השופט ברק מול שרים - מי לוקח? 409608
את השופט ברק פגשתי בטקס יום הזכרון בהר הרצל לפני שנה ורבע. לאחר תום הטקס הרשמי הוא עבר בין המצבות ולחץ ידיים למשפחות השכולות. אינני בן למשפחה שכולה, אבל אני מגיע לטקס בכל שנה וכך קרה שהוא ניגש גם אלי ולחץ את ידי. יש לציין שבחמש עשרה הפעמים או משהו כזה שבהן נכחתי בטקס לא ראיתי אחד משבעת ראשי הממשלה או מכל הרמטכ"לים, ראשי העיריה ושאר המכובדים שהשתתפו בו עוברים בין המצבות פרט לשופט ברק.

פגשתי שרים כאלה ואחרים בהזדמנויות שונות. הסקר אינו מציע אפשרות של נשיא ביהמ"ש העליון, אבל נראה שכראש רשות שלטונית הוא בכיר יותר מהם.

בהערת אגב יש לציין שכדי שהסקר יהיה הוגן ראוי לקבוע גם שהמפגש נחשב רק אם האיש היה בתפקידו באותו זמן; פגשתי את אולמרט כשהיה ראש עיריה,והתחככתי בוייצמן בשבוע הספר בבאר שבע ב-‏81, אבל לצורך הענין הם רק ראש עיריה וח"כ.
השופט ברק מול שרים - מי לוקח? 409611
אני מגיע לטקס בהר הרצל בכל שנה ולא הזדמן לי לראות את השופט ברק. לעומת זאת בטקס האחרון הנשיא קצב עבר בין המצבות לאחר הטקס (כך שאנשי הביטחון שלו היו צריכים לדחוף את המשפחות השכולות שאיתרע מזלן להיקלע לנתיבו על מנת לפלס לו דרך).

בכלל הארגון של טקסי יום הזיכרון בהר הרצל הופך גרוע משנה לשנה. החל בנושא החניה, דרך התנהגות גסת רוח של שוטרים וכלה ב''גידור'' של החלקות שניתן לצפות מהן על הטקס או על כניסת המכובדים וחסימת הדרכים הללו לתנועת משפחות, תוך העצמת הלחץ והדוחק השוררים במקום ממילא.
השופט ברק מול שרים - מי לוקח? 409624
אם מותר לשאול, מדוע אתה הולך לטקס הזה אם אינך בן למשפחה שכולה?
השופט ברק מול שרים - מי לוקח? 409664
מפקד שלי לשעבר נהרג בתאונה מבצעית מטופשת. למשפחה קשה עם המעמד והם גם כועסים על הצבא, ולכן הם לא מגיעים לטקס. בד''כ היחידים שעומדים ליד המצבה הזו הם אני ועוד שניים-שלושה חבר'ה מהסדיר שמגיעים מדי פעם, ולעתים גם איזה נציג של היחידה (שפורקה בעצמה בינתיים). כיוון שאני רוצה להיות בטוח שיהיה שם מישהו וכיוון שאין לי אפיק אחר להביע את הזדהותי עם היום ומה שהוא מסמל, אני מקפיד להגיע לשם בקביעות (ובאותה הזדמנות גם מבקר עוד כמה קברים שקרובים ללבי).
השופט ברק מול שרים - מי לוקח? 409691
הבנתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים