קלונו של הרמטכ''ל 41401
הורדה לדרגת טוראי אינה שוללת מאדם את עברו. הוא היה לוחם מהולל, הגיע לדרגת אלוף והורד לדרגת טוראי משום שבגרותו ביישה את בחרותו. הרזומה שלו יישאר בדיוק כפי שמגיע לו.

ולטענה התמוהה: "שלילת דרגתו של קצין היא משום פגיעה בחוק יסוד כבוד האדם וחרותו, שכן הקצין עמל רבות כדי להשיג את דרגתו." אדם עמל על כל מיני דברים: חרותו, שמו הטוב, מושב בכנסת ועוד. שלילת הדרגה מתבצעת בעבירה שיש עימה קלון, ומעידה שהאדם איבד את שמו הטוב. גם שלילת חירותו של אדם רק משום שהוא פושע היא פגיעה בו.

אם אכן היו כוונותיו של צה"ל טהורות, היתה ההצעה תקפה רק לעבירות שבוצעו לאחר שהחוק החדש ייכנס לתוקף (אני מקווה מאד שהדבר לא יקרה).

המטרה האמיתית של צה"ל היא, בטווח הקצר, להימנע מקלונו של הרמטכ"ל, המתכנן - ככל הנראה - לא להוריד את מרדכי בדרגה. בטווח הארוך - תדע כל אם עבריה שהמפקד של בתה הוא אנס פוטנציאלי.
מסכים בחום 41404
אין סיבה לשינוי החוק, קל וחומר להבדלה המבישה בין אלופי משנה ומעלה לבין החפ''שים שימשיכו להידפק. כשם שהמורשע עם קלון לא יכול לשמש במשרה ציבורית בשירות המדינה, כך לא ראוי שיוכל להמשיך ולפקד על אלפי חיילים וחיילות. הדרך לשמירה על הדרגה עוברת דרך טיהור הקלון ולא דרך עקיפתו.
מסכים בחום 41406
מהיכן לקחת את ההבדל בין קצינים וחפ"שים? על פי נוסח הידיעה, דרגתו של כל אחד תוכל להישלל רק לאחר החלטת ועדה. לא רק דרגות קצינים. ההנמקה התמוהה של צה"ל מתייחסת אמנם לקצינים בלבד, אך לא נוסח ההצעה.
באתי לברך ויצאתי טמבל 41409
אופס. אם כך ההצעה בסה"כ מכניסה שיקול דעת בפסילת אותו אדם לפיקוד היכן שקודם לכן היתה הדחה אוטומטית. זה אפילו מתקבל על הדעת. כשופט צבאי מוטה ומושחת הייתי מגלה נכונות רבה יותר להרשיע מפקד במשמוש פקודה שלו אילו הייתי יודע שגם לאחר מכן הוא יוכל להמשיך לפקד (ובפרט תהיה לו מוטיבציה פחותה לז^^| לי את הצורה אח"כ).
אדם עמל על חרותו? 41458

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים