אין ספק שמיקרוסופט הולכים לבצע חרקירי מפואר עם ויסטה 414239
כל פעם שאני מגלה פרט נוסף ומזעזע על מערכת ההפעלה החדשה שלהם אני משוכנע יותר ויותר בצדקת ההחלטה שלי להתקין לינוקס בפעם הבאה שאפרמט את המחשב. הם ממש נשמעים כמו הדבר האחרון שהייתי רוצה להכניס למחשב שלי: החל במעקבים סמויים על הרגלי הגלישה של המשתמשים, המשך בהגבלות רציניות על משתמשים פיראטיים (כמוני...) ועכשיו כלה בהגבלות על צפייה במדייה פיראטית. לכאורה, מה איכפת להם להיפטר מעלוקה כמוני? למעשה, יבוא יום וארצה לפתוח עסק משלי, ואם עכשיו אנסה לינוקס ואראה כי טוב, אין סיכוי שאתקין במחשבי העסק ווינדוס. על רשיונות התוכנה העסקיים דווקא הייתי משלם, אבל למה לי לעשות את זה אם למדתי להכיר את לינוקס?

מה שהפך את ווינדוס (וגם את הפי-סי) למלך השוק הוא החופש היחסי להשתמש בתוכנה בלי לשלם (כאסטרטגיה שיווקית!), והגמישות שלו לקבל רכיבים חיצוניים לתוכו - בניגוד למקינטוש או מתחרים אחרים. נשמע כאילו עם המערכת החדשה הם לוקחים את היתרון הזה, עוקרים אותו מקרבי המערכת שלהם, וזורקים אותו לפח. אני לא משתמש מחשבים מקצועי, כך שאם החלטתי לעבור ללינוקס, כנראה שמשהו רקוב מאוד בממלכת גייטס.

בנוגע למדיות שמקודדות לזהות מכשירים בעייתיים - משום מה זה לא מדאיג אותי. סביר מאוד שהסינים הנאמנים שלנו יפתחו במהירות הבזק מכשירים שידעו לדלג בקלילות מעל הגבלות הקידוד, כמו שהיו הראשונים לייצר נגני די-וי-די שידעו לקרוא DIVX ופורמטים אחרים. חוץ מזה, נראה לכם שאם מישהו יפרוץ את השימוש דווקא דרך רכיב של נגן מאוד פופולארי של "סוני" מישהו יעז להכניס את המכשיר של הענק היפני לרשימה המוקצה? אפשר רק לנחש את המהירות שבה יגיעו יפנים חמושים בחליפות וחרבות סמוראי לסף דלתו...
אין ספק שמיקרוסופט הולכים לבצע חרקירי מפואר עם ויסטה 414244
"מה שהפך את ווינדוס (וגם את הפי-סי) למלך השוק הוא החופש היחסי להשתמש בתוכנה בלי לשלם (כאסטרטגיה שיווקית!)"

- קלעת לתאורית הקשר הידועה: פירטיות מועילה ליצרנים המובילים מפני שהיא מתחרה ביצרנים הזולים.
הנה מדברי ביל גייטס על פירטיות בסין:
"Someday they will, though. As long as they are going to steal it, we want them to steal ours. They'll get sort of addicted, and then we'll somehow figure out how to collect sometime in the next decade.".
http://news.com.com/2100-1023-212942.html?legacy=cne...
אין ספק שמיקרוסופט הולכים לבצע חרקירי מפואר עם ויסטה 414250
אז עכשיו מר גייטס וחבר מרעיו נתקעו בשלב השני של התכנית...
אין ספק שמיקרוסופט הולכים לבצע חרקירי מפואר עם ויסטה 414251
אתה לא חייב להגביל את עצמך, אפשר להתקין במקביל כמה מערכות, זה באמת לא מסובך היום.
כולי תקווה שבדור הבא יהיה גם אימולטור טוב יותר ללינוקס, ככה שאפשר יהיה בקלות להריץ תוכנות לחלונות גם שם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים