יכול לסבול את העובדה שלא ניצחנו כמו במלחמת ששת הימים. הוא אינו יכול להפרד מהאמונה שששת הימים היה המצב הטבעי. התפיסה הזאת עברה גם לממשיכים שנולדו אחרי מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים.
Hear hear! 404477
סייד הצבעים 404442
וזו הסיבה שבגללה אני לא כועס על קשוע בגלל שהוא שמח על טנק שנהרס, אלא כועס עליו (טוב, אני לא באמת כועס) בגלל שהוא בוחר להתעלם מהתמונה הרחבה יותר (בגלל המוצא/"זהות" שלו?)
סייד הצבעים 404444
גם אני. אני אולי אפילו באמת קצת כועס.
סייד הצבעים 404448
והאם עלה בדעתכם שקשוע דווקא רואה את התמונה הרחבה, אבל הוא רואה אותה אחרת? כמו שכמה יהודים ישראלים גם כן רואים אותה אחרת?
סייד הצבעים 404452
כן.
סייד הצבעים 404464
כן.

ויותר בפירוט: אני בטוח שגם לך קורה שלמרות הספק המנקר שמא בכל זאת את טועה והצד השני בויכוח צודק, את נשארת די משוכנעת שאת צודקת והצד השני טועה.
סייד הצבעים 404472
כן, כמובן, אבל בד''כ אני מתעצבנת במיוחד כשהוא רואה דווקא את התמונה הרחבה, אבל אחרת. נניח, כמוכם...
סייד הצבעים 404504
שאלה: האם יש איזה סימן שאני לא מזהה, שמראה לך איזה "אייל אלמוני" הוא ממין נקבה?
סייד הצבעים 404550
לא חשבתי על זה בכלל. כנראה זיהיתי את כתב ידה של איילה אלמונית מסוימת, פעילה.
ערבי טוב 409044
"אני מודה, עשיתי טעות ולא הייתי צריך להתפתות ולכתוב כך על המלחמה הארורה ההיא. אבל אני רוצה להבהיר כאן, אחת ולתמיד, אפילו אם זה יעלה לי ביוקר: הכריחו אותי לכתוב כך. זו לא באמת העמדה שלי, אבל איימו עלי ברצח אם לא אפרסם את הדברים שפורסמו כאן בשעתו." אני מואשם, סייד קשוע, הארץ http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
ערבי טוב 409064
הציטוט שלך מחמיץ את הסארקזם הגס של המאמר.
סארקזם? 409068
-----------------
(כל ציטוט אחר היה הורס את הפואנטה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים