41044
ראשית, אחרי קריאת המאמר הקדשתי כחמש דקות לחיפוש באינטרנט ומצאתי כמה אלפי מקורות הטוענים שהנזקים הבריאותיים של מריחואנה דווקא גדולים למדי. לא שאני תומך בהכרח בדעה הזו, אבל כמו בדיון על הניסויים בבע"ח, אני בטוח שהאמת אינה חד-משמעית ושעיקר הויכוח הוא ברמה המוסרית.

תומכי הסמים הקלים תמיד מציינים שאלכוהול וסיגריות הם הרבה יותר גרועים; אם כך, האם אתם תומכים בהוצאתם אל מחוץ לחוק? אם לא, האם אתם תומכים בהיותם של הסמים הקשים מחוץ לחוק? אם כן, מה ההבדל בין אלכוהול לסמים קשים?

ולסיום, האם יש מישהו שתומך בלגליזציה של סמים קשים? האם יש בעולם תנועות לטובת נושא זה (אולי תנועות ליברטריאניות למיניהן?)?
כנראה שכן 41047
אני זוכרת מאמר מאקונומיסט שהתפרסם בגיליון הסופ''ש של הארץ לפני שבועות מספר, בו הכותב תמך במפורש בלגליזציה של סמים כלשהם.

אישית, הנושא שמדאיג אותי הוא מקרים בהם השימוש עלול להיות מסוכן. למשל בסמים בהם חשוב להמנע ממנת יתר, או סמים שאחרי לקיחתם יש לשתות כמויות מים גדולות. ברור שסמים כאלו, לו היו תרופות היו ניתנים תחת מרשם רופא בלבד. הבעיה היא איך להתיר שימוש בסמי שעשועים ועדיין לדאוג שהאזרחים לא יהרגו את עצמם בטעות. צריך לשקול היטב סוגי פיקוח שונים, בין איסור מוחלט לבין ''נמכר בסופר''.
אגב, הבעיה העיקרית שלי היא יצירת ''תיירות סמים''. כמות גבוהה של אנשים המגיעים לישראל במטרה להסתמם, לדעתי לתופעה זו תהיה השפעה שלילית על החברה.
כנראה שכן 41051
מי שיגיע לישראל לאחר השינוי המיוחל יוכל באותה המידה להגיע ללונדון או לאמסטרדאם, או לעוד ערים רבות במערב ומרכז אירופה, שם היחס ל"סמים קלים" נע בין אדישות ממסדית להכרה בזכות כל אחד לעשות כרצונו בגופו.

בקיצור, מה כל כך מושך בישראל? ומה רע בתיירות?
כנראה שכן 41056
מה מושך בישראל? גם סמים, גם יריות - זו ההזדמנות הכי קרובה שיש לרוב האנשים להשתתף בסרט פעולה הוליוודי.
כנראה שכן 41055
"הבעיה היא איך להתיר שימוש במכוניות ועדיין לדאוג שהאזרחים לא יהרגו את עצמם". פתרונות לנושא זה אפשר למצוא אחר כך, זה בטח לא יכול להוות עילה לאיסור על שימוש בסמים. אני תמה על דאגתך להשפעתם של תיירי הסמים על החברה; אם ברחובות תל אביב יסתובבו אלפי צברים מסוממים, או לחילופין אלפי תיירים מסוממים, האם יהיה הבדל? לדעתי לא. בטיול האחרון שלי (לסלובניה!) פגשתי שני הולנדים שהעידו שאמסטרדם הפכה לעיר בלתי נסבלת, כשיש סיכוי של 50% לקבל תשובה קונקרטית מאדם ברחוב על השאלה "מה השעה"? מזה אני מוטרד.

מצד אחד הסלידה שלי ממשתמשי הסמים חזקה כל כך שהיא גורמת לי להתנגד אוטומטית ללגליזציה. מצד שני אני מבין שאם כל תושבי העיר או המדינה שלי היו רוצים בחפץ לב להיות מסוממים, אז כנראה שהבעיה היא בהם ולא בחוק, ואולי הגיע הזמן להחליף עיר או מדינה ובמקביל לתמוך בלגליזציה, כי אני לא רוצה שאנשים יהיו אומללים בגללי.

טוב, אולי לקראת התגובה ה-‏900 אני אגבש דיעה. אני מבטיח לעדכן את כו-לם.
כנראה שכן 41085
למה אתה חושב שאין היום אלפי צברים מסטולים?
היות והמשטרה כלל לא מנסה לעקוף את הנושא אתה יכול לראות איך בכמעט כל פאב תלאביבי בחוץ תמצא כמה חברה שמחששים להם בנוחות ולאחר מכן חוזרים לפנים הפאב.

אגב עם מה שמטריד אותך זה שלא יהיה מי שיאמר לך מה השעה אז תקנה שעון.
כנראה שכן 41109
בהקשר הזה, אני רוצה להזכיר ידיעה מלפני קצת יותר מחצי שנה שהתפרסמה בכל העיתונים, לפיה רנ"צ אהרונישקי צוטט: "הפסקנו להילחם בסמים הקלים". עוד לא ראיתי שהמלחמה נגמרה, אבל בהחלט יש כאן הצהרת כוונות.
כנראה שכן 41110
כיום התופעה כמעט ולא מטרידה אותי כי אני לא מסתובב בפאבים. ברגע שהמסוממים יסתובבו באוניברסיטה, בקניון ובתחנת הרכבת, זה יתחיל להיות מטרד. למעשה, כבר כיום בכל ליל שישי מתאספים כמה צעירים שתויים מתחת לבניין שלי, צועקים ומפריעים לכל השכונה. אתה חושב שאדם צלול היה מרשה לעצמו לעשות משהו כזה?

השעה דווקא אף פעם לא מטרידה אותי; אבל יש לי חלום בלהות קטן לפעמים: שיום אחד אני אכנס לאייל וכל הכותבים כאן יאמצו את הסגנון ואת הבנת הנקרא שלך. זוהי אנלוגיה מצוינת למצב בו כולם ברחוב יהיו מסוממים ולא יהיה עם מי לדבר. (אני מקווה שאתה לא נעלב; ראיתי שאתה דווקא גאה בשימוש שלך בסמים).
כנראה שכן 41141
טוב ראשית אני לא נעלב. למדתי מזמן לא להעלב משטויות.

שנית מה לעשות אבל אתמול לא הייתי ''מסומם'' או בהשפעת איזה שהוא סם מלבד יתכן עייפות. כנראה שהתקפה אישית יותר נוחה לך מאשר הבאת עובדות וכדומה.

שנית כבר נרשם פה כי שליש מהאנשים באונברסיטת תל אביב מודים כי הם משתמשים. לידיעתך יש כאילו גם בתחנת הרכבת וגם בקניון, הסיבה שאתה לא יודע זאת היא כיוון שהם להבדיל משיכורים בדרך כלל לא מראים את עצמם.

חוסר ההבנה שלך בנושא יוצר מצב שבו אתה משווה משתמשי סמים קלים לשיכורים, כמובן שאם היית חוקר ואו בודק בנושא היית מגלה כי אין שום קשר אבל מי אני שאפריע לך לחלום בהקיץ.
כנראה שכן 41197
הם הודו שהם >השתמשו< בסמים, לא >משתמשים<... לכן כשאתה הולך בקמפוס האוניברסיטה אתה לא תראה מסומם אחד על כך שלושה סטודנטים... בדיוק כמו שאתה כמעט ולא רואה אנשים מסוממים בקניון או בתחנת הרכבת...

לדעתי המצב כיום הוא האידיאל, הסמים הקלים מחוץ לחוק, אך זה לא מונע מאנשים שממש ממש רוצים להתמסטל להשתמש בהם (לדוגמא, אתה).
מפני שהם מחוץ לחוק, אנשים שומרי-חוק ימנעו מלהשתמש בהם (דבר חיובי, לדעתי לפחות), וישראל לא תהפוך להיות משכנם של כל צרכני הסמים של העולם שכפי שנאמר פה עלולים לנהור לישראל ולהנות משינוי החוק.

"שהם(משתמשי הסמים) להבדיל משיכורים בדרך כלל לא מראים את עצמם.", מה רע ? שלא יראו את עצמם ! יהיה יותר טוב גם בשבילי וגם בשבילם (בשבילך).
כנראה שכן 41266
נכון אבל האם 1 ל10 זה כן טוב.
שוב היחס שלך לסמים מראה לטעמי חוסר הבנה מוחלט בנושא, אני לא יודע כמה פעמים יצא לך להיות בחדר מלא מסטולים (לי יצא לא פעם) וכמה שזה מפתיע הם לא כמו שמראים בסרטים או בטלויזיה.
על חלקם המריחואנה כמעט ולא משפיע ועל חלקם היותר קטן היא לא משפיע בכלל.(לפחות לא בצורה שנראת לעין)

ב. אני כן רואה לפעמים ברכבת או בקניון אנשים שעישנו גרס,(ניתן להבחין בזה לפי צבע העין לאחר מכן) מה שלא מפריע לי בכלל.

המצב האידיאלי לך אינו אידיאלי לכמה וכמה אלפי אנשים בארץ שעלולים גם עם הסיכון היום נמוך יחסיט להשפט וללכת לכלא בגלל פעולה שבה הם לא פוגעים באיש כולל עצמם 0שוב רמת הפגיע מסיגריה רגילה גדולה בהרבה על סיגרית גרס על כך הגיב כבר רופא האייל יובל.)

המצב אולי מושווה לנהיגה שבה אנשים שנוסעים מהר יכולים להיות באותו צב אולם להבדיל הוא שאילו שנוסעים מהר עלולים לפגוע בעצמם או באחרים.

כאשר אני רוצה להתמסטל אני צריך להסיג את החומר בדרכים לא דרכים במקום שיהיה חומר טרי שיושב בבית מרקחת ונמכר בזול ובצורה נורמלית או שגדל בביתי.

מה גם שאני לא אוהב להיות לא שומר חוק אבל אני גם לא אוהב להיות אדיוט ששומר על חוק טיפשי ומטומטם שאין לא כל הצדקה מלבד חוסר מחשבה והכרה של הנושא על ידי המחוקק.

אגב אני באמת לא מבין מה יש לך נגד אותם משתמשים בסמים קלים שאינך רוצה לשמוע ואו לראות ולדעת עליהם? ומה עם הבחור שאיתו אתה לומד כבר שנה באוניברסיטה , האדם שבזכותו אתה מוציא ציונים טובים יותר יגלה לך פתאום שהוא מידי פעם לוקח איזה צינגלה, האם תברח מיד מהמקום בזעקות אימה?
כנראה שכן 41387
אתייחס לתגובה שלך נקודה נקודה...

-לא אמרתי שיחס 1 ל-‏10 הוא טוב... אבל "כמה וכמה אלפי אנשים" מתוך 6 מיליון זה לא הרבה ועם זה אין לי בעיה.

-אני יודע שהם לא כמו שמראים בסרטים, לפחות לא אלו שמשתמשים בקשים... אני מכיר כמה אנשים שמתשתמשים בסמים קלים, ואחד מהם אפילו חבר די טוב שלי, כל עוד הם לא משתמשים בזה על-ידי, אין לי בעיה.

-עיניים אדומות לא חייבות להעיד על שימוש בסמים, זה יכול להיות עייפות או רגישות או אלרגיה... ושוב, לא מפריע לי לראות אנשים עם עיניים אדומות... אני פשוט לא רוצה שרוב האנשים שאראה ברחוב יהיו מסוממים.

-בקשר לפגיעה רפואית, זה לא מה שמפריע לי, ההבדל בין סיגריה לג'וינט זה שג'וינט ממסטל... ואין קשר להבדל הבריאותי, האיסור על סמים, בשבילי, מונע התפשטות המנהג המגונה לשאר האוכלוסיה, ולא בשביל "לדפוק את המסוממים".

-אני לא עשיתי מעולם כזו השוואה, היא לא נכונה לדעתי.

-כמו שרשמתי למטה... גדל בעצמך !

-יש הבדל עצום בין לא לאהוב להפר את החוק, לבין לשמור על החוק... עובדה: אתה מפר את החוק ! אבל אני לא בא כנגדך בטענות, תעשה מה שבא לך, רק שהחוק ישאר כמו שהוא !

-שוב, אין לי בעיה עם משתמשי סמים קלים... רק אני לא רוצה שהחוק ישתנה (ושלא יתמסטלו לידי...).

נ.ב.
שמעתי פעם שהעשן שיוצא מהג'וינט גם יכול למסטל, האם זה נכון ?
כנראה שכן 41392
א. > בקשר לפגיעה רפואית, זה לא מה שמפריע לי, ההבדל בין סיגריה לג'וינט זה שג'וינט ממסטל... ואין קשר להבדל הבריאותי, האיסור על סמים, בשבילי, מונע התפשטות המנהג המגונה לשאר האוכלוסיה, ולא בשביל "לדפוק את המסוממים".
אם אין סכנה בריאותית, והמסומם לא מהווה נטל החברה (דברים שברורים לי, וכנראה שגם לך), מה גורם לעישון סמים להיות מנהג מגונה? ומה גורם לזה להיות יותר מגונה משתיה לשוכרה? אם כבר, אנשים מסטולים נוטים להיות ידידותים בעוד שיכורים נוטים יותר לאלימות, בנוסף על העובדה הפשוטה שאנשים תחת השפעת גראס מודעים למעשיהם, פחות או יותר, בודאי יותר משיכורים.
האם לחוק יש סמכות למנוע ממני לעשן בגלל שהעניין נראה למחוקק לא מוסרי? ומה הלאה? איסור על נסיעה בשבת? איסור לצפור לפרות שתזוזנה מהכביש? עונש מאסר על ניבול פה?

ב. > אין לי בעיה עם משתמשי סמים קלים... רק אני לא רוצה שהחוק ישתנה (ושלא יתמסטלו לידי...).

למה אם אין לך בעיה איתם, אתה חושב שזה בסדר שהם יחשבו כעבריינים פלילים? לעשן ג'וינט זה יותר חמור מלנהוג בפראות או מהרבה עבירות אחרות שמן הסתם יראו לך כחמורות בהרבה. אני פשוט לא מצליח לתפוס את הרעיון. בגלל שכבודו לא רוצה שיעשנו לידו מישהוא צריך להכנס לכלא? תעבור ספסל בבקשה, אם העשן מפריע לך, או שתבקש מהמעשן לעשות את זה, אבל מכאן ועד להשארת החוק האוילי שאומר ששני קטינים שעישנו ביחד, אחד מהם (זה שהביא את הגראס) צפוי לעשרים שנה בכלא (מקביל כמעט לרצח!) המרחק עצום.
כנראה שכן 41396
א. לא אמרתי שאין סכנה בריאותית, דווקא יש סכנה בריאותית, ואני מקווה מאד שאתה מודע לה.
עישון סיגריות הינו, בשבילי, מנהג מגונה... שתיה לשוכרה הינה, בשבילי, מנהג מגונה. קשה כל כך להבין מדוע ? יש צורך בהסברים ?
בדיוק כפי שעישון סיגריות ושתייה לשוכרה הינם מנהגים מגונים, עישון ג'וינט הינו מנהג מגונה פי כמה וכמה, מכיוון שהוא משלב בין התופעות הרעות הנילוות לעישון סיגריות לבין התופעה הברורה שנגרמת משתיית יתר.

"אנשים מסטולים נוטים להיות ידידותיים" ? תלוי בבנאדם... מעולם לא ניסיתי סמים, אך בתור שיכור(אומנם מנהג מגונה, אך מדי פעם גם אני עושה זאת) אני הבנאדם הכי נחמד ומצחיק בעולם (לפי מה שהחברים שלי סיפרו לי), כך גם אני בטוח שחלק מהמסטולים נוטים לאלימות.

נטל לחברה ? בוודאי שבנאדם מסטול מהווה נטל לחברה ! יכולת השיפוט שלו הרי שואפת ל-‏0, הוא יכול להכות אנשים, ליפול מצוק, לישון על מדרכה ברחוב (ועוד ועוד) מבלי בכלל לשים לב לכך.

לחוק יש סמכות למנוע ממך לעשן סמים ב>שטח המדינה<, אתה רוצה לעשן ? אתה אדם חופשי, סע לאמסטרדם.

ב. לי >אישית< אין בעיה איתם, לחוק יש בעיה...
עישון ג'וינט יכול לגרום לנהיגה פראית, ועוד הרבה עבירות אחרות... לכן זה מבחינת עבירה גוררת עבירות.

אם סמים קלים יהפכו להיות חוקיים, וזה יהיה חוקי לעשן אותם על ספסל ציבורי, אני אקום ואלך כאשר אדם יעשן לידי, בדיוק כפי שאני כרגע עם סיגריות, אך בינתיים, זה לא חוקי, ואם בנאדם במודע עובר על החוק מן הראוי שיכנס לכלא, אחרת (כפי שכבר ציינו פה) נהפוך לאנרכיה.

בקשר ל-‏20 שנה בכלא, אני לא ידעתי שזה העונש, יש לך לינקים לביסוס טענתך ?
אם באמת זהו המקרה, אני מסכים שהחוק נוקשה מדי, וראוי להוריד את שנות המאסר, אך מפה ועד למבט לא יפה ולהגיד לקטין "נו נו נו !" המרחק עצום !

נ.ב.
מה עם הנ.ב. שלי מלמעלה, בקשר לסכנת ההתמסטלות מעשן הג'וינט ? יש תשובה למישהו ?
שאנטי שאנטי, בבה 41419
א. יש כמובן סכנה בריאותית, וגם גלידה זה לא כל כך בריא. הסכנה הבריאותית זניחה יחסית לדברים המותרים בחוק, הייתי צריך לכתוב. אם זה לא מקובל עלייך, עיין בדבריו שלי יובל (עד שפעם אני מסכים איתו:)) ואני חושב שגם כאן חובת הראיה עליך.
אני חושש שתאלץ להסביר לי מדוע שתייה לשוכרה, היא מנהג מגונה. אני לא מתכוון לאלכוהוליזם, אני מתכוון לשתייה לשוכרה לפרקים, בשעות החופשיות. אני מסכים אולי שזה לא המנהג הכי יפה בעולם, אך איסור עליו הוא פגיעה חמורה בחופש הפרט. על כל פנים המחוקק לא חשב לעשות זאת.
בשונה מסיגריות, עישון גראס הוא לא עישון מתמשך. רוצה לומר, אדם מעשן ג'וינט והרי הוא מסודר לשעתיים עד חמש הבאות (תלוי בבן אדם, זמנים ממוצעים), אנשים לרוב לא מעשנים כמו סיגריות, לאורך כל היום, סיגריה כל חצי שעה.
כמובן שמידת הידידותיות של המעשן תלויה בבן אדם, אני מדבר על נטייה כללית. אם היית באמסטרדם לא תוכל לפספס את ההבדל בין השיכורים האירים למסטול האמסטרדמי הממוצע.
באם אדם מסטול הוא אלים, יש לנהוג כלפיו בחומרה, בדיוק כמו אדם לא מסטול. המציאות היא שהסם נוטה להשפיע על אנשים להיות שלווים ולא אלימים.
(סתם כך, מוזיקה שמתחברת אלכוהול - רוק כבד, מוזיקה שמתחברת לגראס - רגאיי, רוק רך)
גם בנוגע ליכולת השיפוט, לא נכון, יכולת השיפוט יורדת, אבל לא לאפס. היא יורדת הרבה פחות משאתה חושב.
אני בכלל לא מעשן, למעלה משנה, אני רק חושב שהחוק אווילי. העובדה שבעבר עישנתי, והרבה, מאפשרת לי להבין עד כמה. כך שאת כרטיס הטיסה אני חוסך לעצמי. אבל בא נניח שהייתי רוצה לעשן, מדוע עלי לסוע לאירופה הקרה ולאמסטרדם הקודרת? החוק גם לא יכול לאסור עלי לעשן באמסטרדם, כל מה שאני מדבר עליו הוא הזכות הבסיסית לעשן כיף בכיף (לשון נופל על לשון) על מרפסת ביתי.

ב.עישון ג'וינט לא יכול לגרום לנהיגה פראית, לפחות לא נראה לי מנסיוני ומהיכרות עם אחרים שכך הוא. נהפוך הוא, אנשים נוהגים בשאנטי. אם יש לך סיבות לחשוב אחרת, לינקים בבקשה.
שוב, גם אם כן, צריך לענוש את הנוהג בפראות או את המכה קשישים, לא את כל עדת המעשנים.

אופס טעות שלי, לא עשרים שנה, עשרים וחמש, על הדחת קטין.
תודה על השאלה שגרמה לי לעיין בנוסח החוק ולראות שוב עד כמה הוא אידיוטי.
נ.ב. הנה ההרגעה, סיכויך להתמסטל כתוצאה מישיבה ליד מעשן אפסיים. ריכוז החומר בעשן אינו גבוה, ואני משער שרובו נספג אצל המעשן. אם מעשנים הרבה אנשים בחדר אחד, אפלולי וללא איורור (רגע של דממה, אח, הנוסטלגיה לקופי שופס) אתה יכול להתמסטל קלות גם בלי לעשן.
שאנטי שאנטי, בבה 41420
ב. דבר שלדעתי לא מזכירים בהקשר זה הוא שכל ליגליזציה צריכה להיות מלווה בתיקון חקיקה והשוואת האיסורים הנהוגים כיום (נהיגה תחת השפעת אלכוהול למשל) על שימוש בכל חומר משפיע-נפש אחר.
שאנטי שאנטי, בבה 41468
ובאותה הזדמנות, לאסור מכירת סמים (כולל סיגריות) לבני פחות מ-‏18.

ואגב, כדאי גם להתיר מכירת גראס רק לבעלי אזרחות ישראלית. הרי לכם עידוד עליה! נהפוך את עם הספר לעם הצינגלה. (:
שאנטי שאנטי, בבה 41483
מה רע לך בקצת תיירות?
והפלסטינאים? אולי המצב יהיה רגוע יותר אם יעשנו יותר באזורנו רווי המתיחות.
שאנטי שאנטי, בן & ג'רי 41424
"גלידה זה לא כל כך בריא"
מה אתה רוצה מהגלידה?
שאנטי שאנטי, בן & ג'רי 41427
אני אמור להסביר לך?
זה לא ממש התחום שלי, אבל שומנים, פחמימות, כולסטרול וסוכר.
שאנטי שאנטי, בן & ג'רי 41474
שהם כולם, אגב, חיוניים לתפקודך התקין. הבעיה היא במינון יתר.
שאנטי שאנטי, בן & ג'רי 41481
כמובן, לזו היתה הכוונה.
האין במנת גלידה אחת מינון גבוה מהנדרש?
שאנטי שאנטי, בן & ג'רי 41493
לא בהכרח. במנת גלידה כשהיא משולבת בתזונה מערבית טיפוסית, בהחלט כן.
אגב, תגדיר מנה.
שאנטי שאנטי, בן & ג'רי 41507
כמובן שלא התכוונתי בשביל ילד אפגני.
מנה? חצי גביע כמובן :-)
בגלידה יש חומר של אבקת כביסה 82215
ברוב הגלידות התעשייתיות יש חומר שמצוי גם באבקות כביסה!!!
אז מה? 82217
האם החומר רעיל? האם לחומר יש תופעות לוואי? אולי מדובר בכלל בחומר תמים למדי (גלוקוז למשל?).
בגלידה יש חומר של אבקת כביסה 82218
ברוב האוכל בעולם יש חומר שמצוי גם בשתן (מים).
בגלידה יש חומר של אבקת כביסה 82232
האם אילו כדוריות הנקיון הכחולות?
תמיד חשדתי שיש משהו בגלידה שחודר לי לסיבים ומסיר את הכתמים הקשים.
גלידה לא *עושה* כתמים? 82435
בגלידה יש חומר של אבקת כביסה 82441
הם לא קשים. הם צמיגיים.
בגלידה יש חומר של אבקת כביסה 82570
ואני חשבתי שאני היחיד שהפך את המערכון הזה למוטו...
מוטו, אתה אומר? 82572
-- מה זה?
-- זה האוטו שלי.
מוטו, אתה אומר? 82574
לא נכון, זה האוטו של שי אביבי. יא גנב!
תיקון טעות 82575
בהודעה לעיל היה צריך להיות כתוב "ב/ קרן מור ושי אביבי" ולא כפי שנכתב. סליחה.
כנראה שכן 41488
טוב ואני אגיב כמוך נקודה נקודה. (למרות שראיתי שעוד הגיבו.

ועם כמה אלפי אנשים זה 30 אלף? ואם מדובר במאה אלף? האם אז כן ואולי חצי מליון? זה שלא בחרו כמוני בעלה ירוק בבחירות זה כיווןש ישנם דברים אחרים שיותר מתרידים אותי מלבד הנושא הזה, וכך גם אצל אחרים.

ואם הם ישתמשו בזה לידך אבל אתה תחשוב שזו סיגריה רגילה אז? אני מבטיח לך שזה די רחוק ממה שמראים הסרטים מה גם ששם מדובר שוב בסמים קשים.

במושג מסומיים יש בעיה כי הוא מכיל הרבה מאוד בלא כלום. האם איש ששותה קפה הוא מסומם? האם איש שמעשן סיגריה הוא מסומם?
האם זה משנה לך לראות אנשים כאילו מבלי שתדע שהם עישנו לפני כמה דקות? אני יכול להבטיח לך שמשתמשי הסמים הקלים לא נופלים מצוקים לא חושבים שהם דולפינים ושאר סיפורים שרצים על נושאים אילו, אני יכול להבטיח לך שאדם שלקח מעט באופן יחסי גם יכול לנהוג הרבה יותר טוב מאשר אדם ששתה אלכוהול גם בכמות שמאשר החוק. (זאת כמובן בתנאי ששניהם נהגו באופן שווה/דומה עוד קודם)

עם הייתי יכול לגדל מבלי לחשוש שיעשרו אותי הרי שהייתי עושה זאת אולם בשל הרצון שלי לא להיות בבית המשפט ואו בבית האסורים אני לא מגדל או מחזיק כמויות שבהן יש עילה למעצר כל שהו.

עם אין לך בעיה עם משתמשי סמים קלים אני שמח אבל מה לעשות שלחוק יש בעיה איתם.

זה בערך כמו להגיד אין לי בעיה עם משכב זכר אבל שלו יעשו את זה לידי (כמובן במידה וקיים חוק שאוסר משכב זכר) כמו שיש חוק שאוסר על עישון במקומות מסויימים בארץ יכול החוק להתאים עצמו גם לנושא זה ואז אתה לא עלול להיפגע.

הסיכוי להתמסטל מג'וינט של אחר הוא נמוך עד כדי גיחוך, אדם שיאמר כי התמסטל מדבר כזה אני אצחק לו בפנים, למעט עם הוא ישב בתוך הפה של המעשן.
כנראה שכן 41084
בסמים קלים אין מנת יתר ולא מזריקים אותם, למעשה עם תעשני יותר מידי הדבר היחיד שיקרה לך הוא שתקבלי כאב ראש.
קריאה מהירה 41070
בחמש דקות הצלחת לעבור על אלפי מאמרים?
מציאה מהירה 41108
מי דיבר על לעבור עליהם? מצאתי, -מצאתי- אלפי מאמרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים